Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják az emberek...

Miért utálják az emberek nyáron a meleget?

Figyelt kérdés
Meg vagyok döbbenve, mennyi ember ujjong nyáron, amikor 20 fok sincs nappal, rengeteget esik. És szabályosan dühösek, ha vki meg meri említeni, hogy lehetne nyáron melegebb. Félreértés ne essék, nem a 40 fokra kell asszociálni, de miért lett „divat” már az évszakhoz képest jóval hűvösebbnek, borúsabbnak, csapadékosabbnak is örülni?

2023. aug. 9. 13:07
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
3%
15 # Neked nincs memóriád , 1 hete lett hidegfront , itt Pest megyében fix 20-23 között van ami többnek tűnik az esőzés pára miatt . Tegnapelőtt 27 cfok Békés és Szoolnok megyékben pénteken 34 . Aztan a csillagaszati nyár 09 23 a meterologiai kitarthat még tovább . Aztan kamuzol mert szerinted már vége van , a fogalmakkal sem vagy tisztába . Mássz vissza a dobozodba ahol stabilan 20 fok alatt van 3 hete ...
2023. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
4%

#21

Ha egy hete van hidegfront, akkor miért volt 3 hete óriási esőzés, és miért volt 18 fok a nyaralásunkon 3 héttel ezelőtt? :D

Ebben a pillanatban is 19 fok van, ami hidegebbnek tűnik mert nem süt a nap, és fúj a szél.

Azt is megmagyarázod, hogy a hétvégi árvizet is csak hallucinálta a fél ország, mert igazából csak csepergett az eső? :D

2023. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
21%
Ez lenne a normális hogy váltakozik a hőség utan lehül csak elszoktak az emberek mert évek ota nincs stabil hüvös pár nap vagy mindenhol vihar . Most is kimaradt jo pár terseg amin átfutott a felhőrendszer nem esett csak vissza ment 33ról 25 re . Aszály van , ősszel is . Az a gusztustalan hogy 2 évszak van, 5 hónap viszontagsagos nyár es 7 honap tavasz . Iden mar januárban levirágzott a hovirág februárban kezdett narcisz aprilisra semmi virág . Ingerült emberek hada az utakon üzletekben a BKVn mindenhol mert folyik a verejtek kitikkadnak tehetetlenek az emberek. Ez a nem normalis hogy trópus van hazánkban es megvaltás ha esik ! Olyan nyomás órákig dörgés vagy lesz valami belőle vagy sem . Gyerekeket hallok panaszkodni hogy gyűlölik a nyarat . A hivatalok kormany az ünnepseget diszőrségeket bevonhatna de egy patkány ahogy az ellenzék .
2023. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan rosszul vannak a melegben. Illetve senki sem szeret izzadni.
2023. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
23%
Sok a hájas disznó.
2023. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
68%

Én imádom a nyarat, és a 25 fok alatti hőmérséklet az nem nyári idő, hanem inkább tavaszi, vagy őszi. A 20 fok körüli meg inkább őszi, ha esik az eső és hideg van.


Nyáron 25-26 fokban is tud esni az eső, úgy, hogy nem fagy szét közben az ember. Na, ez a lehűlés nyáron a 30-32 fok után.


Áprilisban is majd meg lehetett fagyni.

Ez a nyár nem volt annyira meleg.


A nyár nálam a minimum 30-32 foknál kezdődik tartós meleggel együtt.


Nekem semmi bajom nincs, ha meleg van.


Hogy miért utálják sokan? Pl. mert nem tudnak alkalmazkodni, vagy betegek.

2023. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
53%

#25:

Meg a magadfajta nagypofájú anorex nádszál.

2023. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Mondjuk legalább megérthetnétek, hogy sokan vagyunk rosszul a melegtől.


Például júliusban egy hétvégén, már nem tudom, pontosan melyiken, árnyékban hűvös, de a nap viszont brutál melegen sütött.

Sétáltunk valakivel a Puskás Aréna és a Városliget körül, majd leültünk picit enni.

Hát, a kisföldalattin, a szokásos tömegben állva már éreztem, hogy az energiám nulla, kb még pár megálló és jön az ájulásközeli rosszullét. Olyan gyenge voltam, otthon 15 percre ülhettem le, mert siettünk, kb mindenem ólomsúlyú volt.


Ha klíma nélküli helyen kell ülnöm, 1-2 óra és mindenem ólomsúlyú, a fejem is, nem tudom megtartani, de a karom is ólomsúlyú.

Amúgy télen is elpilledek, ha 25 fokra van fűtve valahol.


Szeretek bicajozni, de kétszer lettem már rosszul a bicajon és többször volt, hogy "csak" brutál rosszul ment. Ivással, kutaknál "megfürdéssel".

15 fokban bezzeg semmi ilyesmi.


Mértem már 85/60, 90/60 stb vérnyomásokat ilyenkor.

Alacsony vérnyomásos vagyok, a koffeinre is úgy reagálok, hogy 120/80 lesz, amire a testem reakciója egy 45-ös pulzus. :'D



Mondjuk én sohasem értettem, hogyan lehet egyszerre 1 napnál többet strandolni, de hogy csak a strandért kívánni olyan időt, amiben sokan rosszul vannak, nem tudnak aludni, ha nincs klíma, nem tudnak dolgozni....



Nekem amúgy az óceáni éghajlat való.

Voltam is olyan városban idén júli elején, hazaértem, kérdezgettek a munkatársaim, mondom: oooolyaaan jóó idő vooolt. (Pedig sokat esett, de én szeretem az esőt, szeretek megázni - tényleg! Ha hazafele megyek, sokszor direkt megázok, de hobbifutóként sokszor kaptam el esőt és inkább kellemes volt, nem zavart.)



30/N, rendszeresen sportoló, 162 cm, 54 kg, de volt 20 évesen 49 kg is, ugyanezzel a hőháztartással. Pajzsmirigy rendben. Vannak krónikus betegségek, de más jellegűek. Szívprobléma van, de elvileg nem befolyásolja ezeket.

2023. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
31%
Remélem azért tudsz majd aludni :) miért zavar az téged ha valaki jobban szereti a hidegebb, esős, borult időjárást? Ki mondta hogy nyáron minden nap 30+ fok van előírva? Sose volt így. Télen is vannak olyan napok amikor +5 fok is lehet akár napsütéssel.
2023. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
51%

29



Valahol azért is zavarja őket, mert a napsütést és a hőséget a jókedvvel azonosítják, az esőt, hűvöset a rosszkedvvel, és szerintük kb depressziósak vagyunk, nem tudunk élni, furák vagyunk.

2023. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!