Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szörnyeteg vagyok?

Szörnyeteg vagyok?

Figyelt kérdés
A nagyanyám sajnos agyvérzésben meghalt. Kómában volt 11 napot.1%-ot adtak arra, hogy felébred, de én bíztam benne. Egyszer voltam meglátogatni az intenzív osztályon, de nem tudtam semmit mondani, mikor ott voltam, és annyira méltatlanul feküdt ott, hogy többet nem mentem be, senki nem látogatta már az utolsó napokban. Szörnyű embernek érzem magam, egy szarházi alaknak, hogy nem mentem be és nem beszéltem hozzá. Lehet magányában és elkeseredésében adta fel, mert azt érezte, hogy nincs miért éljen. Egyedül kellett meghaljon egy sötét szobában, idegenek között, nagyon sajnálom szegényt. Szörnyű embernek érzem magam, mert neki köszönhetem a legtöbb dolgot az életemben és én cserben hagytam az utolsó napjain. Mégis milyen ember az ilyen? Gyűlölöm magam.
2023. aug. 15. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hogy akkor is meghalt volna. Ne emészd magad! Úgy gondolom ha az ember őszintén megbánja rossz tetteit akkor visszakerülhet oda amikor még boldognak érezte magát és ott marad örökre! Ilyen lehet a menyország szerintem!
2023. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Butaságokat beszélsz. Amikor meghal valaki nagyon idős (és beteg) szeretted a közeli családodban, nem azon kell bánkódni hogy eltávozott, hanem annak örülni hogy ennyi éven át veletek volt. Az utolsó néhány fájdalmas nap már nem oszt, nem szoroz.
2023. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A "szörnyetegség" nem itt kezdődik. Mondjuk , ha odaálltál volna, belérúgtál volna, sértő dolgokat kezdtél volna neki a betegágyán kiabálni, az csúnya lett volna.

De így nincs baj. Mármint, részvétem, sajnálom,hogy elveszítetted őt, de hogy tehát erkölcsileg Nem csináltál semmi rosszat.

Meg már az utolsó napjaiban szegényke talán már nem is nagyon volt magánál sajnos-v nemsajnos;mert akkor legalább nem élt át fájdalmakat, vagy nem olyan intenzív mértékben.

2023. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Vannak dolgok, amiket mondani egyszerű, de odaállni és csinálni nem az. Nem mindenki bírja lelkileg ugyanazokat a dolgokat egyformán elviselni. Az ilyen kórházi látogatások legtöbb embert megviselik. Én leírnám neki egy levélben azokat a dolgokat, amiket nem mondtam el neki. Aztán kivinném a temetőbe és valahol a közelében betakarnám egy kis földdel. Lehet, kicsit szertartásosnak tűnik, de sokszor csak annyi kell , hogy megszabadulj a ki nem mondott gondolatoktól.
2023. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*mármint tudatánál,talán jobb lett volna így írni, talán így is akartam ínri.
2023. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Emiatt ne emészd magad, sajnos nem befolyásolta volna semmiben, ha mindennap ott vagy, az sem. Ha ilyen súlyos agyvérzése volt akkor valószínűleg egyáltalán nem olt ő már tudatában annak, hogy bárki ott van körülötte vagy sem. :(


Nekem édesapám halt meg pár éve agyvérzésben hasonló módon karácsonykor.

2023. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki egyedül hal meg, ott nem az unoka a legfőbb ludas amúgy...

Es egyébként sem tudhatjuk, hogy ő érzékelt-e bármit is a külvilágból, vagy ha igen, akkor miket gondolt.

Én biztos azt gondolnám, hogy én már öreg vagyok, leéltem az életem, nem is kell, hogy így lássanak, és ne legyenek szomorúak, nekik is le kell élniük a saját életüket. Később majd velük is megtörténik ugyanez, ami velem, mert mindenkivel ez történik.

De szerintem akkor is az a legvalószínűbb, hogy az ember már nem kapcsolódik a valósághoz ebben az állapotban.

2023. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy éreztem, miután nagypapám elment. Viszont ő magánál volt (agydaganata volt), és mikor rosszabbra fordult az állapota, akkor még

egyszer fogadott, hogy elbúcsúzhassunk, de elmondta, hogy azt szeretné, hogy soha többé ne menjek be hozzá, szeretné, hogy arra emlékezzek, mikor a Mátrában túráztunk, és kolbászt ettünk egy sziklán, meg arra, mikor kisvasúton utaztunk, nem arra, hogy csövek lógnak ki belőle, és maga alá csinál. Én betartottam amit kért, tényleg nem mentem be hozzá többet, de így is bűntudatom volt, hogy mi van, ha időközben meggondolta magát, és csak jó lett volna, ha ott lettem volna és egy kicsit beszélek hozzá, vagy kedveskedek neki. Pedig ismerem, tudom, hogy valószínűleg komolyan nem akarta, hogy ilyen állapotban lássam.


És nem, nem vagy szörnyeteg, ez iszonyú nehéz. Ilyenkor még nem gyászolhatod az embert, hiszen nem halt meg, de tudod, hogy meg fog halni, tudod, hogy bármikor jöhet az a telefon. Ha ott lettél volna, akkor se tehettél volna semmit érte sajnos, csak még rosszabb lenne most neked, hogy konkrétan végignézted volna a haláltusáját.

2023. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!