Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány évesen cigi már egy...

Hány évesen cigi már egy nőnél ha nem tud főzni?

Figyelt kérdés
Mi számít főzni tudásnak igazából?? Ha mindent el tud készíteni segitség nélkül?

2023. aug. 23. 09:29
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Elirtam, az ciki akart lenni..
2023. aug. 23. 09:30
 2/30 Camorri ***** válasza:
22%

16 évesen már gáz ha nincs legalább kis konyhai tapasztalata.

És szerintem ha már meg tud csinálni egy pörit rizzsel az már oké egy olyan nőtől aki nem szeret főzni.

Persze ez egy tradicionális értékek felé néző női kép. A modern nő elméletileg nem főz, mert ugye nem cseléd

2023. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Metionin ***** válasza:
38%
Azért 18 éves kor körül már jó ha valaki el tud készíteni alap kajákat, amiket szeret, olyan 14-től pedig illik tudni, hogy kell megfőzni egy tésztát vagy egy rizst. Viszont ezt mindkét nemre értem, mert szerintem alap túlélőképesség akkor is, ha olyan helyzetben van az ember, hogy épp nem kell használnia.
2023. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%

Nőkre jobb nem kényszeríteni semmit fiatal korukban, mert egész életükre megutálják ezt a műfajt.

Manapság meg lassan űrkajákat is lehet venni a boltokban, nem egy külön tudomány a főzöcskézés.

Aki meg elvárja a mindenféle csodakajákat otthon, menjen étterembe.

2023. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

#2

Te tudtál 16 évesen pörköltet csinálni nokedlivel?


#3

Lehet, hogy te tudtál 14 évesen tésztát vagy rizst készíteni, de ez nem alap!


18 éves kor alatt még gyerek az ember és nem kötelező a tésztán, vagy a virslin kívül mást tudnia. 18 fölött már tudhat pár dolgot, de akkor sem kötelező. Hisz, ha fősulira megy és nem kell koliba vagy albérletbe menni, akkor nyugodtan ráér otthon anyukájával megtanulni főzni az évek során, addig, míg otthon lakik. Persze, ott a Youtube, annak a segítségével is meg lehet tanulni főzni bármikor, legyél akárhány éves.


Én utálok főzni. 26 éves koromig pár dolgot tudtam csak, anya mellett tanultam meg pár dolgot. Egyébként pedig lesz..ratam az egészet. Otthon is laktam, míg fősulira jártam nem érdekeltek az ilyenek. 26 éves koromban anyukám meghalt, onnantól kezdve tanultam meg az általa leírt receptekből főzni, plusz a Youtube és Keresztanyukám segítségével.


Mai napig (33 éves vagyok)is használom a Youtube videókat, mert sok recept van fent. Ettől függetlenül továbbra se szeretek főzni, de megcsinálom, mert olcsóbbra jövök ki így.

2023. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

"Mi számít főzni tudásnak igazából??"


Igazából az ha van rá hajlandósága, egyszerűbb ételeket receptből szinte bárki eltud készíteni. De ahhoz akarnia kell!

2023. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

#6 Példa kedvéért múlt héten csináltam életemben először lángost.

Utána néztem a receptnek, megnéztem két youtube videót az elkészítéséről és isteni finom lángost sütöttem, úgy hogy még előtte soha nem csináltam.


Úgyhogy lényegében csak hajlandóság kell hozzá!

2023. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%
Amikortól egy férfinál is.
2023. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Metionin ***** válasza:
32%
5. Nem tudom, nekem alap, hogy egy kamasz már besegít a házimunkába és abba a főzés is beletartozik. Azért egy rizs vagy tészta megfőzése nem nagy dolog, nem bonyolultabb mint pl. a mosogatás vagy a krumplihámozás. Konkrétan beleteszed a vízbe és vársz, kb. onnantól meg tudja egy gyerek is csinálni, hogy a tűzhelyet tudja biztonságosan kezelni. Egyébként én is utálok főzni, de tudok. Egy csomó kaját nem szeretek, ami anno otthon készült de tudom, hogy kell csinálni, mert mindig láttam, hiszen nekem is ott kellett segíteni a konyhában. Visszamenőleg úgy gondolom, engem túl hamar állítottak oda segíteni, mert már amint sulis lettem, kellett pl. panírozni vagy a zöldséget megpucolni, míg a gáztűzhelyünket 12 éves koromtól használhattam, mert akkor lett biztonságira cserélve. Pont ezért érzem a 14-et megfelelőnek, addigra azért már látja az ember párszor, hogy főz meg a szülője vagy nagyobb tesója egy tésztát.
2023. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

"Mi számít főzni tudásnak igazából??"

Ma már nem is kell nagy tudás a sütéshez, főzéshez. Feldolgozott, néha félkész élelmiszereket árulnak! Elsőre persze azért ne egyedül kísérletezz!


"Ha mindent el tud készíteni segitség nélkül?"

Ilyet senki nem tud. Nem véletlenül oktatnak külön a szakácsokat és cukrászokat! Sőt, főleg torták házi készítésének általában ilyesmi az eredménye:

[link]

Hát... Talán meg lehet azért enni, de egy profi cukrász meg ilyeneket készít:

[link]

2023. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!