Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány évesen cigi már egy...

Hány évesen cigi már egy nőnél ha nem tud főzni?

Figyelt kérdés
Mi számít főzni tudásnak igazából?? Ha mindent el tud készíteni segitség nélkül?

2023. aug. 23. 09:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%

#17

Ahhoz aztán nagy tudás kell, hogy beleönts valamit egy edénybe, majd keverd x percig… :D ha ezt nem tudja megcsinálni egy kamasz, ott durva problémák lehetnek.

Nyilván ettől még teljesen ok ha alapból nem neki kell ezt csinálnia. De ha képtelen lenne rá adott esetben, az elég gáz lenne.

2023. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
56%
10 körül
2023. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Camorri ***** válasza:
81%

A gyereknek pont az a dolga hogy tanuljon. És a főzés is egy tanulási folyamat. Nem kell mesterszakács szintre vinni, de igen 16 éves korban ha nem tud szeletelni, felrakni sütni és felrakni vizet főni az ciki. (Csak hogy a pöri + rizs kombóra visszatérjek).

És válaszolva a kérdésre igen én 16 éves koromban már egyedül főztem, ha kellett.

Sőt már 5-6 éves koromban segítettem a konyhában.

Szóval igenis igaz amit írtam:

Tradicionális feminizmusban a nőnek 16 éves korára illene tudnia főzni.

Modern felfogásban meg nem, mert a modern felfogás szerint mindenre ráérsz még. Aztán jönnek majd az olyanok mint pl exemnek, hogy neki én tanítottam meg a főzés bizonyos dolgait, és még a mosógép használatát is. (Én akkor 23f, Ő 20l).

Ciki volt? Nem! Mert modern felfogásban éltünk, bár neki kicsit igen, mert azért megvolt benne a trad vonal is.

2023. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
30 vagyok no es nem tudok kifejezetten fozni. Persze tudok rizst es kepes vagyok recept alapjan vagy nelkul ezt-azt elkesziteni, tortakat/sutiket recept alapjan siman. Viszont attol meg azt mondanam, hogy nem tudok, mert alapok hianyoznak nem tudok profin vagni/szelni, nem ismerem normlisan a konyhai szakkifejezéseket kisse ugyetlen vagyok. De azert, mert soha nem volt ra szuksegem!! Es utalom ezzel cseszni az idomet, inkabb fekszem es jatszok vagy olvasok vagy elmegyek edzeni vagy akarmit hamarabb csinalok mintsem a konyhaban fozocskezzek orakat, majd mosogassak es megegyem a kajat 10 perc alatt. Nem koszi! A tofumat 5 perc alatt elkeszitem gyorsan megpiritom es kesz meg a salim felvagom nem teszek semmit ra csak sot es ennyi. En igy elek es ennyi. Desszert nekem viz plusz protein palacsintapor es tadam. Soha nem ert hatrany a pasik akikkel voltam/vagyok egy rossz szot nem szolnak. Tudjak, hogy nem ez a dolgom es kesz. Ellenben van baratnom aki napi 3 etkezest keszit es akarhanyszor beszelek vele mindig megy a zsortolodes arrol mennyire kihasznaljak es otthon is ezt lattam anyuka, nagyszulo minden letezo no aki sutott-fozott mindig kiszolgalt mindenkit es egy percre nem ultek le soha, ugy ereztem mennyire szornyu lehet az eletuk es milyen onfelaldozoak. Koszi en nem akarok ilyen eletet lehet tudat alatt ezert is gyulolom a fozest.
2023. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%

Miért van a nőkre kihegyezve a kérdés, amikor ugyanolyan ciki, ha egy férfi nem tud sütni, főzni?

Húsz éves kor felett már illik mindkét nemnél önellátónak lenni.

2023. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy konyhatündér, sok minden nem is tudok elkészíteni (főleg azokat, amiket nem szeretek), de nem halok éhen. Én sem értem, hogy miért nőkre szól a kérdés. Szerintem minden házimunkát mindenkinek el kéne tudnia végezni. Pl. nekem fura, amikor azért most mindig a nő, mert a férfi nem tud. Nem tudja szétválogatni a ruhát vagy beállítani a gépet és bekapcsolni?

Én tuti nem jönnék össze olyan emberrel, aki még életében nem élt egyedül, hanem anyucitól a barátnőhöz költözik (pótanyucihoz) azonnal.

2023. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az számít főzésnek, amikor valaki bonyolultabb kajákat is megcsinál, és "érzi" a dolgot. Bizony, lehet receptet követni, de ez igaz bármire. Sálat is lehet kötni, ha van hozzá youtube video. Nem értem, a főzésnél miért hozzák fel ezt mindig.


Ha valaki tudja, milyen szószhoz milyen fehérje illik, milyen fűszerekkel lesz az adott kaja finom, és a "semmiből" is tud csinálni dolgokat. Sógorom maga gyúrja a tésztát mindenhez, és nem vesz bolti szószokat, hanem maga csinál mindent. Na ő tud főzni.


Én mindig mondom, hogy nem tudok főzni. Egyszer csináltam olyan kaját, hogy csirkemell, rizs, és egy csomó zöldség összekeverve. Bab, karfiol, brokkoli, kukorica. Lefotóztam, mutattam egyik kolléganőmnek, aki tudja rólam, hogy nem főzök, és úgy nézett rám, mint a megváltóra, hogy "te tudsz főzni". Nos, nekem az, hogy forró vízbe dobálok egy csomó dolgot, nem főzés. Ugyanúgy, ahogy az, hogy felvarrok egy gombot, nem lesz varrás.

2023. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ma már nem igazán követelmény a szuper főzès.

Alap dolgojat tudjon csinálni, aztán kész

Tudjon csinálni rántott husit, pörköltet, gulyáslevest, aztán viszlát.

Nem kell semmi cicoma.

Nem ez tesz naggyá egy nőt, hanem a kedvessége, a szeretete, és a szexualitása.

Az ételt meg lehet venni bárhol, az utóbbiakat viszont sehol.

2023. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Non plusz ultra válasza:
Ez nem így müködik!Fiatalon egy férfinak elég az normálisan viselkedik szép arcú jó teste van kihúzza magát neki milyen jó nője van,majd elveszi feleségül ,de ez többet elárul az a szó a nevére kerül.A nő míg barátnő volt előnyös ,provokatív ruhákban járt ami kihangsúlyozta jó alakját,de ahogy feleség lett a férjek mondják nekik valami normális szolidabb ruhát vegyél fel te nem egy prostituált vagy ,hanem az én feleségem .Utána jön főzés és nem a nőtől függ hanem a férfitól a nőtől ,csak a hajlam jön és megakar felelni a férjének mivel minden másban egyetértés van.A férfiakat a nemi szervüknél és a gyomrukon és a nyugodt biztonsággal lehet megtartani .Tehát a lényeg ahogy érnek mentálisan a férfiak ,úgy változik az érték rendjük és évvel az elvárások is.Minden férfiban ott van közgazdász ,de még ők sem tudják ami így néz ki.A férfi mit adok ebbe a kapcsolatba és mit kapok és mit kell elnéznem neki ugyan ezek a nő részéről is és ha a két nemiség között nem nagy a külömség mindkét fél egy kicsit toleráns a másikkal akkor működik a rendszer.Szerintem ezek a paraméterek megvannak olyan 40 évesen már ciki ,ha egy nő nem tud főzni,de vannak más kultúrák ,ahol sokkal fiatalabban nem nem tud főzni a nő és már ciki.Sok sikert lányok!olaszoknál,latinoknál a főzés szeretetével örvendeztetik meg az egész családot és így is kinyilvánítják a nők a szeretetüket.
nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Non plusz ultra válasza:
29/29 vagyok még valami lemaradt ami nagyon fontos a NŐK A MOTORJA a kapcsolatnak ők tartják őssze a családot és amilyen a nő olyan a férje ,mert a nő ad tartást a férfinak a nőknek sokkal nehezebb és nagy súly nyomja a vállaikat,RESPECT!!!
nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!