Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány évesen cigi már egy...

Hány évesen cigi már egy nőnél ha nem tud főzni?

Figyelt kérdés
Mi számít főzni tudásnak igazából?? Ha mindent el tud készíteni segitség nélkül?

2023. aug. 23. 09:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%

#9

Gyerekkoromban én is paníroztam és pucoltam zöldségeket és ennyi. Ettől én még nem tudtam volna megcsinálni egy húslevest, vagy mondjuk kirántani a rántott húst. Ez nem ilyen egyszerű.

14 éves az gyerek. Ne akarjunk már egy 14 éves gyereket főzni tanítani, hogy önállátó legyen. Hagyj élje már meg a saját gyerekkorát. Mindennek meg van a magad ideje.


Ez is a baj a mai világgal, hogy mindent hamar gyorsan és a gyereknek meg totálisan nincs gyerekkora.


Vajon én kimaradtam valamiből, hogy normálisan főzni csak 26 évesen tudtam? Nem. 18 alatt én nem is engedném, csak segítsen, ennyi.

2023. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sose ciki. Illetve nem a nőkre nézve.

Vannak olyan alap dolgok, amiket már nagyobb gyerekkorban is próbálgatnak sokan, fiúk, lányok is. Tészta (pl. sajtos-tejfölös tészta), tojás mindenféle változatban.

Ha nem vagy házvezetőnő, szakácsnő, stb. akkor nem kötelező tudni főzni.

2023. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Metionin ***** válasza:
36%

11. De én nem a húsleves szintű kaját írtam egy 14 évesnek, hanem főtt rizst meg tésztát, konkrétan a tea bonyolultságával egyenlő. Vagy mondjuk rántotta, főtt tojás, mirelit cucc kisütése. Nem kell önellátónak lennie, ilyet egy szóval sem írtam sehol. De az egy nagyon alap tudás, hogy valamit beleteszek egy forrásban lévő sós vízbe és megfő. Ez olyan, mint minden más házimunka, nem veszi el a gyerekkort ha a gyereknek rendet kell raknia maga után vagy időnként elmosogat. Egy kamasz már nem gyerek, lassan beletanul az élet dolgaiba, amibe igen, a későbbi (!) önellátás alapjai is beletartoznak.

Egyébiránt mindenkinek magánügye, hogy mikor mire tanítja a gyerekét, vagy hogy hozza a szükség, nekem pont 12-15 éves koromig kellett konkrétan főznöm, mert utána anyám munkanélküli lett és privatizálta a konyhát, mert unatkozott otthon. Így 19 éves koromig míg el nem költöztem, nem nagyon főztem, visszatértem a panírozás meg hámozás szintre. A jelenleg fogyasztott kajáim 90%-át nem főztük otthon, így azokat később tanultam meg magamtól meg videókból, receptekből. Szóval igen, meg lehet tanulni főzni később is, sőt az ember sok kaját később tanul meg, mert addig nem ismerte. Szóval nem hal éhen nyilván az, aki huszonévesen készíti el az első főtt krumpliját.

2023. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
81%

Talán tényleg nem árt tudni az alapokat, tapasztalni, mikor fut ki a kaja, tapasztalni, mennyi só kell egy pl átlagos levesbe, mennyire szabad bátornak lenni, hogyan jó használni a sütőt, ott hogy nézed meg, jó-e már, hogyan nem égeted meg magad.

Mert végülis kellhet.



DE.


Én nem erőltetném senkire, sőt, semmilyen házimunkát, max a mosást és az olyan teregetést, hogy ne gyűrödjön a ruha. (Ha a szárítóról öltözik, hát istenem, és?)


Az főzzön, akinek hobbija és az is akkor, amikor kedve van.



Kb mindenkire igaz, hogy nem alszik eleget, nincs elegendő ideje magára és az egészségére, család esetén... Khm... A családra se feltétlen.

Ennek ellenére még ma is erőszakolják a házimunkát.


Huszonévesek is néztek kvázi le, amiért online vásárolok be.


12-es leírta a lényeget.

2023. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
97%
Sosem ciki, mindenki azt tanul meg, amit akar. Èn nem tudok fözni közel 40 évesen, nem is érdekel, nem is szorulok rá, a férjem szakács. Mindkettönknek jobb így... De vannak dolgok, amikhez ö analfabéta és én meg profi. Ez a munkamegosztás.
2023. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
67%

"Lehet, hogy te tudtál 14 évesen tésztát vagy rizst készíteni, de ez nem alap!"

Dehogynem, pont ez a lényeg, a többségnél az ilyesmi simán alap dolog.

2023. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
25%

#16

Egy 14 éves MÉG GYEREK! Tehát a szülő a felelős érte, ő teszi elé az ételt és nem alap szerintem, hogy tudjon rizst vagy tésztát főzni ennyi évesen. Ha tud, oké, de akkor sem alap. Egy 14 éves gyerek alapfeladata a TANULÁS! az iskolában és otthon, amibe nem tartozik bele a főzés!

2023. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
50%

"Egy 14 éves MÉG GYEREK! "

Igen, és? Vannak alap dolgok amiket még gyerekként illik megtanulnia az embernek, nem pedig a szülői házból kirepülve rádöbbennie hogy semmit nem tud az önálló élethez.

2023. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
89%
Mindegy.
2023. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
84%

Kb 14 éves kortól gáz, ha nem képes egy lépésről lépésre útmutatót követni ha rászorul.


Az viszont, ha valaki nem szeret, nem szokott főzni az sose szégyen, van akinek nincs kedve ezzel maceràzni, nincs azzal semmi baj.

2023. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!