Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Burgenlandba èlö magyarok,köze...

Burgenlandba èlö magyarok,közel a magyar hatàrhoz szerettek ott lakni csalâddal vagy egyedül?Gondolok ilyen helyekre ..Jennersdorf,Parndorf,Nickelsdorf, Eisenstadt,stb

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 14:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Èrdekelne minden milyen ott magyarkènt èlni ? (Kis)gyerekek hogy èrzik magukat oviba ,suliba,

hogy èrzitek magatokat munkàban ,munkàn kivül STB?

Azt tudom ,hogyan nèz ki sokszor utaztam àt rajta , aludtam is pàr helyen

2023. aug. 25. 14:17
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Igen, egy megváltás volt Magyarország után.

Én most tanulom igaz a németet, de még így nyelvtudás nélkül is jobb volt.

2023. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ès merre laksz? Egyedül vagy 2 es?
2023. aug. 25. 14:46
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Hartberg

Egyenlőre egyedül igen. De párom most szerzett munkát, októberben tud jönni ő is.

33 f

2023. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"Èrdekelne minden milyen ott magyarkènt èlni ?"


Kb mintha török lennél..imádni fognak...mondjuk ha nincs tevehajcsár fejszerkezeted meg kultúráltan beszélsz németül akkor egy ideig nem esik le nekik...akkor végül is el lehet velük lenni..én általános iskolába jártam oda a 90es években...jó suttyó csapat a burgenlandi...

2023. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ja igen...s×gget nyalni tudni kell azt szeretik a burgeszek...ez lemaradt...
2023. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
4 köszi szépen akkor vègül is szeretsz ott èlni
2023. aug. 28. 02:54
 8/24 A kérdező kommentje:

5

Azt el tudom kèpzelni ,hogy igènylik ök is a Lecken-t,Lutschen-t.

Màr nem vagy ott?

A gyerekek nem voltak befogadôak ?

Kicsit màr lehet ott is azóta jobb a helyzet a suliba, eltelt 30 èv mèg több lett a külföldi azóta.

2023. aug. 28. 03:01
 9/24 anonim ***** válasza:

Hellyel közzel vagyok burgenlandban...de már nem lakom ott. Annyit változott a helyzet hogy elkezdtek szegregálódni, aki tudja az magánsuliba iratja a gyerekét...amikor az ovodás hazamegy és elkezd török szavakat használni az szokta kiverni náluk a biztosítékot...



A 90es években nyílván más volt a helyzet...kb 5 magyar meg 3 horvát volt a suliban...állandóan minket cs×sztettek meg, köpködtek stb...igazi tahók voltak...mondjuk úgy a "befogadás" fogalma abszolút ismeretlen volt számukra...


Amúgy az osztrákokra kimondottaan igaz hogy utâlják az idegeneket (nyilván bécs plusz pár nagyváros más tészta...de csak szembe vigyorognak(mondjuk a bécsieket meg ausztria szerte utálják...igazi szitokszó a "wiener"))...ettől függetlenül van egy két osztrák akivel összejárok hobbi végett, de az a nagy kivétel...


Amint elkezdessz jobban belelátni az osztrák néplélekbe rájössz micsoda figurák...ugyanaz megy mint nálunk 50 euroért hülyét csinál magából a 90%uk aztán játszák az eszüket...


Burgenlandra visszatérve oda meg nem is igazán a német kell, hanem ez a "burgenlandkroatisch" szörnyeteg nyelvvariáns...a holland közelebb van a némethez mint ez...

2023. aug. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

U de durva amiket mondasz de valahogy èreztem hogy ilyesmi lehet ezèrt írtam ki a kérdést.

Ès egyèbkènt milyen az osztrák âltalânos iskolâkba a tananyag meg a rendszer?Túl vannak terhelve a gyerekek?

2023. aug. 28. 07:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!