Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Burgenlandba èlö magyarok,köze...

Burgenlandba èlö magyarok,közel a magyar hatàrhoz szerettek ott lakni csalâddal vagy egyedül?Gondolok ilyen helyekre ..Jennersdorf,Parndorf,Nickelsdorf, Eisenstadt,stb

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 14:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit változott a tananyag az elmúlt időben, de a magyarhoz képest sokkal könyebb lazább volt...mondjuk interaktívabb is...de ha valaki nem beszél németül az leterhelő, angol nyelv pl. kötelező...szóval a tanulj németül angolul extra cifra volt :)...nyilván túl lehet élni de én kimondottan utáltam az egészet...


Matek, földrajz stb végtelenül le van egyszerüsítve a magyarhoz képest.

Nyelvtan óra kimondott szopás, főleg hogy elkezdik tanítani az írott Sütterlint...mondjuk ez azóta simán lehet megszűnt...akkor is teljesen okafogyottnak tűnt...

2023. aug. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Igen de olyan szempontból hasznos volt,hogy gondolom perfekt német lettèl a helyi szokásokat ès gondolkodàst is ismered.

Azt elhiszem nagyon nehéz lehetett...

Azóta is ott èlsz 11?

2023. aug. 28. 14:34
 13/24 anonim ***** válasza:

Ja hát eladom én magam osztráknak, ritkán "bukok le"...


MO n élek már de sokat vagyok Ausztriában munka végett, 2/3 hetente 2/3 napot kb...azt ki lehet bírni, az ingázástól meg lehet hülyülni szerintem, de valaki jól bírja...

2023. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
És a közèpsuli meg a gimi és szakmunkásképző milyenek minősègben?És a fősulik ingyenesek?
2023. aug. 29. 23:17
 15/24 anonim ***** válasza:

Hát erről annyira nem tudok nyilatkozni, mivel gimibe már nem jártam oda...de páran ott folyatatták, van akinek ível a karrierje valalmi multinál van ki árufeltötő vagy halőr manapság...nyilván egyénfüggő...ha nem hülye az ember lehet előrelépés a dolog, de azt feltételezni, hogy ausztriában nincs "urambátyám viszony" merő naívság...ilyen szempontból ugyanaz mint nálunk, ha nem tud nekik újat mutatni az ember akkor csak egy "csicska" a szemükben (már elnézést a megfogalmazásért) de ez az igazság...


Ausztriától várni a megváltàst mint munkavállaló...szigorúan csak ha semmi sütnivalôja az embernek...persze tisztelet a kivételnek...

2023. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ja igen fősuli ingyenes, elvégezni az megint más...műkörmös/középfokú némettel esélytelen...bár kamu büfészakok vannak rendesen...
2023. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ès az egészségügyi ellátás az milyen megkérdezhetem? Ingyenes?

Fogorvos az hogy van?

Gondolom mindenre van magyar orvos

2023. aug. 29. 23:58
 18/24 anonim ***** válasza:
De nem akarom elvenni a kedvedet,félreértés ne essék, csak jelezném ott sincs kolbászból a kerítés, sokan azt hiszik az osztrákok csúzlival lövöldözik az eurót mert nekik nem kell...ez a schillinges időszakban amikor tényleg nagy különbség volt a két ország között még így tűnhetett...ilyen szempontból az aranykor lement...
2023. aug. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Persze nem is a számokra vagyok kivancsi hanem minden másra iskola, egészségügyi ellátás, szabadidős lehetőségek azon a részen.Osztrâk nők például milyenek?

Aludtam Wienerneustadtba,Kremsbe párszor amikor atutazoba voltam.

Imádtam azt az időszakot az èletembe.

2023. aug. 30. 00:10
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát ha van osztràk TB d ingyenes persze...de szted miből él a 260 kõrüli fogászati magánpraxis sopronban?...plusz a magàn klinikák? Mert akkora helikopter az osztrákoké?...nyilván nem a ràbaközi "parasztbácsikból"...


Osztrák nők meg...jobb eséllyel indul egy gróf a földosztáson mint magyarként osztrák csajt összeszedni...tènyleg valami álomvilágban élnek idehaza az emberek ausztria tekintetében...

2023. aug. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!