Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez miért érint meg ennyire?...

Ez miért érint meg ennyire? Túlérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Ha valaki életem során legalább egyszer üvölt velem és nem úgy hogy helló szia rég láttalak, örülök neked,hanem mert megalázzon,leteremtsen utána azzal a személlyel szemben örökké kellemetlen érzésem lesz,megutálom és rettegni fogok tőle.Miért nem sikerül ezt elengedni mégha akarom is és miért nem tudok megbocsájtani?
2023. okt. 7. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez állítólag akkor fordul elő, ha gyermekkorban valaki kiabált veled, rettegésben tartott. Ezt tapasztalatból is alá tudom támasztani.
2023. okt. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert te ilyen vagy most. Nem létezik túlérzékeny, csak olyan, aki az érzékenységi szintjéhez képest túl kevés önkezelési készséggel rendelkezik.


Mit nem sikerül pontosan elengedni? Félek olyat is el akarsz, amit nem kéne. A rossz érzést engedd, de az egyént ne, aki kreténke.

Miért szeretnél megbocsájtani valamiért, ami még mindig adott, még mindig része a másik embernek? Ha eltelt 20 év, és 10 éve nem kiabált senkivel, sőt nem érez magában hasonlót se olyan helyzetekben, mint mikor régen kiabált, akkor meg már nincs mit megbocsájtani, mert ő más ember. De ha nem, akkor meg ostobaság megbocsájtani, mintha megbocsájtanál valakinek, aki folyamatos szurkál téged, miközben még benned van a kés.


Majd amúgy bele fogsz jönni a bölcsességbe, hogy átlásd mi ez, mi történik ilyenkor veled és a másik emberrel, és hamar eljutsz majd oda, hogy az efféle esetek kevésbé viselnek meg majd téged, mint mást. Miközben még inkább el fogod magad határolni tőlük, mert józanságból, tudatosságból teszed majd, nem pedig ösztönösen.

2023. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a törődésed irántam,művelt éskúltúrált ember lehetsz.Szeretem az ilyen típusú embert.Nem egoista de szerényen bölcs.
2023. okt. 9. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!