Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért idegesít fel ennyire ha...

Miért idegesít fel ennyire ha egy férfi túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Észrevettem ezt magamon, több dologban már. A kérdés elején leszögezem hogy nekem is vannak bőven mentális (asperger, ocd, depresszió. Ezek vannak bizonyítva orvos által. Még az is lehet hogy borderline is de az nincs diagnosztizalva csak sokan mondták hogy nagyon sokszor úgy viselkedem. ) meg egyéb testi bajaim is..


Pl. eleve az van hogyha apukám rosszul van azt nem bírom elviselni és olyankor elmenekülök otthonról, de ha anyukám akkor aggódom érte és segítek neki. Persze apumért is aggódom de az nem olyan. Teljesen más a 2. Ugyanez igaz a lelki szenvedésekre is. Persze, nőnél is van már egy határ amire azt mondom hogy stop, ne fárassz tovább, de férfinél az esetemben jóval kisebb ez a határ.


A párommal nagy szerencsém van ebben az esetben. 1x láttam sírni és akkor sem úgy hogy a hangja elváltozzon meg follyanak a könnyei, és akkor is nagyon jogos volt. Mert elpusztult az idős kutyája, másnap vitték altatásra. Az volt hogy vezette a kocsimat, én ültem az anyóson és azt vettem észre hogy nagyon piszkálja a szemét zsepivel. Tudtam hogy az az, de nem szóltam, kicsit kínosan éreztem magam de teljesen megértettem ezt még. Ő kisebb semmiségeken soha nem panaszkodik és ez nagyon jó. Szerintem már el is hagytam volna ha olyan lenne.


Beszélnem kell munkámból kifolyólag egy férfival aki sajnos nagyon gáz. Csak én vagyok neki. Külsőre is fos. Érzékeny, le is írja, sokat ír, folyton bocsánatot kér meg ilyen önbüntető kis f@sz stb… nem hajthatom el a munka miatt és viszonylag kedvesnek kell vele lennem, de nagyon sokszor kibukik már belőlem a hideg flegmaság az irányába és valójában tiszta szívemből gyűlölöm. A szememben nem hogy férfi de már lassan ember sem. 🪱 Már elneveztem telefonkönyvben olyan dolgoknak amiket szeretek: volt màr “motorcsere” “hétvégi bevásárlás” “anyagi biztonság” ezek már mind-mind voltak a nevei, csak azért hogy nehogy egyszer egy nyavalygása alkalmával elszálljon az agyam és mindent pontosan leírjak amit érzek iránta. Ha valami csoda folytán nem kéne már többé dolgoznom és azáltal ezzel az emberrel sem kéne többe kapcsolatba maradnom akkor leírnék neki mindent őszintén és hidegen, elmondanám neki hogy mennyire nem is érdekel és utálom aztán pedig letiltanám, közösségi médiából eltűnnék hogy ott se láthasson többet, a mostani telefonszámomat letörölném és újat csinálnék. A számára végérvényesen meghalnék és azt is leszarnám ha ezzel az öngyilkosságba kergetném. Sőt, igazából nem is bánnám ha egy ilyen értelmetlen ember nem létezne többet.


Szóval ennyire zavar.


Mi lehet ennek az oka?



2021. okt. 19. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Gyönyörű egy némber vagy
2021. okt. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Honnan kéne tudnunk? Pszichológus talán tud segíteni megfejteni ezt.
2021. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
saját magadra emlékeztetnek
2021. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nárcisztikus szociopátia, esetleg pszichopátia
2021. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kérdés nem troll kérdés akkor a hármassal kell egyetértenem mivel magad egy mentális csődtömeg lehetsz így ha bárki is egy pici gyengeséget mutat akkor a saját szánalmasságod jut az eszedbe. Nem baj ez de akkor minek mentél olyan pályára ahol emberek érzéseiről kell beszélned velük ? Miért nem lettél mondjuk toronydaru kezelő.
2021. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

6; ha pszichopata vagy szociopata lennék, akkor a nők, illetve a szimpatikus férfiak sem tudnának belőlem szánalmat, gyengéd törődő érzéseket kiváltani.

De tudnak.

Csak férfiak esetében kevésbé tűröm a hisztit.

2021. okt. 19. 10:11
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom de a Mindhunterben volt erről szó hogy ha egy nőt sírni látunk ösztönösen sajnálatot érzünk míg egy férfit legszívesebben megütnénk mert viszolygást vált ki ahogy sír.
2021. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szánlak téged. Pasidat meg még inkább xD
2021. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem áll jól.
2021. okt. 19. 10:24
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Igazából sokat elmond a pasidról hogy megtűr téged. Gondolom ha nincs ló... :D
2021. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!