Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Társadalmilag miért nem...

Társadalmilag miért nem elfogadott, ha valaki előre gondoskodik a sírhelyéről már fiatalkorában, pl. a harmincas-negyvenes éveiben?

Figyelt kérdés

Miért csak 80 éves öregektől fogadják el ezt?

Ki tudja megmondani előre fiatalkorában, hogy biztosan meg fogja élni a 80 évet? Ki merheti biztosra állítani, hogy elég majd öregkoromban ezzel foglalkozni, ha azt se lehet tudni, hogy lesz-e öregkorom?

Aztán bármi történik, az ittmaradottaknak csak gondot, kiadást okoz az, aki erről nem gondoskodik időben.


Én megcsináltattam, de azóta kapok hideget-meleget. Tátott szájjal állok a legtöbb ember mentális állapota előtt, hogy ezt azzal kötik össze, hogy biztos meg akarok halni. És hiába magyarázom, hogy miről van szó, hiába vagyok életvidám, pörgős, élem az életem, csak kapom a szidalmakat, hogy micsoda dolog az, hogy a halálra készülök. Mikor erről szó sincs, hogy most készülnék rá, csak nem tagadom le, hogy senki sem él örökké, mert ez tény. De utána én nem foglalkozom ezzel, megvan a sír, nem kér enni (csak majd újra meg kell váltani), felőlem ott állhat még 50 évig is.


Azt vettem észre, hogyha nem tabusítom a halált, mint ezek az emberek, akkor mindennek elhordanak, hogy én már biztosan meg akarok halni, meg kezeltessem magam.


Miért ekkora tabu ez? Nem lehetne helyén kezelni ezt a dolgot?


2023. okt. 15. 22:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

6:

"Nem fogok titkolózni azért, mert "jaj, mit szólnak".

Nem nekem kell titkolózni, hanem másoknak nem kell leszólni mindent, amivel nem ért egyet."


Magyarul: közhírré tetted és fenn vagy akadva azon, hogy mások erről elmondták a véleményüket.

Akkor sok sikert a társadalom átneveléséhez!

2023. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11-es: nem erről van szó.
2023. okt. 15. 23:31
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem vagyok bandatag, és nincs is miből gondoskodni erről.

Pozitív dolgokon gondolkodom, építőanyag, fűtésrendszer, kert, ruházat, jármű, kutyát-macskát szeretem. Van miért dolgozni, tehát nem temetném el magamat még 31 évesen.

2023. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyugdíj-biztosításod (vagy egyéb, nyugdíjra vonatkozó megtakarításod) van?

Mert az egy csöppet aktuálisabb lenne, mint a sírhelyed megváltása.


Egyébként honnan tudod, hogy a gyerekeid oda fognak majd temetni?

Pl. te laksz most mondjuk Debrecenben, ott vásároltál magadnak sírhelyet. Lesz két gyereked, akik felnőnek és egyikük Szombathelyen, a másikuk Hamburgban fog letelepedni.

Miért temetnének el Debrecenben? Logikus lenne, hogy vagy Szombathelyen temetnének, hogy az egyik gyereked rendbe tudja tartani a sírodat, vagy urnafalra temetnek (akár Debrecenben, akár Szombathelyen, akár másutt), mert egyiküknek sem lesz lehetősége rendbe tartani. Esetleg szétszóratják a hamvaidat, ez esetben is felesleges volt évtizedeken át fizetni a sírhelyet.

2023. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%
Erről az jutott eszembe, amikor vagy 8 éve halottak napján a temetőben a régi szomszédunk sírkövét láttuk meg apámmal. Egymásra néztünk, hogy wtf nem is tudtuk hogy a XY néni már meghalt, de megállapítottuk, hogy nemrég lehetett, mert az elhalálozási dátum még nem volt bevésve. Tettünk rá virágot, gyújtottunk gyertyát, erre a néni áll a hátunk mögött hogy mi mégis mi a fszt csinálunk, még nem halt meg. Belőlem meg kijött hogy mi a fsz XY néni, akciós volt a sírkő? Jót röhögtünk rajta. Amúgy szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki megveszi előre a sírhelyet. Én mondjuk hamvasztáspárti vagyok.
2023. okt. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
14-es: mindenkinek tiszteletben kell tartani az akaratát, hogy hol szeretne nyugodni. Legalábbis mifelénk ez így megy.
2023. okt. 16. 00:00
 17/21 anonim ***** válasza:

Max a pénzt tenném félre, meg ügyvédhez mennék, aki ezt intézi halálom után.


S a sírkőre ez lenne írva.


" Így még nem jártam "

(Kereszt név, élet kor.)

2023. okt. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Apám 31 éve hunyt el. Akkor anyám rairatta a sirkore a saját nevét és születési dátumát. Idén lecsereltuk a sirkovet, mert nagyon tönkrement.


Anyám halistennek még él. Mivel én intéztem az egészet, így a neve nem került fel az új sirkore.


Ergo 31 évig tök feleslegesen volt ott.


Lehet hogy nálad is ezt gondolják. 30 évig ott fog állni.. Pénz meg benne. Hülyeség.

2023. okt. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%

"14-es: mindenkinek tiszteletben kell tartani az akaratát, hogy hol szeretne nyugodni. Legalábbis mifelénk ez így megy."



Hááááát igen...

Ugyanakkor a sír nem a halottról szól, hanem az élőről. A halottnak tökmindegy. Az élő fog kijárni oda megemlékezni. Már ha van bármi kötődése a sírhoz és elérhető helyen van.


És lehet ez is a "kiakadás" oka: a sír nem a halott dolga, hanem az élőé.


Hiába akar anyám mauzóleumot a születési városában halála után, nekem az innen 300 km-re van és kvára nem fogok odajárni rendbentartani. Helyette inkább szétszóratom a környező temetőben és annyi. Rossz lesz ez neki? Kétlem. Majd szól, ha nem tetszik. Utólag;D


Szóval lehet te úgy érzed, hogy "na, erre sincs már gondja másnak", de valójában nem tudhatod. Nem a te döntésed.

Az meg kinek jó, ha van egy sírköved és 20 éve nem látogatta senki és úgy is néz ki? Aztán lejár a bérlés, nyilván senki nem fogja megújítani, és elbontják. Volt értelme?



Azoknak meg akik azt mondják ezt el kéne titkolni: nem jó ötlet.

Nem ritka, hogy alapkezelőknél, mindenféle magánbefektetőknél maradnak vagyonok, de akár ingatlanok válnak gazdátlanná azért, mert a tulajdonosouk nem mondta el az örököseinek és ezért senki nem tudott róluk, nem kerültek be a hagyatékiba. Az ilyet végül valaki lenyúlja és annyi.

2023. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Nem fogok titkolózni"

Nem is kell. Senki nem mondta itt, hogy titkolózz. De a "nem titkolózás" nem egyenlő azzal, hogy világgá kürtölünk valamit.

Amúgy meg tudok olyanról, aki még bőven aktív korában bebiztosította magának a sírhelyet, de nem úgy vettem észre, hogy emiatt közutálatnak örvendett volna.

2023. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!