Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek egy olyan...

Mit kezdenétek egy olyan élettel, amit nem a vágyak, szándékok irányítanak, hanem a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Jó anyagi körülményke között élek, a származási családom megteszi, és lassan jön a gyerek is.

Szóval úgy általánosságban rendezett életem van.


Viszont van egy fogyatékosságom ami szép fokozatosan egyre erősebb.

Emiatt egyre több dolgot nem tudok csinálni, amit korábban cisnálhattam, élveztem.

Ha valamilyen programfelvetés van, már nem azt nézem, hogy érdekel-e, hanem azt, hogy képes vagyok-e csinálni. Ha igen, csinálom, függetlenül attól, hogy érdekel-e. Elvégre vagy ez, vagy a nagy semmi.


Emellé idén bejött egy elég széles skálán mozgó ételérzékenység. Így ha bárhol enni akarok, nem az a kérdés, hogy szereteme az adott ételt, hanem, hogy ehetem-e. Ez kimenős helyeken nagyon feltűnő, de igazából itthon is kb ez a szempont, hogy legyen itthon valamilyen számomra ehető étel, gyakorlatilag mindegy mi az, csak ne éhezzek. Pl a gluténmentes tésztának elég sz*r az íze, a rizst unom, a krumplit nem ehetem... van még néhány egyéb köret, pl quinoa, annak sem kimondottan szeretem az ízét, de ígyjártam.


Hogy lehet ezt.. feldolgozni? HOgy valójában nem számít mit akarok, az számít, hogy legyen BÁRMI, ami a feltételeknek megfelel. Mit lehetne ezzel kezdeni?



2023. okt. 17. 11:48
 1/5 Shaddark ***** válasza:

Meglepő lehet, de minden az életünkben a mi döntésünk

Az, hogy mi tetszik vagy mi nem. Hogy mit szeretünk és mit nem.

Ezek nem a születésünkkor jönnek létre, valami esemyény / hatás belénk programozza. A tudat alattidat te is tudod programozni meditációval.

Ha tudatosan élsz, bármilyen hihetetlen, de te fogod eldönteni mit szeretsz és mit nem. Most még a programod, amit jó eséllyel külső hatásra alakult így ki, mondja meg neked.

2023. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1, nem külső hatásra, hanem korábbi tapasztalásra.

Pl szeretem a sültkrumplit hamburgerrel. Mármint nem a mekis szart hanem azt az igazi házi hamburgert. Namost... sem hamburgert, sem krumplit nem ehetek:D


nyilván, programozzam át magam arra, hogy én szeretem az egyetlen lehetőségemet amit ehetek. Okéé.. de ez nem a saját szemem kiszúrása? Mint amikor a tehetetlenül szingli ember fennhangon hirdeti, hogy ő bizony mindigis szingli akart lenni és mennyire jól érzi magát így, közben meg szedi az antidepresszánst:D


Egyszerűen nem okoz örömöt, hogy még egy nyamvadt kolbászoskenyret sem ehetek meg nyugodtan, jóízűen, mert a kenyeret muszáj magamnak sütni és hát.. nem túl finom:D A kolbászban meg nem lehet sem bors, sem fokhagyma, szóval marad a vákuumcsomagolt valami ami.. hát... nem túl finom:D Persze, meggyőzhetem magam, hogy tök normális az a sok Eszám benne meg hogy műanyag íze van... Ebből a szempontból nem is baj, hogy a COVID elvitte az ízlelésem negyedét, mert sokkal kevésbé zavar, ha valaminek szar íze van:D


De ahogy Platon barlahnghasonlatában is.. mit tehet az ember aki látta a külvilágot, a valóságot, aztán visszaviszik a barlangba árnyakat nézni? Látja, hogy egy bullshit az egész...

vagy tegyen úgy, mintha minden tök okés lenne?

2023. okt. 17. 13:18
 3/5 Shaddark ***** válasza:

Szerintem, igen, tégy úgy.

Ha nem ezt választod akkor is marad minden ugyanúgy, csak sz...ul érzed magad.

Én a helyedben magamat ismerve azzal vigasztalnám magam hogy vannak sokkal rosszabb helyzetben emberek (vakok, mozgás sérültek...) és ők is valahogyan elfogadták azt ami van, és próbálják ezt a picike kis időt kihasználni arra hogy egy örömteli, jó életet éljenek sok-sok kis igazán boldog és vidám pillanattal.

És ha nekik ment nekem is fog, ignorálom a vágyakat amelyeket megőrült szükségletekként definiálok, és azokra koncentrálnék amik megadatottak nekem. Amikből rengeteg van, és amelyekre alig van időnk. Így 54 évesen, ha visszamehetnék az időben akkor 1000* annyi ilyen pillanatom lenne, mert nekem nagyon sok időm ráment hogy felismerjem, mik az igazán fontos dolgok az életben, és mik nem azok.

És persze, sajnálom hogy neked így alakult, ám ha belegondolsz, rengeteg lehetőséged van minden másra.

- És igen, szerintem az elfogadás segít, mert nem az a lényege hogy finomabbak lesznek tőle az ételek, hanem hogy nem azon agyalsz mi nincs, hanem azon hogy mi van és mik lehetnek még.

2023. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah, am pont az amásik, hogy elvesztettem a látásomat, szóvla jó volt a példa:D
2023. okt. 17. 13:33
 5/5 Shaddark ***** válasza:

Uh, sajnálom.

Hát, amit írtam előbb így is áll, próbáld meg kihozni a legtöbbet és a legjobbat ebből ami jutott.

Légy erős és bízz magadban. Én kitartást, sok sok erőt és olyan életet kívánok neked amelyben mindezek ellenére is boldogabb leszel mint az ország népességének a nagy része.

Kerüld el az apátiát, keresd és találd meg azokat a dolgokat az életben amelyek boldoggá tesznek.

Okos vagy, ezt levettem a stílusodból, a személyiséged is vonzó lehet sok embernek mert rendkívül egyedi és én szórakoztatónak is mondanám. Építs ezekre, hozd ki a legtöbbet abból ami van, a végén én biztosra tudom, hogy sokan még irigykedni is fognak rád :)

2023. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!