Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megtehetik boltban, hogy...

Megtehetik boltban, hogy vevőt az önkiszolgáló kasszától átirányítanak hagyományos kasszához, ha nagyon lassú és sokan vannak?

Figyelt kérdés
Lidlbe jár gyakran egy férfi, biciklivel vagy gyalog. Vesz 5-8 tételt, igaz szokott benne lenni pék árú, vagy zöldség gyümölcs. A múlt vasárnap már sok vásárló volt délután, az önkiszolgáló kasszánál is sokan fizettek, úgy, hogy ez a vevő is ott volt, ameddig beütötte a pár terméket, kénytelenek voltak egy hagyományos kasszát is nyitni. Nyáron, amikor alig volt vevő, azt is megcsinálta, hogy az önkiszolgáló kasszánál egyeztette az árat az akciós újsággal. A másik kasszánál 3 ember végzett, amíg ő egyedül. Akkor elbírta a bolt ezt is Most mondjuk nem egyeztette az árakat az újsággal. A vevők, főleg akik látásból ismerik, már háborogtak.

dec. 7. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy bosszantó, de ha már elkezdte a fizetést a kasszánál, nem fogják leparancsolni róla. Van legalább öt másik kassza is (a Lidlben, ahová járok, legalábbis hat vagy hét önkiszolgáló van), a sor megy tovább. Talán könnyebb úgy kezelni ezt az embert, mintha az általa elfoglalt kassza rossz lenne és egyszerűen figyelmen kívül hagyni. A bolt alkalmazottainak kell kezelnie a tömeget, akár úgy, hogy emberes kasszákat nyitnak meg, akár másképp, ahogy tudják. Kitiltani nem fogják ezt a lassú embert, és őszintén, mindig adódhat helyzet, ami miatt valaki lassan fizet, ezért kár háborogni, attól nem lesz gyorsabb.
dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak nem Budapest a helyszín? Mert egy hasonló jelenség történik itt is, csak a kis tescóban. Ráadásul mindig valamit babrál a géppel is, ami után persze nem működik.

Amúgy hallottam már több helyről is ezt a dolgot.

dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Önkiszolgáló kassza nem? Mindenki olyan tempóban csinálja, ahogy jólesik neki. Majd egy étteremben is idajön egy pincér, hogy egyek gyorsabban...?
dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor vásárolnék ott utoljára, ha átirányítanának. Legutóbb azért voltam lassú egy vásárlás során az önkiszolgálóban, mert már mindent beolvastam, de volt alkohol is a tételek között, amit egy dolgozónak kell jóváhagynia életkor ellenőrzés miatt, és cseszett jönni percekig. Amúgy tartottam már fel hagyományos kasszánál is sort boltban, mert olcsóbb ár volt a polcon, mint amit a pénztárban fizetnem kellett volna, visszaküldtek valakit ellenőrizni, mert a magasabb összeget nem voltam hajlandó kifizetni (műszaki bolt, több ezer Ft-os áru, nem egy 10 Ft-os zsömle). Szabály van rá, hogy ilyen esetben az alacsonyabb áron kötelesek eladni a terméket.
dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az áruházak elkezdték nyomatni az önkiszolgáló kasszákat, akkor vállalták azt is, hogy nem mindenki egy gyakorlott pénztáros sebességével fogja lehúzigálni a termékeit. És azt is, hogy nem siet mindenki :)

Mint ahogy az "all you can eat" helyeken sem lehet mit kezdeni a nagyevő emberekkel, hiába esznek meg annyit, mint 3 másik. Benne van a pakliban, hogy pl. átlag 10 emberre, akiken nyernek az árképzéssel, jut egy 11., akin buknak...

Ráadásul a hagyományos pénztárnál is nekiállhat minden egyes terméket összehasonlítani az újsággal, szóval ott is feltarthatja a sort, ha ilyen kis alapos (vagyis bolond 🙃).

dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig pont jól teszi mindenki, aki lassú, hogy nem a hagyományos kasszánál vásárol, hanem az önkiszolgálóban. Én pont azoknál a boltoknál választom, ahol nem lehet kivinni a kosarat (Lidlben meg ilyenekben simán visszacseszem az összes terméket a kosárba, és utána azon a pakoló izén szépen elpakolom, de pl. Intersparban, Tescoban ott malmozik a kasszás, meg a következő vevő, míg pakolok, és rohadt kellemetlen).

És tapasztalatom szerint az önkiszolgáló a Spart kivéve mindenhol gyorsabb. Lehet, van egy ember, akinek segíteni kell, és közben egy másik ember vár négy percet, hogy leokézzák az üveg borát, mert segít a kasszás annak az egynek, de közben sok új kassza üresedik. Míg, ha beállsz egy élő kasszáshoz egy sorba, ő egyszerre egy emberrel tud foglalkozni, és ha pont előtted van a lassú, körülményes vásárló, akkor baszhatod.

dec. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Oda-vissza érvényes lehet ez.
dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!