Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnak külföldön így...

Hogy tudnak külföldön így élni az emberek?

Figyelt kérdés
Én nem tudom hogy a németek hogy tudnak úgy élni hogy gyakorlatilag semmi se az övék... Se autó ( havidíj ellenében) se saját lakás ( albérletben élnek egész életükben) nekem az a megszokott hogy gyakorlatilag minden a miénk.. saját ház/lakás, saját autó ami nem a banké hanem tényleg a miénk... Külföldon ez hogy nem hiányzik az emberekben?

2023. dec. 10. 21:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A lakást nem kell eladni ha költözöl, csak szépen szólsz, hogy mentek és kész.


A munka is olyan, hogy ha fizetésemelést, meg szakmai előrehaladást akarsz, akkor 2-3 évente váltani kell.

Szóval teljesen normális, hogy valaki pár évente munka miatt költözik, a bérletek is ehhez igazodnak.



A legtöbb nagyvárosban drága a parkolás, iszonyatos adók vannak kivetve az autókra, pláne ha azok régebbiek. Egy pár éves kocsi már sokszor többe van, mint egy vadiúj, és ez még nem is a szervíz, csak az adózása meg a zöldkártya.


A vonat, busz, metró jár, nyáron lehet biciklizni vagy sétálni. A bevásárlást megrendelik kiszállítva, az esti szórakozásból hazafele meg hívnak egy taxit.


Autó max vidéken kell, vagy ha a munkád megköveteli. Egyébként felesleges kiadás, és sokszor inkább hátráltat mint segít.

2023. dec. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy amivel Magyarországon a többség nem számol: ha van egy házad/lakásod, akkor arra állandóan költeni kell, különben hosszú távon (20/30 év) durván leromlik az állapota, gazdaságtalan lesz a fenntartása stb. Ez történt a magyar házak jelentős részével, de sokszor a társasházakkal is. 30-40 éves épületek úgy le vannak pukkadva, hogy a rezsi tripla, mint ami lehetne, beáznak meg hasonlók és ilyen állapotból pöpecre felújítani már egy fél ház ára lenne.

Ha kiszámolod, akkor ez mai áron azt jelenzi h egy full átlag családi házra évi átlag 1-1,5 milla alsó hangon.


Na most, ha bérelsz, akkor ezeket a költségeket mind megúszod.

2023. dec. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
28%

12-es!

Dehogy úszod meg. Szerinted a bérbeadó miből tartja rendben?

A bérleti díjba be van építve az összes költség.

Az autó költségei is bele vannak építve a bérleti díjba, nyilván megéri a bérbeadónak és neki is minden költséget fizetnie kell.


Azért "tudnak így élni" mert ezt szokták meg. És Magyarországhoz képest nem bérelni olcsóbb, hanem venni drágább.

2023. dec. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Érdekes mód, a "nagy emberek" szeretnek birtokolni. Szeretik, ha a lakás, amit kiadnak másoknak, az övék. Szeretnek az utódaikra valami kézzel foghatót hagyni, hogy behozhatatlan elönnyel induljanak az életben azokkal szemben, akiknek a szülei egész életünkben csak béreltek mindent. Ki érti ezt? 😃
2023. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Azért jó, ha valakik úgy gondolkodnak, mint a 11-12-es, mert van kin meggazdgodnom. Le ne beszéljétek.
2023. dec. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
32%
A szegényeknek egy mániája ez a saját lakás téma. Ki érti miért, mikor úgysem lesz nekik sosem.
2023. dec. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
53%
16 miért ne lenne mikor a magyarok szinte mind sajátban laknak?
2023. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
51%

Pont itt jön be a különbség:


1. Nyugaton (persze országa válogatja) jellemzően nem a lakáskiadás az aranytojást tojó tyúk, amin meggazdagodnak az emberek. Ezt vagy olcsó állami bérlakásokkal vagy a bérleti díjra vonatkozó törvényekkel érik el. Itt pl ahol én lakok egy lakáskiadás évi 2-2.5% körüli hasznot hoz. (A lakásnak amiben lakok a bérleti díja havi 1500 Euro, az ára 700 ezer Euro körül van kb. és a főbérlő fizet, (mert törvényileg kénytelen) jó pár olyan dolgot, amit ha tulajdonos lennék, nekem kéne.

Ugyanez Budapesten kb 5% körül mozog, hiszen a 35 millás lakásért 200-at simán elkérnek.


A fentiekből következik, hogy ha a mostani lakásomat inkább megvenném, akkor kamatostul kb a dupláját fizetném 30 éven át a jelenlegi lakbéremnek (ami idővel nyílván emelkedik, de a helyi törvények miatt csak kis mértékben teheti ezt meg).


És itt jön a következő pont:

Az ember választhat, hogy ezt a pénzt egy saját lakásba öli, amiből lényegében először 60-70 éves kora felett profitálna (már ha megéri), vagy inkább arra költi, hogy minél tartalmasabb életet éljen: utazik, síel, a hobbijára költ stb. Nyugaton a többség ez utóbbit választja.


Én pl megtehetném, hogy veszek egy lakást, de az azt jelentené, hogy a következő 30 évben (amíg tart a hitel) nem maradna pénz nyaralásra, wellnessre, új autóra, szórakozásra, élményekre.


Magyarországon az eltérő árarányok miatt ez máshogy jön ki, bár ott is egyre nehezebben elérhető a saját lakás. És igen jellemző, hogy sokan mindenről lemondanak kb, csak hogy ki tudják fizetni a saját lakàst.

2023. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én azt a részét nem értem, hogy egy albérletet nem alakíthat az ember kedvére, illetve ha van kertje, azt se.


De rengeteg előnye van, költözhetsz jobb helyre/munkahely közelébe.

2023. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%
Egy saját lakást is el lehet adni, de jobbat momdok, ki lehet adni és oda költözöl, ahova akarsz, a beszedett bérleti díjból meg fizeted a saját albidat. Sajat lakással öregkorodra meg jobb eséllyel nem leszel hajléktalan, mert valamirevaló nyugdíjad nem lesz az biztos. A nyugaton élőknek sem, mert a munkanélküli bevándorlók nem fogják ott se kitermelni a nyugdíjat néhány évtized múlva.
2023. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!