Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy külföldön nagyrészt azért dolgoznak az emberek, hogy utazni, nyaralni tudjanak, itthon meg a megélhetésért?

Figyelt kérdés

2023. júl. 21. 13:35
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Még csak nem is a nyaralásért, hanem azért, hogy rendesen tudj élni, eltudj menni magánorvoshoz aki valóban gyógyít időben.

Egy átlag magyar dolgozó életében maximum 1x tud egy új autót kifizetni, normális országban meg 6-8, de max. 10 évente tudsz venni.

2023. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, egyetértek. Nekem a nővérem külföldön él, és egész más dolgokra mondja, hogy olcsó volt, illetve sok minden alap neki amit megtud venni, ami itthon nekünk nem alap. Szóval nemcsak a nyaralás, de az étkezés, pl.: van pénze kísérletezgetni új ételekkel, míg mi húzzuk a szánkat az ezer forintos kenyérre, de örülünk, hogy megtudjuk venni, és ehetünk fél hónapon keresztül pirítóst vacsorára. Neki van pénze tudatos bőrápolásra, mikor mutogatja nekem hogy ez meg az milyen olcsó, megnézem hogy 5-7-10 ezer FT/ krém.


Alapnak kellene lennie, de van pénzük minden nap autóval járni a munkába, sőt 2 autót fenntartani, nyaralót bérelni 2 hétre. Én ezeken keresztül látom, hogy jobban élnek mint mi. Mi épphogy kijövünk, hetente egyszer főzünk meleg ételt hétvégén, hétköznap mindenki eszi amit talál, vagy ilyen gyors fagyaszott cuccokkal próbálunk spórolni.

Tervezzük, hogy kiköltözünk, de arra is sokat kell gyűjteni.

2023. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Külföld elég tág fogalom...
2023. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az életszínvonal és az életminőség miatt. Az, hogy ez valakinek a nyaralás vagy a jobb kaják, esetleg jobb eü ellátás, az változó.
2023. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azért jöttem ki 15 éve. Persze a legelső 2-3 évben még nem kerestem olyan jól, de aztán a kitartás és a türelem meghozta a gyümölcsét.
2023. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Az én nagymamám most azért megy külföldre, mert a nyugdíjából ehen halna! 55+ és még mindig talpalnia kell, hogy megéljen. Hiába mondtuk neki, hogy segítjük, nem fogadja el.

Felnevelt 5 gyereket. Mellette dolgozott, és ezt kapta. Hulladék ország ez, az biztos.

2023. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Es csak azert, mert telik nekik utazasra, igaz, hogy pl huvos, felhos nyarak vannak, akkor szerinted munka nelkul elnenek vigan, csak a holiday maradna el?!
2023. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
akik kint van egy jó ideje, az kb haza sem fognak jönni, ha tudják h itthon még mindig szar ...
2023. júl. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön sem mindenki gazdag. Amerikában sokan élnek fizetéstől fizetésig. Csak azért mert valaki nyugaton él még nem jelenti azt hogy gazdag.

Inkább mondjuk azt hogy külföldön több ember van aki azért dolgozik hogy el tudjon menni nyaralni és utazgatni.

Az rajtad is áll hogy te azok azok közé tartozol e akik utazgatnak vagy azok közé akik örülnek ha megélnek.

2023. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, milyen külföldről beszélünk, és milyen munkáról. Ha nagy általánosságban akarok beszélni, azt látom jellemzőnek, hogy nyugaton kevésbé nagy presztízsű, kevésbé nagy felelősséggel járó munkával is tud az ember félretenni szórakozásra meg "luxusra", míg itthon nem. De kivételek akadnak azért.
2023. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!