Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek, akik beszólogatásaik, célozgatásaik durvasága miatt inkább dúvadok, mint úrinők, azok a köszönésben annyira mézes-mázosak, hogy ragad és csöpög?

Figyelt kérdés
A "jó reggelt" helyett például "napsugaras szép jó regget kívánok neked" szózuhataggal köszön.

dec. 23. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azta én sose voltam jó szövegértésből, de ez most nagyon feladja nekem a leckét.


De amúgy nekem egyik munkatársam volt ilyen, aki szó szerint mindenkinek így köszönt, és ilyen fajta volt a beszédstílusa. Néha kicsit idegesitő volt de egy szerethető kedves nő aki azóta is mindig pozitív, még akkor is mikor rossz dolgok történtek.

Én nem tudnék ilyen lenni

dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyennel én még nem találkoztam. Aki gonosz volt, az köszönésben se volt más, aki meg így köszönt, az inkább ilyen kis infantilis, nagymamalelkű ember volt, nem hogy dúvad.
dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, én eddig kifejezetten jónak tartottam a szövegértésemet - főleg, hogy ez a munkámhoz is elengedhetetlen - de most eléggé elbizonytalanodtam a képességeimben. :D Azért az megnyugtat, hogy az első válaszolónak is beletört a bicskája.


A kérdésedre válaszolva, szerintem ezzel ellensúlyozzák. Meg a köszönés az illemből történik, amikor "dúvad" valaki, az meg általában felindultságból.

dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam ezzel a jelenséggel többeknél. Én sem értem, de azt hiszem a karizmatikussághoz és a dominánssághoz van valami köze. Mármint, minél kifejezőbb és harsányabb, annál elnagyoltabb lesz a kommunikációs eszköztára. Így pl párhuzamba lehet hozni az elnagyolt köszönést az elnagyolt reakciókkal is.
dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!