Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakinél sokkal jobban...

Ha valakinél sokkal jobban élsz és panaszkodik hogy reagálsz?

Figyelt kérdés
Mi sem vagyunk hú de gazdagok, de 1.5 millió körül keresünk havonta, saját lakásban élünk, szerencsére azért a kenyér ára nem befolyásolja az életem annyira, nincsenek napi gondjaink. A szomszédomban él két idősebb ember, nem olyan hú de szegények de állandóan panaszkodnak nekem, hogy nem lehet megélni bla bla, ő már inkább kenyeret is otthon süt hogy spóroljon meg ilyeneket mond napi szinten, egyszerűen ilyenkor sose tudom kb mit mondjak. Én meg tudok élni, azt nem mondhatom, hogy igazad van, de felvágni sem akarok neki. Ugyanez a sógoromék, ők sem hú de szegények, de kb felét keresik mint mi 700 ezer körül havonta, ők is sajátban élnek, nyilván hozzánk képest kevesebb a jövedelmük, gyakran ők is panaszkodnak vagy mondták karácsonykor is hogy az idei évet lehet kihagyják nyaralásból, mert sok másra gyűjtenek stb. Kérdezték mi megyünk e, mondtam hogy persze. De még nekem kellemetlen néha.
jan. 5. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Én a legtöbb embernék sokkal jobban élek. Általában kiröhögöm őket.
jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok bunkó sajna vagy nem sajna.
jan. 5. 10:01
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell reagálni sehogy, beszélni kell valami másról.
jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen beszèlgetek vele, adok neki tanácsokat, ha zudok, csak azt nem szeretem, amikor valaki azt mondja nekem milyen künnyű.....
jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Te is írod, hogy nem vagy abban a helyzetben, hogy átéld az ő helyzetüket. Ez esetben a felvágás lenne az utolsó gondolatom, inkább megérteném őket. Ez nem jelenti azt, hogy nekem rosszul kellene éreznem magam: tettem érte, hogy ne legyenek anyagi gondjaim.
jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem vagyok már abban a helyzetben, amúgy szegény családban nőttem fel, néha az áram is volt kikapcsolva, mindig használt nagyobb ruhákban jártam, és sose volt semmire pénz. Még 21-22 éves koromban is mikor fősulin végeztem hó végén a kiflire is úgy kapartuk össze a férjemmel a pénzt. Aztán lett jobb, most 29 vagyok egy 6 éves gyerekkel, szerencsére neki már nem így kell felnőnie. Igen tettünk érte de mégis rosszul érzem magam mikor valaki panaszkodik, mintha tehetnék róla negatív értelemben, hogy jelenleg nekem nem kell panaszkodnom.
jan. 5. 10:18
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyanyám mondta, hogy aki panaszkodik, az sosem szabad sajnálni.


Az élet eddig azt mutatta, igaza volt. Vannak olyan ismerőseim, akik egy nagy családi házban laknak, 3 generáció, de végtelenül sokmindent maguk csinálnak. Sosem hallottam jajgatni őket.


Ugyanez egy barátom, a szülei korán meghaltak, egy hajszál választotta el attól, hogy hajléktalan legyen, egy ideig cigók fogadták be, aztán elment nyugateurópába szerencsét próbálni. Kétkezi munkából él külfölfön kb. 20 négyzetméteren, ő sem panaszkodott sosem, pedig aztán ő tudja milyen a szegénység, meg a 45 ezres közalkalmazotti bér (ennyi volt fizu, amikor felkerekedett).


Ellenben volt pár olyan (érdek)barátom, igazi gavallérok, akik mindig ügysekedtek, eltapsoltak mindent, amikor jobban ment, a munkhelyeken mindig kitélt a becsület max. 1-2 év után.

Na ők mindig sírtak mint a fürdősqrva.

jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Nekem vannak csajok akik egy egy panaszomra folyamatosan elkezdenek vigyorogva bezzegezni.

Es azt vàrják hogy elkezdjek rájuk irigykedni erre vannak kiélezve. Hogy biztos irigylem. Nem tudom miért van erre szükségük. Rosszul esik. Nem tartok már veluk kapcsolatot.



Mások meg kioktatásba kezdenek. Es 1 millios keresettel leszidnak és osztják az észt hogy ő megélne 100 ezerbol.is alberletben is. Én nem jol osztom be biztos a pénzt.

Veluk ritkan vagyok kapcsolatban (rokonok)


Mások segitenek es tudják hogy egyedul meg csórón milyen nehéz meg ők is voltak már úgy(ez nagymama)


Mások szintén megértést mutatnak pl a mumkahelyen a csopvez mert ő is latja hogy allami cégnél rabszolgatartás megy inkább nem alkalmazottak tartása.


Megint mások lelkileg segitenek pl.kulfoldi haverom. Menni fog higgy magadban es gyakorlati tanácsok is, beavat abba ő mit hogyan csinal(miota kiment már céget is alapitott Hollandban de nullarol)


Voltak olyan exeim akik kiröhögnek amiert nem volt penzem es pl az utolso ezreseimbol köszöntöttem fel hogy nekem semmire nem is maradt fizuig. Mikor veletlen ezt megtudta kiröhögött es szánalomnak nezett.


De parkapcsolatokban a legtobb pasi törekszik arra hogy miatta semmilyen koltségem ne legyen.



Én meg olyan vagyok hogy pl amioor bnőm szakitott es sirt en azt se mondtam meg neki hogy kepzeld engem meg eljegyeztek..hanem empatikus voltam vele.

jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#4 "csak azt nem szeretem, amikor valaki azt mondja nekem milyen künnyű..."


Na hát azt én sem! Mert nekem rengeteg időm, munkám és tanulásom van abban, hogy most jól élek. Ha olyan könnyű, akkor lehet utánam csinálni. :)

jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Ha valakinél sokkal jobban élsz és panaszkodik hogy reagálsz?"


Megkérdezem tudok-e bármiben is segíteni? van-e bármire is szüksége?.


Pont. Nem kutakodik, nem próbálom ellenőrizni, nem játszom az eszem előtte-ahogy szokták némelyek az adott mondással "megtanítani halászni" hanem segítek.

jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!