Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kollégium portása nem kedves...

Kollégium portása nem kedves hangnemben szólított le, szerintetek menjek el a kollégiumból? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Vidéki egyetem kollégiumában vizsgaidőszakban történt az eset mai nap délután.

Mivel itt kb 5 portás van, valamelyikük köszön, valamelyikük nem, én ezzel így vagyok. 21 évesen én is köszönök annak aki, szokott és valamelyiküknek nem.

Most ez a "kedves" portás éppen a portafülkéjében sem volt, hanem hátul matatott, én fülessel bementem, és megszólított a lépcsőknél, szoszerint idézve:

" - Na ide figyelj b*zdmeg, ha bejösz nem fordítód el a fejed, köszönsz, világos? Felmutatod a kártyádat is"

Ki jött elém konkrétan ezért. Kártyát felmutattam. Hátul volt, láttam, de van kamera, így biztosra mentem. :)

Abban lehet hibás vagyok, hogy nem köszöntem hangosan, de ő sem szokott, plusz minek, ha hátul van.


Amúgy is elakartam menni a kollégiumból, vizsgaidőszak miatt feljöttem, de elegem van. Semmi privátszféra, inkább bejárok majd februárban mindennap Sopronból Győrbe, mint ez ...



jan. 17. 18:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy egy idióta bunkó a portás, huszadrangú szempont kéne legyen, mikor a kollégiumról döntesz. Vannak ennél sokkal fontosabb szempontok is.
jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 Amikor már amúgy is ki van a tököd a koliból, akkor ez csak ilyen hab a lófaxon. :D Át tudom érezni.

A kártyamutogatásról meg:

Nálunk beléptető kártyás rendszer van, a plasztikkártya fotóval ellátott (kivéve vendégkártyák). Ezeket a kártyákat belépéskor csipogtatni kell a fotocellás ajtónál, vagy ami van éppen. Elég ritka, hogy manuálisan leellenőriznek bárkit is, hogy tényleg a saját kártyájával ment be.

Ha a kérdezőnéknél is ilyen rendszer van, akkor elég egyértelmű, hogy szívózás volt a kártya elkérése.

jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszönj neki, köszönj mindenkinek, most mennyiből tart.Ha valaki nem köszön neked az az ő szegénységi bizonyítványa.Téged gondolom nem így neveltek. Megérthető hogy nem köszöntél, mert hátul volt.
jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Már megint mit kell ilyenért nyávogni?

Tette a feladatát az ember. Miért, hogy kérje:

"Jaj, gyermekem! Elnézést, hogy megszólítalak, nem is szándékozom zavarni a lépteidet, de ha felmutatnád a kártyádat, azt megköszönném. De tényleg bocsánat, hogy erre kérlek", vagy hogyan?

jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


14-es ha mondjuk én ilyen hangnenben beszélnék a portással, akkor szerintem páros lábbal reptetnek a koleszból.

Igazából felmutattam, lehet rosszul írtam, pont a kamera miatt.

Őszintén gondolkodom a bejelentésen, de most vegyem el a munkáját? Igazságérzetem fájdítja, de nem akarok balhézni, meg ártani sem.

Én mindig köszönök ha pl belépek és rám nézek, mert így illik, de van aki a számítógép mögül fel se néz, annak nem szoktam, elején mikor szeptemberben ide kerültem (előtte Sopronból jártam be) mindig köszöntem, aztán rájöttem, felesleges, hiszen rám se hederítenek. Ezek után fix köszönök, mert érzékeny vagyok, megérintett az eset.

Igazából a kollégiumból sokkal jobb volt a bejárás, hiszen nem kellett egyes napokon 5:30-kor kelnem, valamint egyes napokon nem 20:30-ra értem haza. Kényelmi szempontból jobb a kollégium, de tanulás szempontjából otthon, de hétvégén mindig hazamegyek, és otthon tanulok.

jan. 17. 20:45
 16/19 anonim ***** válasza:

"Őszintén gondolkodom a bejelentésen, de most vegyem el a munkáját?"

Ezek után nyugodtan "elveheted":

" - Na ide figyelj b*zdmeg, ha bejösz nem fordítód el a fejed, köszönsz, világos? Felmutatod a kártyádat is"

jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire hópihének lenni. Ha jelented a kollégiumvezetőnek, és esetleg kap büntetést, úgyis ő szívja meg.
jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem arra kell ilyen esetben gondolni, hogy elveszed a munkáját egy alkalmatlan embernek, hanem munkához juttatsz egy alkalmas, kultúrált embert helyette!!
jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
f/l vagy?
jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!