Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire sok buta...

Tényleg ennyire sok buta ember van, hogy nem érti meg miért nem adom olcsóbban ha többet vesz?

Figyelt kérdés

Könyveket hirdetek és szinte mind kérdezi, hogy ha többet venne 5db akkor adom-e olcsóbban. Én meg rávágom, hogy nem. Erre van aki nem is reagál már, vagy úgy, hogy látom, megsértődik.

De nem értem. Pont így jár jobban.

Ugyanis ha azt a sok másik könyvet máshonnan kéne beszereznie, az ugyanúgy plusz időveszteség, és plusz postaköltség, tehát nincs előrébb, inkább még hátrány.


jan. 18. 10:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Az ő dolga ha megsértődik. Szard le. Engem se érdekelne.
jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

5 db még nem nagy mennyiség.


Ha egyszerre elvinne tőled 200 könyvet, az neked is jó bevétel lenne, arra te is adnál kedvezményt.


Amúgy meg egy próbát neki is megér. Többe nem fog nálad kerülni a könyv attól, hogy megkérdezi.


Viszont ha annyira nem ritkaság az a könyv, hogy úgy kéne összevadászni, akkor másik neppernél is simán megtalálja. Tehát nem áll az érved, hogy akkor ötször kell postát fizetnie.


Gondolkozz el valami törzsvásárlói megoldáson, vagy írd ki, hogy 10 db felett ingyenes posta, azzal elejét veszed az ilyen kérdéseknek. Vagy ha mutatsz némi hajlandóságot, akkor nem egy besértődött nézelődőd lesz, hanem kicsit kevesebb egyszeri bevétel mellett egy elégedett vevőd.

jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ettől nem buták, esetleg csak illetlenek, azért egy "értem" "rendben" szavakat írhattak volna vissza. Nem érdeklik őket az ügy, ha nem adod olcsóbban, azért nem reagálnak. Ez üzlet, az az ő dolguk, hogy döntenek.
jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Bepróbálkoznak, ennyi. Te meg mondod, hogy ennyi az ára. Vegye meg máshol, ha olcsóbban találja.
jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Csak nem Vinteden árulsz?
jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Ő: Olcsóbban adod ha ötöt veszek

Te: Nem.


Erre most neki miért kéne reagálnia? Megkapta a választ és keresi majd máshol. Én ezt nem tartom bunkóságnak.

jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Az biztos, hogy a magyarok többsége nem az eszéről híres és állandóan kiskapukat keres meg mindent olcsóbban akar megvenni.


Ne foglalkozz velük, hadd sértődjenek meg.

jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Nem az a gond, vannak arrogáns stílusú eladók.

Először is nem illik így válaszolni, hogy "nem".

"Sajnos nem tudom olcsóbban adni."

"Elnézést, de nem lehetséges."

Vagy bármi udvarias szöveg.

Vannak eladók, akiknek a hirdetése már önmagában pofátlan, leugató jellegű, parancsolgató stílusú. Ez van, az van, nem postázok!

Vagy bármi felkiáltójeles paraszt ugatás.

Ilyenekhez intelligens ember nem is szól szerintem, ugasson magának.

Aki indokolatlanul felkiáltójelet pakol minden mondat végére, az különösen műveletlen bunkó.

jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

8-asnak van igaza.

Nem kell olcsóbban adni, de nem mindegy, hogyan mond nemet az ember.

jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

A kereskedők olcsón akarnak venni és majd ugyanazt drágán eladni. Ez benne az üzlet.

Könyvkereskedők esetén eleve úgy megy, hogy egész házi köynvtárakat vásárolnak fel, tört áron.

Egyébként amikor eladásra kerül a sor, akkor már a kereskedők egy része is hasonlóan jár el mint te, csak indokolt esetben van náluk kedvezmény, pl. amikor az áru nem túl kelendő.

jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!