Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire sok buta...

Tényleg ennyire sok buta ember van, hogy nem érti meg miért nem adom olcsóbban ha többet vesz?

Figyelt kérdés

Könyveket hirdetek és szinte mind kérdezi, hogy ha többet venne 5db akkor adom-e olcsóbban. Én meg rávágom, hogy nem. Erre van aki nem is reagál már, vagy úgy, hogy látom, megsértődik.

De nem értem. Pont így jár jobban.

Ugyanis ha azt a sok másik könyvet máshonnan kéne beszereznie, az ugyanúgy plusz időveszteség, és plusz postaköltség, tehát nincs előrébb, inkább még hátrány.


jan. 18. 10:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem tartom ördögtől valónak az ún mennyiségi kedvezményt és azt sem, ha valaki rákérdez. Ezzel eddig semmi baj nincs. Tőlünk nyugatabbra is ez teljesen bevett szokás, hogy pl egy 30dekás Milka csoki ára kevesebb, mint 3db 10dekásé, vagy akár 5-10db használt könyvnél is elképzelhető egy kis kedvezmény.


DE!


Ez az eladó döntése, hogy ad-e kedvezményt vagy sem. Tehát az eladónak joga van ragaszkodni az árhoz, a vevőnek meg joga van elfogadni, vagy elállni az üzlettől. Ennyi.


A megsértődés az gyerekes műfaj, azzal nem szabad foglalkozni.


Titkos tipp: x darab felett ingyen posta pl, ez egy kedves gesztus, jobb szájízt ad a vevőnek. De ez sem muszáj.

jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem illik megkérdezni, de nem tartom butának az ilyen embereket. Viszonylag sokan hirdetnek úgy, hogy xy összeg vagy db vásárlása fölött ingyen posta/kedvezmény/ajándék, így bepróbálkoznak.

„Ugyanis ha azt a sok másik könyvet máshonnan kéne beszereznie, az ugyanúgy plusz időveszteség, és plusz postaköltség, tehát nincs előrébb, inkább még hátrány.”

A te oldaladról ezt nem látod? Belemész, hogy vmi kedvezmény, nem tuti, de valószínűleg megveszi azt az 5-öt, esetleg még választ egy hatodikat is. Elkelnek ezek a könyvek, nem kell tovább hirdetned, és mondjuk egyesével eladogatni, időpontot egyeztetni, postára/automatához rohangálni többször 1 db csomaggal stb. Ja, és valamivel nagyobb eséllyel tér vissza újra a vásárlód. Félre ne értsd, nem kell olcsóbban adnod, ha nem akarod, csak felsoroltam pár dolgot, ami neked se hátrány.

8: Egyetértek. Itt megkülönböztetnék 2 csoportot: Túl szigorú, semmit nem akar. A másik, maga a kikötéssel nem lenne baj, ám ezt nem éppen udvariasan fogalmazza meg. A kérdező ez utóbbi. A szimpla nem helyett sokkal kulturáltabb lenne ez: „Sajnos nem tudom olcsóbban adni.”

jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%
Szard le, csóró a vevő.
jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem adod olcsóbban?
jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Sajnos nem alkuképes. Ezt írom mindenkinek.

Köszönöm, hogy normálisak a legtöbb válaszok!

jan. 18. 11:44
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
#14 Mert nem adja.
jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%
Ember, itt te csinálsz cirkuszt előle :D
jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14%

„Én meg rávágom, hogy nem.”

„Sajnos nem alkuképes. Ezt írom mindenkinek.”

Ö, én érzek ellentmondást a kettő között…

jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:18

azaz 11-es vagyok


Még annyival egészíteném ki, hogy mindig a kereslet-kínálat határozza meg az árakat vagy azok rugalmasságát. Ha kelendőek a könyvek, teliáron is könnyen elmegy, akkor érdemes "kitartani" az árat, ha nem annyira, akkor segítheti az eladást a kedvezmény. Illetve nyilván számít az is, hogy mennyire fontos, hogy elkeljenek.

jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Add olcsóbban.
jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!