Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért propagálja sok ember...

Miért propagálja sok ember hogy nem lehet olcsóbban kijönni házikoszttal főzve magunkra mint ételrendeléssel amikor ez egyértelműen hazugság?

Figyelt kérdés

ezek az emberek sose vezettek önállaón háztartást, főzve magukra? Nincsenek tisztában az árakkal?


nem tudják hogy sok levest tányérra leosztva 100 forintért megfőzöl?


meg második kosztot tányérra lebontva 300-400 forintért?


2020. szept. 20. 23:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Mivan?
2020. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Egy-két ilyet láttam itt eddig, szerintem az emberek nagyon nagy része tisztában van azzal, hogy ez hülyeség.
2020. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Aki háztartást vezet az tudja hogy olcsóbb. Inkább arról van szó hogy nem mindenkinek van ideje a főzésre.
2020. szept. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

1. Mindenki arra költi a pénzét amire akarja.

2. Nem mindenkinek van ideje, kedve főzicskézni.

3. 2 személyre 4 adag kaja nálunk olcsóbban kijön szállítással együtt, mintha magunkra főznénk (ez kb 3 ezer). Ráadásul 2-3 napra elég.

2020. szept. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
68%

Szerintem senki nem mondja. Pedig van benne igazság, mert a ráfordított időt és az egyszeri befektetéseket senki se veszi figyelembe.


A leveshez tartozó alapanyagot eleve drágábban szerzed be egy étteremnél.

Vásárolnod kell a főzéshez és az étkezéshez eszközöket, helyiséget.


Időbe telik beszerezni. Időbe telik megfőzni. Időbe telik megtanulni megfőzni. Időbe telik elmosogatni.

2020. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 batta80 ***** válasza:
87%

A járulékos költségeket az otthon főzésnél nem számoljuk bele.

Például nekem most teljesen tönkrement a tűzhelyem, gáz hiányában csakis elektromos jöhet szóba. 160 ezer forint volt. Ott a hűtő, ott a mosogatás, ott a bevásárlás. Ezt hogyan számoljam bele a 100 ft-os tányér levesbe? Plusz persze az áram, amit felhasználtam főzés közben. Nem beszélve a lábosról, egyéb eszközökről, amiket időnként cserélni kell.

Mondom ezt annak ellenére, hogy én nagyon ritkán rendelek, itthon főzők nap, mint nap.

De megértem, aki albérletben lakik, szinte semmi felszerelése a főzéshez, és mondjuk nem is tud, annak nyilvánvalóan a rendelés az olcsóbb.

2020. szept. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Amit írsz, több főre igaz.

Egy főre is kiszámoltad?

Vásárlás X óra, főzés X óra, mosogatás X óra, mindez azért, hogy spórolj adagonként 50-120 Ft-ot... Az nem spórolás igazán, eleve kis kiszerelésben veszed, mert 1 főre veszed, az drágább is.

Persze, lehet egy héten megfőzni valami egy tál dolgot, ami napokig kitart, paradicsomlevest, gulyást, főzeléket, stb., de nem érdemes minden napra mást.

2020. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%

"A járulékos költségeket az otthon főzésnél nem számoljuk bele."


Így van. Úgy indul, hogy van 5 nm-ed konyhának, ami Pesten 4-5 millió Ft, bele a konyhabútor, tűzhely, stb. 1 M Ft, edények, eszközök 20-200 000 Ft, rezsi 100-400 Ft (főzés, mosogatás), alapanyagok (só, fűszerek, édesítő, cukor, zsír, liszt) 4 adag ételhez 1-200 Ft

Konyharuha mosása, pucolás közben elhasznált szalvéta 2-300 Ft.

2020. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%

Az hagyján, de vannak, akik képesek a legközelebbi boltban megvenni az ételt, akkor a csirkemell kilója nem 1200, hanem 2000.. Vagy pl nem a sima csirkemellet vagy a csontosat veszik meg, hanem a kockára vágottat légmentes csomagolásban.. Látni, hogy van, aki nem a normál császárszalonnát veszi meg, hanem a nagyobb adagnak tűnő, de valójában feleakkora adagot(aminek nagyrésze zsír és jól ki is sül, összemegy a szalonnája), dupla áron..


Vagy pl megveszi a narancsot nyár közepén, és csodálkozik, hogy 1500 egy kiló, ahelyett, hogy dinnyét enne, ami csak 170 ft kilója..


Vannak ilyenek, akik nem akarnak megtanulni vásárolni, nem akarnak ezen spórolni, azok nyafognak általában.


Vagy vannak akik minőségre mennek és nem jó nekik a 200ftos félkilós paradicsompüré, nekik 900 ftos 250grammos darabos paradicsompüré kell és akkor elhiszik, hogy a normális paradicsomleves adagja 1500.


Néha jó ínyenckedni, nem mintha lényeges különbség lenne a termékek íze közt ételben főzve, de azzal tisztában kell lenni, hogy ez luxus, és az éttermi kajában sem ez van, akkor se, ha bio flancos étterem. Esetleg a finedining helyeken


Engem is zavar. Van egy ismerősöm, aki pl nem hitte el az 500fftos 3 napra elég húslevest és sültcsirkét..


200ftra volt akciózva a lidlben az egész csirke, megfőztem levesnek, majd kivettem és sültcsirke lett belőle rizzsel, de még ott volt a hatalmas adag leves tésztával és zöldségekkel is..


Spórolni nagyon könnyű ételen, ha nem tartasz diétát, nem tömegelsz és nem vagy finnyás.

2020. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Mókás, ahogy itt egyesek felszámolják a konyhát, a rendelt étel ellentéteként!:D

Akkor kezdhetnénk a főzés költségeit a ház alapozásával!

Ekkora baromságok teszik aztán hiteltelenné a válaszokat.

Konyha a lakás része ha nem sátorban lakik valaki, ha használja, ha nem.

Teljesen egyértelmű, hogy háztartást vezetni, otthon főzni olcsóbb normális keretek között, havi viszonylatban, ezt csak olyan vitatja, aki életében nem főzött.

2020. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!