Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen kilátástalan helyzetben,...

Ilyen kilátástalan helyzetben,bevállalnád?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a történetemet.

30 éves vagyok, egy üzemi konyhán vagyok szakács(ahonnan nem tudok kilépni, mert előlegem van.)

Van 3.5 millio banki tartozásom, egy más nevén, egy a saját nevemen, és körübelül 1,5 millió forint magán tartozás. Aminek nagy részét esedékes lett/lenne már visszaadnom. Tartozásokra megy el mindenem, hétvégen dolgozok egy étterembe, hogy valami bevétel legyen pluszba. De itt van tizedike nincs egy forintom sem, és van egy 10 éves fiam. Arra gondoltam, hogy keresek egy eltartót,ti tudnátok ezt csinálni?? ebből soha nem fogok kilábalni..ti ezt bevállalnátok, számomra ez egy undoritó dolog de mi más út lehet ebben a helyzetben?..mert már állandóan az öngyilkosság jár a fejembe, ma is visszakellene adjak 300ezret és nincs, egésznap hányok az idegtől. Vagy ezt vessem el, mert utána meg abba megyek tönkre lelkileg?



febr. 10. 16:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Elképzelhetetlen lenne egy hosszú lejáratú, adósságrendező hitel? Mert ha hosszú időre veszed fel, akkor nem sok a havi részlet és legalább kirendeznéd a tartozásokat.


Egyet nem értek a kitartással, de meg tudlak érteni, hogy ez is megfordult a fejedben. Ám az nem megy olyan gyorsan és könnyen. Én inkább a személyi kölcsönt, vagy ha van ingatlanod, a jelzálogot csinálnám.

febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Át kellene ütemezni úgy az adósságaidat, hogy vállalt időre vissza is tudd fizetni.
febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Az eltartó sem pottyan le az égből eléd, hogy pár millióért elszórakoztasd és kielégítsd. A könnyű és gyors pénz a lelked eladása és a tested kiárusítása árán jön csak meg.

De ugyanúgy ez sem úgy működik, hogy felrakok magamról néhány képet egy fizetős platformra, és akkor hónap végén kiveszek X tíz-százezret a bejövő pénzből. Ez is komolyan marketingből áll, ahogy meg kell jelenned a piacon és eladnod magad (nemzetközi közösségi oldalakon hirdetni), ami törvényszerűen jár majd azzal, hogy előbb-utóbb megtudják mit csinálsz.

Van, akit nem érdekel az emberek véleménye, hogy milyen áron jön a megváltás, azt már magadban kell rendezned, hogy el tudod-e viselni ennek következményeit ha kiderül (családon, ismerősi körön belül vagy kívül), ha cserébe a szorongató helyzetből kihúznak.

febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mivel az egyik hitel nem is az én nevemen van, így azt ki se tudnám válltani, de most jártam körbe a bankokat és semmi lehetősségem, nem is a banki hitelekkel van baj, hanem a magánnal. Ha az nem lenne a bankot tudnám fizetni. Nem az interneten árulnám magam, "gondoltam egy sugardaddy"re de nem tudom, nem menne ez nekem de így meg teljes kilátástalan a helyzet...és ezt így nem fogom tovább csinálni..nem akarom.
febr. 10. 17:25
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy fogalmad sincs kit szedsz össze így, vagy ki szed téged össze. Pénzzel és hatalommal rendelkező embereknek kiszolgáltatva kb. egyenes út ahhoz, hogy egy strici karol fel, utána mész te is prostinak ha akarod ha nem.

Még mindig biztonságosabb érintkezés nélkül csak a neten csinálni, hiába nagyobb a lebukás esélye. Inkább csámcsogjanak rajta 3 napig az emberek, mint hogy rabszolga legyél.

febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

már bocs, de egy milliomos sem téged fog sugarbabynek összeszedni, ha van egy tízéves gyereked, már majdnem harminc körül vagy. a sugarbabyk általában inkább elég fiatalok, és ráérnek a gazdájukkal foglalkozni, mert pl. nincs gyerekük. főleg nem így vaktában nekiindulva az utcán. mondjuk rabszolga vagy egyéb vicces dolog még mindig lehet belőled, szerintem ilyen naivitással ezt inkább hanyagold.

azon a szegény gyereken meg könyörülj már meg, és add át őt az apjának, ha van olyanja, ha nem, akkor meg keríts neki egy befogadó családot...

febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az apjának aki tett minket ebbe a helyzetbe...azért ne itélkezz ennyire nem tudod mi van a háttérben. A gyerekem az egyetlen aki miatt még vagyok.
febr. 10. 17:59
 8/24 anonim ***** válasza:
14%
pff :D
febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

a gyereket azért ketten csináltátok, és ketten hoztátok össze ezt a helyzetet is, nem kell ennyire áldozatnak lenni...

krválkodni meg nagyon max. az interneten tudsz, sugarbabynek öreg vagy, meg időd sem lenne az "eltartódra", napközben a konyhán, este a kölyökkel, ilyenért egyetlen férfi sem fizet sokat, hagyományos prostitúció éppen ezért szintén nem működik, értem hogy nagy a dráma de az eszedet használd kicsit.

a gyereket meg tényleg add oda másnak, főleg ha ezek szerint van életben másik szülő. vegyél visszább a saját drámádból, keress egy helyet a fiúnak, ahol van pénz napi két zsömlére.

febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Kéretlen tanács lesz, de azért leírom. Ha megfogadod, megfogadod, ha nem, nem.

Át kell gondolnod a bevételeid és a kiadásaid. Nagyon össze kell szorítani a nadrágszíjat. Ha csak annyit csinálsz, hogy minden egyes bevételt és kiadást felírsz, már az rengeteget segít. Kockás füzet, Excel tábla, vagy vannak erre alkalmazások is. Diszkontokban vásárolni, akciókat figyelni, luxustermékeket elfelejteni, saját márkás cuccokat venni, idén nem nyaralni. Ruhákra használtruha boltok, adományboltok, Vatera, Jófogás, Vinted, Remixshop, Kik, Pepco. Ha dohányzol, itt az alkalom a leszokásra. A mobilszámlán is rengeteget lehet spórolni, a korlátlan díjcsomagok sokszor feleslegesek (én feltöltős vagyok, kb. havi 500 forintot költök mobilra és ebben a mobilnet is benne van).

Hol laktok most? Feltételezem, hogy lakást béreltek, vagy lakáshiteled van. Előbbi esetben a fiad próbáld meg ideiglenesen rokonoknál elhelyezni és látogasd annyit, amennyit csak tudod, te pedig mondd fel az albit és bérelj szobát. Már ezzel is rengeteget spóroltál. Ha saját lakás, mondták a jelzálogot.

Ha az egészséged engedi, adj néha vérplazmát, de ne vidd túlzásba. Csábítók a bónuszok a rendszeres plazmaadóknak, de ne engedj nekik, az egészséged mehet rá.

Hitelek átütemezését meg hogy miért nem jó ötlet a sugarbaby-ség, a többiek leírták. Remélem, tudtam segíteni.

febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!