Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy 26 éves koromra...

Normális, hogy 26 éves koromra 1 barátom sem maradt? N

Figyelt kérdés

A régi gyerekkori iskolás barátaim akikkel azt hittem életre szóló barátságok köttetnek, mind eltűntek az életemből.

Komolyan kb néhány kollégám van a munkahelyről, akit "barátnak" mondhatnék

Fog ez változni, ha mondjuk lesz gyerekem , és találkozom ovis, sulis szülőkkel? Szülői közösségben köttetnek hosszú barátságok?


febr. 16. 22:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Felnőttként nehéz, de nem lehetetlen új barátokat szerezni. Én 37 éves férfiként vagyok ugyanígy.
febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az anyukás "barátságok" nem olyanok. Nyitott és beszélgetős vagyok, de gimi óta (20 éve) nincsenem barátaim 😔
febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem amint családot alapít valaki, leszűkülnek még jobban a kapcsolatai és már csak a rokonai lesznek... Ritka, ha valaki családos emberként tartós barátságokat ápol,de nem lehetetlen.
febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik magányos ez a felnőtt élet. Visszasírom a régi szép időket, mikor tizenévesen voltak barátaim, bulik, közös programok. Az élet elsodort minket egymástól, és nem tudom, hogy pótolhatnám ezeket az élményeket/érzéseket.
febr. 16. 22:27
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem ritka, legyél nyitott és legyenek céljaid és hobbijaid, sokan vannak ezzel ugyan így.

Olyat csinálj amit igazán szeretsz csinálni és ott meg találod a hozzád hasonló érdeklődésű embereket.


A régi kapcsolatok azért sem tarthatók örökre életben, mert változunk és nem biztos, hogy egy beszélgetés 10 év múlva is ugyan olyan jó lesz.

Közös élmények nélkül meg teljesen kihűl minden emberi kapcsolat.

Amúgy kétlem, hogy ennyi idősen már alakul ki mélyebb barátság, több felületesebb annál inkább de ebben a korban az is már bőven jó ha valakivel meg tudja dumálni az ember napját stb.

Egy igaz barát marad csak, végül is az ember párja...

febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Igen, teljesen normális, hogy "elkopnak" a tinédzserkori, főiskolai stb. barátok. Majd lesznek újak. Vagy nem, ez van :-( És leírtam sokszor: barátokat nem lehet keresni, csak találni, nem lehet erőltetni a dolgot.
febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Én is hasonlóan vagyok ezzel sajnos. A gimis két legjobb barátom Pécsre illetve Bécsbe költözött. A harmadik Budapesten ment más egyetemre, de eltávolodtunk.

Az egyetemi két legjobb barátom diploma után szintén Bécsbe, illetve Ausztráliába. A többiek szintén külföld, vagy már családot alapítottak.

Az első munkahelyemen 2-3 évre lett megint egy legjobb barátom, de mikor nekem lett pasim, szépen fokozatosan leépített, és már nem beszélünk.


Jelenleg ott tartok, hogy a családom (szülők, nagymama) és a barátom kitöltik maximálisan a szociális igényeimet...

febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz ügy,az igazi barátság tényleg olyan ritka,mint a fehér holló. Párkapcsolat? Legyen a barátod a természet, az állatok, a fák. Az emberi barátság amúgy is mulandó,mint a futó homokot a szél, elsodorja őket az idö. Legyél először magaddal barátságban. Mondom ezt én...;)
febr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
29 vagyok, nemrég szültem. Egy barátom sincs évek óta..
febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Normális.

Én 21 éves vagyok és senki nem maradt meg a gimiből, mindenki másfele ment az életben.

febr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!