Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki Pesten tömegközlekedik,...

Aki Pesten tömegközlekedik, miért teszi?

Figyelt kérdés
Irónia nélküli kérdés, én is tömegközlekedem mindennap. Ki azért mert nincs jogsi, pénz, kényelmes/kényelmetlen stb, csak érdekel.

febr. 19. 16:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%

Mert ez a racionális és jó megoldás.

Nagy városban autóval járni káros mindenkire nézve. Arra is aki használja. Anyagilag is, egészségileg is, esztétikailag is(zaj, mocsok), közterületek használatában is (parkolók, sávok helyén használható területek, üzletek kávézók, nem kihalt mint rákóczi út).

febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Eltaláltad, mert nincs jogsim.

Le fognak pontozni sokan, de a magam részéről úgy vélem, hogy pestre nekem nem kell jogsi, hiszen sok helyen dugó van, és szerintem sokszor a tömegközlekedés gyorsabb.

Az autó fenntartása sokba kerülne nekem, így egyenlőre nem is szeretnék. Legalábbis nem ez az elsődleges célom.

Igen, zavaró a tömegközlekedés is, hiszen sok rajta a hajléktalan vagy a balhézós, de igyekszem kikerülni őket. Sokszor tényleg kényelmesebb lenne egy autó bevallom, de egyenlőre megvagyok nélküle simán.

febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
88%

Minek mennék autóval?

Pesten belül azért sok helyen elég jó az infrastruktúra.

Nem egyszer meg tudok arról bizonyosodni, hogy akár gyorsabb is lehet, mint az autó.

Emberibb, élettel telibb. Egy autós státuszszimbólumot birtokol, az élet egy nagyon fontos területén nem része az életnek, mert nem érez maga körül embereket. Akik távolságtartók és nem kíváncsiak más emberekre, rendben, de engem érdekel a közösség...


Egy bérletet megvenni kisebb macera, semmint a jogsi, amit aztán ki tudja, mikor kell újítani, kell a kocsi, arra kell biztosítás, kell az üzemanyag, téli és nyári szett, mosás, egyes javítások, karbantartások, folyamatos szabálykövetés, és persze a dugók.


a kényelemért ez nekem túl nagy ár


összességében költség-haszon elemzés után egyértelmű, hogy tömegközlekedés.

febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%
Nekem fordítva van: azért nincs jogsim és azért nincs autónk, mert megfelelő a tömegközlekedés meg a bicikli. A legtöbb esetben autóval nagyobb szívás lenne. Nincs kedvem a dugóban vánszorogni. Úgy alakítom az életem, hogy továbbra se legyen szükség rá. Mondjuk jogsit lehet, hogy előbb-utóbb szerzek, mert fejlődnek a bérautó rendszerek, évi pár alkalommal így lehet, hogy hasznos lenne. Autót fenntartani drága is, vannak jobb ötleteim, mire költsem azt a pénzt.
febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretnék megtanulni vezetni, így jobb. Érdekel a tömegközlekedés. Volt, hogy kerékpároztam is, de biztonságosabb a tömegközlekedés.
febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen a parkolás miatt. Nincs parkolóhely, ha elhagyom a zónát, fizetős, nem beszélve a dugókról. Többnyire a metrót veszem igénybe, sőt, taxival is szoktam menni. Persze, használom azért az autót is, ha kimegyek a városból, vagy pl. a temetőbe megyek. A visszatérés mindig egy idegőrlő keringés, mire végre megállok.
febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
93%
Majdnem 30 évig vezettem, de pl. a belvárosba tömegközlekedéssel jártam. Már nem vezetek több éve, nagyobb távolságokra jó nekem a metró, HÉV, busz, villamos. Kisebb távokra meg biciklivel járok (de a belvárosba azzal sem).
febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

Már Nyugat-Európában élek, de előtte Budapestem laktam. Megfizethető és teljesen elfogadható minőségű a budapesti tömegközlekedés véleményem szerint. Mindig könnyen eljutottam A pontból B pontba, sokszor az éjszaka közepén is. A járművek minősége is döntően rendben volt, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy én főként csak villamossal és metróval közlekedtem mindig is. A 3-as metró anno halál volt, de mostmár az is kulturált. Persze, néha becsúszik egy büdös hajléktalan a 4-es 6-oson, de hát ez van. A HÉV szintén undi, de azzal se igazán közlekedtem soha. Azon a napi ingázás már lehet hamarabb lehozna az életről.


Tény, hogy valóban nincs jogsim, de életemben egyszer sem jutott eszembe Budapesten, hogy de jó lenne autóval közlekedni ott. Én abszolút az autómentes városok mellett állok. Jelenleg Hollandiában élek, itt a belvárosokban agyon vannak sz.patva az autósok a gyalogosok, biciklisek és a tömegközlekedők javára és szerintem sokkal élhetőbb így a város.

febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van jogosítványom, de utálok Pesten vezetni. Sokkal hamarabb érek sokszor célba is mintha autóval mennék, másrészt anyagiakban is sokkal kifizetődőbb. Üzemanyag, parkolási díj.
febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt mert nincs jogsim, másrészt pedig azért, mert 20 ezer forintból megvan a havi utazásom úgy, hogy vidékről járok Pestre dolgozni, megyebérlettel és pesti bérlettel. Márciustól pedig már csak megyebérletet kell vennem, mert elfogadják majd a BKK járatain is. Ennyiből nem lehet egy autót fenntartani és még tankolni is.


De, amíg Pesten éltem (40 év) mindig is BKK-val jártam, esetleg biciklivel. Sokszor hamarabb hazaértem, mint az autóval járó kollégáim.

febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!