Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki Pesten tömegközlekedik,...

Aki Pesten tömegközlekedik, miért teszi?

Figyelt kérdés
Irónia nélküli kérdés, én is tömegközlekedem mindennap. Ki azért mert nincs jogsi, pénz, kényelmes/kényelmetlen stb, csak érdekel.

febr. 19. 16:52
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
49%
Arról nem is beszélve hogy amikor fiatal nőként egyedül mentem a reptérre éjszakai járattal több részeg pasi is ott volt körülöttem... utólag meg örülök is hogy nem lett bajom
febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Akik azt mondják, hogy a BKV mocskos, azokat az nem zavarja, hogy az autóval mocskot okoznak a városban? Plusz zajt. Plusz elveszik a közterületeket? stb


Amúgy én hollandiában dolgozok és ott is nagyon jó a tömegközlekedés(bár másodlagos a kerékpárhoz képest), és hazajőve sincs bajom a BKV-val.


Nem hiszem, hogy az a jó irány, hogy azért mert néha van rajta kosz vagy csövesek, cserébe még több kárt okozni autózással. (az anyagi részét hagyjuk is)


A városi autózás kb az a szint, mint a dohányzás volt. Mindenki tudta, hogy gáz, de a reklámok elhitették az emberekkel, hogy cool és aztán meg már függők voltak és csak a tiltás segített.

febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Nincs autóm, de a dohányzást távolról sem hasonlítanám össze az autózással.

Nekünk pl. kifejezetten jól jön, amikor havonta egyszer elmegyünk bevásárolni, viccesen néznék ki, ha busszal és gyalog cipelném a zsákos krumplit a többi cucc mellett. Nekem nőként óriási segítség, hogy a páromnak van autója és mióta együtt élünk, nem kell mindent cipelnem.

febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

33

Na ez az

Egymilliószor kenyemesebb

Nekem kapcsolatom sosem volt sosem lesz, ebből is kimaradok, 2 naponta mindig húzom haza a több kilós bevásárlást

febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

#34 Nem kifejezetten a kényelem miatt van autónk. Persze a bevásárlás, ahogyan írtam, így sokkal egyszerűbb, bár előtte nagyon sokáig magam cipeltem haza, ahogy írtam és abba sem haltam bele. Viszont azért ez óriási segítség.


Ellenben mi nem azért használunk autót, mert kényelmes, hanem mert a páromnak a munkájához elengedhetetlen. Mi viszont másokkal ellentétben, nem azzal megyünk a sarki pékségbe vagy az orvoshoz, nem esik nehezünkre 1-2 km-t gyalogolni. Szerintem az az igazi luxus, mikor valaki ilyen távokra is autót használ és akkor még nem beszéltem arról, hogy milyen szinten eszi az autót, ha ilyen rövid távokat mennek vele.

febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
29%

#33


Házhozszállítás. Számomra kultursokk hogy van aki neten irogat, de személyesen pakolja a krumplis zsákokat. 20k felett legtobb helyrol ingyen hazhoz szallitanak. 5 perc alatt a kanapembol bepakolom a digitalis kosarba a nehez, nagybevasarlos dolgokat, konzervek, szorpok, gyumolcslevek, stb stb, es lerakják az eloszobank ajtaja elé.

Autónk nincs, inkább az eves fenntartasi es amortizacios koltseg arabol nyaralunk ketszer a trópusokon.

Ez a nagybevasarlas dolog jo erv volt ugy 2018ig

febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Igen, mondjuk a nagybevásárlási mizériát a covid óta én se nagyon gondolom valid érvnek, maximum az istenháta mögötti falvakban, ahova nem szállítanak ki, de oda meg amúgy is kell autó, mert a napi pár busz nem az igazi.

Pesten ellenben én se érzem nélkülözhetetlennek, mert tényleg jó a tömegközlekedési ellátottság. Én személy szerint azért nem használok, mert egyrészt egyáltalán nem szeretek vezetni, hiába van jogsim, másrészt a munkahelyem vonattal és busszal kaputól kapuig kb 50 perc, ha biciklivel mennék az állomásra, akkor csak 40-45. Az autó minimum egy óra lenne, de kiszámíthatatlan egyrészt a dugók, másrészt a rettenetesen rossz parkolás miatt, a parkolóból besétálni kb 2 km és vadászni kell a helyet még úgy is, hogy a legtávolabbit, legszarabbat veszem igénybe. Mindemellett a tömegközlekedés kb havi 15 ezerbe kerül nekem, Pesten belül bárhova utazhatok a bérlettel, ennyiből az autó tankolását sem tudnám fizetni. És még nem beszéltem a biztosításról, karbantartásról, gumikról stb-ről. Szóval nekem ez anyagi megfontolás is.

febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
49%

#36 Kezdjük ott, hogy falun lakunk, ahova nem szállít egyik multi sem. Tudom, hogy furcsa, de Budapesten kívül is létezik élet.


Ezen felül, mikor a budapesti lakásomban éltünk, ott sem rendeltünk házhoz, mert állandóan volt velük valami probléma. Szeretem látni, hogy miért fizetek. Volt, hogy rohadt volt a krumpli fele, amit hoztak, de olyan is, hogy kértem egy fej fokhagymát és kihoztak egy kg-ot. (Tesco)

Köszi, de inkább megveszem magam és látom, hogy mit teszek a kosaramba.

febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
62%

#38


A kérdés egyértelműen pestről szól. Az hogy te mit csinálsz valami zsákfaluban, senkit nem érdekel, és nyilván (mivel a kérdés pestről szól) én pesti tapasztalatokat osztottam meg.


Nyugodtan vedd meg magadnak, én is termelői piacra járok zöldségért, pékségbe pedig pékárúért, de minden mást (aminek tényleg súlya van) online rendelek, és így nincs szükségem autóra.


Szíve joga mindenkinek autóra költeni milliókat, aztán évente fenntartani, de pesten nincs rá szükség, luxustermék.

febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

"Az hogy te mit csinálsz valami zsákfaluban, senkit nem érdekel"


Na, a fajtád miatt mondják azt a pestiekre, hogy mekkora bunkók. Érdekes, Pesten születtem és éltem negyven évig, de nem vagyok ilyen lenéző a falun élőkkel, mint te. Még ha a kérdés nem is falura vonatkozott.

febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!