Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki Pesten tömegközlekedik,...

Aki Pesten tömegközlekedik, miért teszi?

Figyelt kérdés
Irónia nélküli kérdés, én is tömegközlekedem mindennap. Ki azért mert nincs jogsi, pénz, kényelmes/kényelmetlen stb, csak érdekel.

febr. 19. 16:52
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
89%

Nem szeretek vezeti. Van jogsim, de számomra a kényelmetlen opció az, hogy 12 óra után még a barmokra is figyelnem kell, nem szeretek vezetni, sőt, autóban utazni sem (pici és szűk, pedig nem vagyok nagydarab), sokkal kényelmesebb, hogy felszállok valamire, hallgatom a kis zeném, bambulok ki az ablakon, és elszórakoztat az agyam szcenáriókkal, amik sosem történnek majd meg, mindeközben nekem semmire nem kell figyelni, semmit nem kell csinálni, viszik a seggem.

Ja, mindezt havi kevesebb, mint 10 000 forintért. Utoljára 2018-ban volt autóm, de már akkor többe került a havi benyaadagom, pedig nem vagyok az a fajta, aki a wc-re is kocsival megy, a boltba, edzőterembe, barátokhoz már akkor is biciklivel mentem inkább.

febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
44%

Mert sosem lesz jogsim

Pénzem autóra sosem

Családban sincs autó

Nyomorult vagyok és undorodom amúgy a tömegközlekedéstől

febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
71%
#22 amúgy ezt sose igazán értem miért undorító a tömegközlekedés.
febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
77%

23# Mert nyilván szocfób és rosszul van mindentől. Nem undorító általában, néha bele lehet futni 1-1 csövibe de nem vészes.


Én azért, mert nincs kedvem vezetni, ülni akarok és bámulni a fejemből kifele és hallgatni a zenét.

febr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

#21 Én is így vagyok vele.


Mikor Tatabányán laktunk, városon belül mindenhova gyalog mentünk, pedig nem kis távolságok vannak, de akkor sem érte meg beindítani az autót. Nagyon nem tesz jót neki, hogy még be sem melegedik a motor, már meg is érkeznek vele a célállomásra. Volt olyan kollégám, aki a 200 méterre lévő boltba is kocsival járt, gyakorlatilag csak át kellett mennie egy kereszteződésen egyik parkolóból a másikba; aztán csodálkozott, hogy hízik.

febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%

23

Mert nem láttad még azt a száz hajléktalant vagy koszos embert, cigányokat akik utaznak?

Kenyszerbeteg vagyok, felek a fertőzésektől, és undorodom a mocskos dolgoktól. Belegondolni hogy ki ült ott előttem felér egy pánikrohammal


De a fizikai undor része mellett nekem ez lelkileg fáj

Iskolában sok mindenért szívattak de főleg azért mert én nem voltam gazdag mint a többi osztálytársam

Szüleimnek sosem volt autója...

ez belém égett és emiatt általános iskolás korom óta szégyent érzek akárhányszor használom a buszt, a metrót, villamost

Márpedig csak azt tudom használni mert pszichés betegként sosem lesz olyan munkám amiből pénzem lesz plusz vezetni sem tudok


Másrészt kva kényelmetlen

Más beteszi a feneket a kocsiba és megy, én meg reggel 7kor a fagyban várom a koszos buszt...

febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
13%
Pedig de, a budapesti tömegközlekedés undorító és gusztustalan. Ehhez nem kell kényszerbetegnek sem lenni. Aki ezt nem látja be, vagy nem látott még normálisan működő, higiénikus tömegközlekedést, vagy vak az ilyen jellegű problémákra.Aki nem látott, az pedig vagy valami vidékies kistelepülésről származik, ahol nincs helyi tömegközlekedés, vagy Budapestről, ahol meg értelemszerűen mindig is eu volt (legalábbis az emlúlt 40-50 évben.) Egyébként nem kell a normalitásért messzire menni. Érdekes módon Gazdagréten már a 8-as busz is az, saját szememmel a láttam több alkalommal is, ahogy a sofőr, sokszor az utasok közreműködésével, kib*ssza az utcára a buszról a saját mocskában fetrengő hajléktalant. Az 53-asra ilyen elemek föl se szállhatnak. Megy ez, csak akarni kell.
febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
#27 Amiről te írsz, az nagyon más. Gazdagréten eleve olyanok laknak, akik megtehetik, ráadásul Budapest szélén található, tehát még csak össze sem lehet hasonlítani a belvárosi közlekedéssel, pl. egy 5-ös vagy 7-es busszal, ahol mindenféle ember megfordul. Ez olyan, mintha összehasonlítanád a Volánbusz utasait Szentendrén és Nagykátán, köze nincs egymásnak a kettőhöz.
febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor kimondhatjuk, hogy a BKV undorító és gusztustalan, csak vannak kivételes helyzetben lévő megállók/vonalak? :)
febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
Ahol csak első ajtós felszállás van, ott eleve kizárt, hogy egy hajléktalan felszálljon, hacsak nem pattan fel középen, mikor leszálló van, de azt is kiszúrják a sofőrök és szólnak. Tehát igen, kijelenthetjük.
febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!