Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki Pesten tömegközlekedik,...

Aki Pesten tömegközlekedik, miért teszi?

Figyelt kérdés
Irónia nélküli kérdés, én is tömegközlekedem mindennap. Ki azért mert nincs jogsi, pénz, kényelmes/kényelmetlen stb, csak érdekel.

febr. 19. 16:52
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
77%

Életemnek egy hosszabb időszaka volt, amikor rendszeresen igénybevettem ezt a szolgáltatást (bő 2 év), méghozzá azért, mert túl messzire sikerült a lakóhelyemtől munkát vállalni.

Soha többé nem tennék ilyet. Néhány hónapot még annak idején is várhattam volna, de nem tudtam hogy ilyen sz*r lesz.

Munkán kívül szinte soha nem bkv-ztam, inkább gyalog mentem, vagy bubi-val, néha (bér)autóval.

Ma sem tennék másképp, nekem nincs szükségem olyan helyekre ahová fél-egy órákat kell zötykölődni. Szerencsére már nem lakok Budapesten. BUBI bérletem ugyanúgy érvényes, esetleg a MÁV szolgáltatásait szoktam még városhatáron belül igénybe venni, ha nagyon muszáj, de sajnos ott is hanyatlik a színvonal (néhány éve még vállalhatóak voltak az elővárosi vonalak.)

febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%
Azért tömeg közlekedem mert egészségügyi okok miatt nem kaphatok vezetői engedélyt (jogosítványt).
febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
61%
Jah azt még hozzátenném, hogy régi képeket, ha megnéz az ember budapestről, akkor nem nagyon kell magyarázni mi a gond az autókkal. Sokkal jobban néznek ki a régi terek, utak. Sok nyugati városban is túltolták az autóutakat, de jó pár helyen kezdik visszaépíteni, mert rájöttek, hogy hiba volt.
febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
87%
Én vidéken élek, de Pesten eddig is tömegközlekedtem. Ennek oka a gépjármű hiánya volt, ami nem sokára megoldódik, azonban ha Pestre kell mennem vélhetően maradok a helyi járatoknál. Vezettem már Pesten, igaz nem szeretem, de megoldanám, ellenben valahogy egyszerűbbnek gondolom a tömegközlekedés igénybevételét. Nyilván ha felmegyek meglátogatni a rokonokat ünnepek alatt, akkor vélhetően autóval fogok menni, de ha vásárolni megyek vagy találkozni valakivel akkor marad a BKV.
febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
77%

Nincs jogsim, de ha lenne sem használnám mindennapos munkábajáráshoz a kocsit, előző lakásból 45-50 perc volt a munkahelyem, a mostaniból 20-25 perc. Férjem vezet, de ritkán használja munkábajáráshoz, amikor a kutyát is beviszi akkor vagy ha munka után intézni kell valamit, amit gyorsabb-egyszerűbb kocsival, amúgy bicikli vagy BKV, neki kb. 35-40 perc.


Most terhes vagyok, többször használtuk a kocsit, pl. a XIV. kerületből kell elmenni a nap közepén egy orvosi vizsgálatra a XII. kerület távoli csücskébe, majd haza, olyankor lehet időt spórolni. Vagy reggel 7re kell mennem szintén XIV-XII. kerület távolságra vizsgálatra, akkor bevisz és utána bemegy dolgozni autóval, de én onnan már BKV-val megyek haza/dolgozni. Vagy anyósomhoz, akihez 3x kellene átszállni tőlünk, ebből 2x olyan buszokra, amik 20-30 percenként járnak és a háza 15-20 perc sétányira van a legközelebbi buszmegállótól. Meg nagybevásárolni kb. 2-3 havonta értelemszerűen a cipekedés, nem a távolság miatt.


Szóval ahol kézzel fogható kényelmet/gyorsaságot jelent a kocsi.

Amúgy Bp. tömegközlekedése minden problémájával együtt jónak számít, csúcsidőben extrém nagy távolságok (vagy szar helyen lévő desztinációk) kivételével nem jársz jobban időben kocsival.

febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
54%
Van jogsim, lakasom, megtakaritasaim, befekteteseim, a cégemnek még autója is van amit az egyik alkalmazott használ. Eszembe sem jutna autozni pesten belul. 3x gyorsabb a vonalas tomegkozlekedes, eves szinten 7-8x olcsóbb. Ha nagyon 4 kerék kell, hivok egy Boltot.
febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
56%
#14 köszi, ha nem autóval jössz!
febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim válasza:
89%

Van autóm, buszra sosem szállok. Budapesten csak metrózom, körülötte vonat.Miért? Mert gyors.


24 N

febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
87%
Én anno éltem Pesten, fel se merült semmi más. A metró elmegy vígan a dugó alatt, a parkolásért meg fizetni kell.
febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
77%

Van jogsim, van autom, a koltsegbeli kulonbsegek szerencsere nem erintenek, igy nyugodtan donthetek az eppen leghatekonyabb kozlekedesi eszkoz mellett.


Munkaba jo idoben bicajjal megyek (ez a leggyorsabb), amugy BKV-val. Kocsival ritkan mert +-4 perc van a BKV es ekozott, valtozo, hogy melyik iranyban.


Ha ket (erosen kiskoru) gyerekemet viszem, akkor BKV, vagy ha tobb atszallasos, akkor auto, akkor mar az hatekonyabb.


Ha a hobbim miatt 20 kilos csomaggal kell a varos felebe az M0-os kimenni, akkor auto.

febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!