Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig lehet egy nőt lánynak...

Meddig lehet egy nőt lánynak hívni?

Figyelt kérdés

Nők/lányok, hány évesek vagytok és hogyan hivatkoztok magatokra?

Hivatalosan 18 évesen már felnőtt vagy, ergo nő, de ilyenkor még igencsak lány áll jobban az ember szájára, ha magára vagy másra hivatkozik.

Én viszont most tavasszal töltöm a 26-ot. Mostanában kezdem azt érezni, ha lányként hivatkozok magamra, kezd furcsa, éretlen hatást kelteni, valamiért mégis sokszor oda kell figyelnem, hogy a nőt használjam mellette.

Valahol még lánynak is érzem magamat, független vagyok és viszonylag fiatal, tudok gyerekes/játékos is lenni, de azért ha kell, komoly is. Milyen életkortól illendő már kerülni a lány kifejezést?


febr. 20. 07:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám minden hónapban elmegy valamilyen programra a nyugdíjas barátnőivel.


"Megyek a lányokkal túrázni."

Így aztán 60+ korral is hívhatnak lánynak.

febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Én 25 környékére lőném be az átcsapási pontot, plusz minusz 2 év az egyéni vonások és életszakaszok tükrében.

De a párom 18, és persze lány, főleg külsőre de ugyanakkor nagybetűs Nő is, mert rászolgált a személyiségével, és érettebb mint sok 25 feletti.

febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

A nemed nő, tehát szuletestol fogva lehet mondani, hogy nő vagy. A kislany/lany olyan 16-18 éves korig oké. A régiek szerint amúgy addig vagy lány, amíg férjhez nem mész, onnantól mondjuk nem nő vagy, hanem asszony. 25 felett nekem gyermeteg, ha valaki lánynak mondja magát. Ha felnőtt vagy, akkor legyél felnőtt.

Amúgy a szomszedasszonyom 85 éves, ő meséli mindig, ha megy gyakorolni, hogy megy énekelni a lányokkal-akik egyértelműen vele kb egykoruak

febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ilyen különbség nincs, legfeljebb egyesek próbálnak mindenfélét belemagyarázni.

Számomra a nö hivatalos megnevezés, a lány meg közvetlenebb, nem olyan merev.

febr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

#4


Tehát neked nem fura kimondani, hogy egy 40 éves lány?

febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
NEM, nekem nem fura, söt a barátnök gyakorlatilag mindig "lányoknak" nevezik egymást, akár 80 évesen is.
febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%

#6


Attól hogy barátnők heccből lánynak, vagy kurvámnak nevezik egymást, még nem általános dolog. Te egy idegen 50évest hívnál lánynak, úgy mint egy 20 évest?

febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 körül érzem a határt, ahogy a fiúknál is.

De a nagypapa is mondhatja, hogy megyek a fiúkkal focizni, ettől még nem válnak természetesen újra ifjúkká, de egyáltalán nem kelt rossz érzést az emberben.

febr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 30 alatt.
febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
30-nál már érzed hogy jött egy fordulópont, de 35-nél már tuti biztosan! Ott már az idő múlását is érzed (általában). Akörül van az élet dele is, tehát az "A oldal" vége, "B oldal" eleje.
febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!