Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig lehet egy nőt lánynak...

Meddig lehet egy nőt lánynak hívni?

Figyelt kérdés

Nők/lányok, hány évesek vagytok és hogyan hivatkoztok magatokra?

Hivatalosan 18 évesen már felnőtt vagy, ergo nő, de ilyenkor még igencsak lány áll jobban az ember szájára, ha magára vagy másra hivatkozik.

Én viszont most tavasszal töltöm a 26-ot. Mostanában kezdem azt érezni, ha lányként hivatkozok magamra, kezd furcsa, éretlen hatást kelteni, valamiért mégis sokszor oda kell figyelnem, hogy a nőt használjam mellette.

Valahol még lánynak is érzem magamat, független vagyok és viszonylag fiatal, tudok gyerekes/játékos is lenni, de azért ha kell, komoly is. Milyen életkortól illendő már kerülni a lány kifejezést?


febr. 20. 07:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Nyelvi értelemben a lány hajadon, míg az asszony házas. A mindennapokban nem feltétlenül így használjuk, de támpontnak jó lehet, hogy aki már lehetne házas, nemcsak az életkorából, de az életviteléből, körülményeiből adódóan, az az "asszony", azaz nő, és aki még gyerekként él, az a lány.
febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És aki nem él gyerekként, mert egyszemélyes háztartást vezet, dolgozik, és alapvetően felnőtt, de nincs olyan kötöttsége, mint egy család és sok az ideje magára? Én felnőttnek érzem magam, nem egy gyereknek. Szerintem inkább a fiatalságomba kapaszkodom azzal, hogy lánynak hívom sokszor magamat.
febr. 20. 16:03
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"És aki nem él gyerekként, mert egyszemélyes háztartást vezet, dolgozik, és alapvetően felnőtt"


Ez lenne az a bizonyos körülmények, meg életvitel.

febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Most öszintén, van bárki szerint is olyan, hogy több nö valamerre elindulna és az egyik azt mondja a többinek: gyerünk nök??? Garantáltan mindenki a gyerünk lányok kifejezést fogja használni még nyugdíjasok esetén is.
febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
7%
Szeretnék megismerni itt olyan 18ev körüli lányt, akit Nőkent tisztelhetnek, akár magáznán is boldogan, illetve támogatanám is mindenhogy!
febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Korban mérve 30+os nő már nem igen nevezhető lánynak, mint ahogy egy férfi se nevezhető srácnak! Vagy igen?
febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Háát, huszonévesen már volt gyerekem és lakáshitelem annakidején, ősöregnek éreztem magam, ha tudtam volna! :D
febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is 30 körül mondanám, hogy "fordulópont", ilyen téren legalábbis. Múltkor meg is írtam ezt egy itteni, hasonló kérdés alatt; elég szépen lehúztak, de továbbra is ezt gondolom.
febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem 30 évesen már érzi az ember hogy nem egy csitri vagy egy kisfiú.
febr. 21. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!