Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit segíthet ilyen esetben...

Mit segíthet ilyen esetben pszichiáter? Valóban lelki eredetű lenne a probléma? (alvás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyerekkorom óta felébredek éjszaka elég sokszor, azonban sosem vagyok fáradt. Mindeddig azt hittem, hogy ez a normális, nagyjából 1 éve próbálok utánajárni, hogy mi is állhat a háttérben. Nem érzek semmi negatív hatást, de azért mégiscsak jó lenne, ha egyhuzamban végig tudnék aludni 1 éjszakát..


Voltam kivizsgáláson, apnoe gyanúja miatt bent is aludtam 1 napot, ahol nem aludtam semmit, mert nem tudtam aludni, konkrétan azon stresszeltem, hogy elalszok-e vagy sem.. :D Habár nem aludtam, megállapítottak nálam egy közepesen súlyos fokú apnoét, nyilván ez az eredmény nem releváns, mert semmit sem aludtam.

Ma kellett visszamenni az eredménnyel, ahol nyilván nem mondtam el, hogy nem aludtam semmit, hisz akkor vagy elküldenek, vagy újra kell ismételni több hónap múlva az egészet..

Azt mondta az orvos, hogy szervi probléma nem lehet a baj. A garatkép szinte tökéletes, egyedül egy enyhe orrsövényferdülésem van, de arra következtetésre jutottunk, hogy mivel enyhe, ezért a műtét nem biztos, hogy helyrehozná a dolgokat, tehát nem éri meg a műtét.

Egyik tünet sem jellemző rám az apnoés tünetek közül. Nincs szájszárazság, nincs légszomj, nem kelek fel úgy, hogy levegő után kapkodnék, nincs szívdobogásérzés. Illetve, az orvos szerint az apnoésok többsége végig tudja aludni az éjszakát, én pedig minden ébredésemre emlékszem.


Azt ajánlotta, hogy látogassak egy pszichiáterhez, mert lehet, hogy lelki eredetű a probléma.. Az utóbbi pár évben nem vagyok a helyzet magaslatán, az egyedüli dolog, ami boldoggá tesz, az az edzés és ennél nem nagyon van fontosabb dolog jelenleg az életemben.. Az edzés miatt is akarok megoldást találni erre, mert jobban is fejlődnék akkor, ha tökéletes lenne az alvásom. De kétlem, hogy ez lenne a probléma, mert már gyerekkorom óta fennáll ez a gyakori ébredés.


Egy pszichiáter miben tudna segíteni ilyen esetben? Mennyi az esély rá, hogy valóban lelki eredetű a probléma? Szervi probléma elméletileg tényleg nem lehet, tehát az apnoe ilyen esetben kizárva, nincs ami elzárja a légutakat, kivéve az orrsövényferdülés, de az meg annyira enyhe, hogy az orvos szerint nem ennek kellene a probléma okozójának lennie.



márc. 27. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A stresszt kell kezelni a jo alvashoz aerob sportokkal.

Etrend is kell. Keves feldolgozott kajat ehetsz vsgy semmit. Itt foleg a gabona,cukor es szarmazekaik artoak.

márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet az alvás zavarodnak. Lehet hogy az egèsz olyan kis dologból fakad hogy el sem hiszed..

Pl rosz helyen van az ágy, bevilágít a közterületi lámpa imolyog a fa az ablakalatt ,esetleg áthúz ott a huzat ,vagy ilyesmi.


Fura dolgokra kèpes az elme.

Volt egy haverom fèl èvig mindíg felèbredt pondban 3:45kor. Nem tudta mièrt?

Hát kiderült az törtènt hogy behallatszódott az èjjszakai csendben a 3km re lèvő vasút zaja ès kivonták ezt az èjjszaksi járatot. De mivel a tudatalattia dolgozott álmában így felèbredt mert azt hitte már kèsèsbe van az iskolából.


Most bulgáris leszek ,de elmennek az orvosok is a #$@#_ a befekvős alvás vizsgálatukkal!

Èn se tudok aludni idegen helyen pláne nem idegen ágyban.

2024-ben számomra döbbenetes ez a fokú szèlsősèg az orvostudományban!


Èn se tudok aludni nekem a sok èjjszakázós meg összevissza munkarend cseszte szèt az alvókámat. Na meg a sok stresszelès.

márc. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adok egy bölcs tanácsot amit nekem is mindíg mondtak!

Aludjál ne halgatózz! :D

márc. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2#


Ismerős.. Bent aludtam, az egyik oldalról horkoltak, a másik oldalról meg olyan hanggal ment a TV, amit 5 szobával arrébb is hallani lehetett.

Délután kettő órára kellett menni, de este 10 órakor volt a kezdés. Délután 2 órától este 10 óráig senki még csak be sem nézett hozzám, hogy élek-e vagy valami. :D


Az meg már csak hab a tortán volt, hogy elvileg mindenkit külön szobába tesznek, e helyett kórtermekben aludtunk együtt úgy, hogy voltak bőven üres helyek. :D


1 percet nem aludtam, sőt, 3 óra elteltével lehettem magamról mindent, kivittem a nővérnek és ennyi volt. Ennek ellenére megállapították az apnoét..


Akit érdekelne a hely: Miskolc Szentpéteri kapu megyei kórház. Nem ajánlom senkinek, inkább fizessen magán orvosnak. Itt mire kapsz időpontot kivizsgálásra fül orr gégészetre minimum 3 hónap, a kivizsgáláson +1-2 hét a bent alvásos időpont, merthogy ott is külön időpont kell..

Ha megtörtént a bent alvás, akkor ismét 1 hónap mire kiértékelik az eredményt és ismét 1 hónap, mire időpontot kapsz arra, hogy megbeszéld az orvossal a kiértékelt eredményt..

márc. 29. 09:38
 5/5 A kérdező kommentje:
levettem magamról*
márc. 29. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!