Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha teljesen kikészültem már...

Ha teljesen kikészültem már attól ahogy a társadalom viselkedik velem, valószínűleg depressziós is vagyok, akkor már csak a pszichiáter és a gyógyszer segíthet?

Figyelt kérdés
Csak a bántást és elutasítást kapom egész életemben, és ebbe mostanra teljesen bele őrültem már. Lassan nincs ember aki képes lenne normálisan viselkedni velem
2023. márc. 29. 05:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológus, pszichiáter, antidepresszáns. Plusz ha elköltözöl egyedül egy másik országba, vagy az ország másik felére és otthagyod azokat az embereket, akikből eleged van, plusz megszakítasz velük minden kapcsolatot (szóval kvázi új életet kezdesz), az is üdítő tud lenni.
2023. márc. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Környezetváltozás nagyon jót tenne, ha megoldható. Toxikus kapcsolatokat le kell építeni, akármilyen nehéz. Hosszú távon sokkal jobban fogod magad érezni, miután nem lesznek körülötted lehúzó emberek. El kell engedni azokat, akik nem adnak neked ugyanannyi jót, mint te nekik.

Kérj segítséget pszichológustól (nem pszichiátertől!) ő tudni fogja, mik a teendők. Ha úgy ítéli, lehet, hogy tovább küld pszichiáterhez, aki írhat gyógyszert. Ha ez így is történik, gyógyszer mellett rendszeresen járj pszichológushoz, kérd a tanácsát önsegítő könyvekhez, technikákhoz, hogy minél előbb el tudd hagyni a gyógyszert.

Azzal, hogy bevallottad magadnak, hogy nem vagy jól, már elindultál a változtatás felé. Merni kell segítséget kérni, ezzel csak jót tehetsz magadnak, könnyebben rendbe fogsz jönni.

2023. márc. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha mindenki szembejön a pályán, akkor lehet ideje befele is nézni. Videózd le magadnak, ahogy beszélsz azokkal, akik nem becsülnek, és variálás nélkül elemezd a viselkedésedet, a megnyilvánulásaidat! Esélyesen csak reagálnak valamire, látnod/hallanod kéne, mire.
2023. márc. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyu kezd el küzdősportolni, mert stressz levezetésnek sem utolsó, másrészt meg nyugodtan elküldhetsz egy csomó ember a k anyjába. Bánj úgy az emberekkek ahogy ők bánnak veled.
2023. márc. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem szerezz új barátokat. Jobb lesz. Esetleg egy új hobbi.
2023. márc. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

3, igen, valószínű az áldozat a hibás. Valószínű, nem érti, ha mindenkit pofonvág, miért nem csókolgatják körbe. Véletlenül sem egy eltiporhatóvá "nevelt" ember kér segítséget, általában az agresszorok szoktak.

Kérdező, van ebből kiút, de tényleg szakember kell. Aki tudja, milyen sémákat, viselkedési mintákat kell megváltoztatni, és segít is ebben. Minél hamarabb. A környezetváltás is nagyon jó ötlet. Meg a mozgás, ha az még nincs az életedben.

2023. márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%
#6 Igen, belül kell elkezdeni, mert azon tudsz változtatni. Neked se ártana.
2023. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is igaza van a 3as hozzászólõnak,nem is ertem miert lett lepontozva,hiába menekül a kérdező az ő szemelyisegeben van egyféle latasmód,amit visz magával úgyis,bármelyik helyen ugyanezek lennének a gondjai sajnos.
2023. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Na igen.. #3 és #7 vagyok, #6 teljesen el van tévedve, azt hiszi, hogy amit szándékosan általánosságként fogalmazok meg, az csak azt jelentheti, hogy az áldozat az agresszor, azt nem, hogy pont a félrekondícionáltságát lenne jó elkapnia és módszeresen átalakítania szinte bármi egyszerűbb megélésbe és gondolkodásba, ahonnan van lehetőség fejlődni, mert ebből a csapdából már legalább kint van. #6 esélyesen olyasvalaki, akit a kondícionáltsága egy védekező pozícióba késztet, amint azt kell éreznie, hogy nincs vele se rendben valami. Pedig hát... Nem sok valóban kiegyensúlyozott ember mászkál köztünk, és a legtöbb, amit tehetünk ez ellen, hogy magunkat fejlesztjük és néha pofázunk a részeredményeinkről, hátha lesz, aki hasznosítani is akarja, és meg is teszi, például a siránkozásra fordított energia töredékéből.


Ne értsetek félre, ettől még rengeteg olyan ember van, akiket rendesen nem hiányolnál, annyira sértő minden megnyilvánulásuk. Idővel rutinszerűen eldöntöd majd, hogy sérülsz-e, vagy megpróbálsz előre megválasztott műfajban segíteni, akár vissza-visszacsapva is, ha épp úgy érzed esélyesnek, hogy kihallatszol majd a zajból, vagy kimoccanthatod a másik embert a komfortzónájának hitt, orrig érő szarából.

2023. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9, most kezdjem el én is boncolgatni, hogy esélyesen milyen ember lehetsz? Alapvetően elvárható, hogy kétségbeesett embernek nem homályos utalgatásokat teszünk a befelé figyelés szükségességére, a témában agyonképzett szakértőként tökéletesen tudhatod, hogy az ilyen ember mást sem tesz, mint befelé nézeget. Csak közben nem a jó kérdéseket teszi fel magának. Hisz beidomították, ha bántanak, benned van a hiba, gondolkodj el, miért kaptad. Ezért ezt is teszi, azt nézegeti, mit rontott el. Ezért írtam, hogy szakember kell, de valahogy ezt a részét vagy elolvasni, vagy értelmezni nem sikerült. Visszatérve az én kondicionáltságom valahogy nem védekezésre, hanem a bántalmazottak megvédésére irányul. Az engem letámadókat vállrándítással és röhögéssel intézem el, hülyegyerek, annak add vissza akitől kaptad. És nem, nem is akarom őket megérteni, azzal nekem semmi dolgom. De szívem szerint minden elnyomottnak azonnal a hóna alá nyúlnék, tudom az okát, és a lehetőségeim korlátozottságával is tisztában vagyok. És egy bajban levőnek vagy kifejtem a kivezető út irányát vagy csendben maradok, semmiképp sem sejtelmes utalásokkal, bárhogy értelmezhetően fogalmazok. Én, szegény sérült lelkű, frusztrált asszony...
2023. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!