Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cáfoljatok meg ebben - az...

Cáfoljatok meg ebben - az egyetemista kor a legcsodálatosabb az ember életében. Nem így lenne?

Figyelt kérdés

-Még bőven fiatal vagy, de már elég idős is ahhoz, hogy gyakorlatilag akármit csinálj, telistele energiával, lehetőséggel

-Rengeteg szabadidő és flexibilitás - ha kell, felszabadítod a pénteked, ha kell, akkor reggelre nem veszel fel órát és "éjjeli bagolykodhatsz"

-Hasonlóan középiskolához, itt is van egy hosszabb nyári szünet, plusz a regisztrációs hét is valamelyest annak minősül

-Egyetemistaként tied kb a világ: Nincs idióta főnök, nincsenek csekkek, nincs 8-10-12 órázás, kismillió hitel (ami ebben az országben elengedhetetlen, ha már a nettó medián átlagkereset kb 260e), a család valamelyest támogat és diákmunkát is vállalhatsz

-Kapcsolatépítés, erasmus, világjárás - ezeket már 30 évesen nem tudod megtenni

-Erőd teljében vagy, külsőre és belsőre is ilyenkor a legszebb/leghelyesebb az ember


ápr. 18. 15:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Kinek-kinek.

Nekem sok nehézséget okozott az egyetem, különösen az elején. Magányos voltam, nem voltak barátaim. A vége felé lett egyre jobb.


Nekem pl. a gimnáziumi éveim sokkal jobbak voltak.

ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Pénzed nincs, csak ha a szüleid adnak, vagy ha dolgozol (de akkor szabadidőd nincs).

Flexibilitással a többség semmit nem kezd, csak szétfolyik, mint a fos.

A nyári szünetben dettó.

A vizsgák, meg az idióta profok nünükéinek való megfelelés engem sokkal jobban kiidegelt, mint utána bármelyik munkahelyem, vagy a saját cégem vezetése.

A nettó medián átlagkereset 340k

30 évesen is ugyanazokat, vagy többet tudsz megtenni a világban, ha akarsz.

Lányokra igaz. Erőd teljében férfiként 30 körül vagy.


Összességében az az egyetemista élet amit leírsz azoknak jó, akik szeretnének felelősségtől mentesen még gyerekek maradni, mert a felelősséget, hozzáadott értéket, és mindent ami maradandó egyfajta szenvedésnek fogják fel. Vannak olyanok akik nem YOLO életet élnek 20 évesen sem, hanem szeretik csinálni a dolgukat, és építeni a jövőjüket, az egyetem pedig ehhez egy lépcsőfok, nem a csúcspont.

ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

“Egyetemistaként tied kb a világ: Nincs idióta főnök, nincsenek csekkek, nincs 8-10-12 órázás, kismillió hitel (ami ebben az országben elengedhetetlen, ha már a nettó medián átlagkereset kb 260e), a család valamelyest támogat és diákmunkát is vállalhatsz”


28 éves vagyok, 4 éve dolgozok, szeretem a munkám, nincs idióta főnököm, otthonról dolgozok, nincs hitelem, és nem támogatott a családom egyetem alatt, csak a sugar daddym😃Egyetem alatt a bulikon kívül mást nem élveztem, utáltam csórónak lenni, utáltam a vizsgaidőszakokat stb.


“ -Kapcsolatépítés, erasmus, világjárás - ezeket már 30 évesen nem tudod megtenni”


Hogy a pcsába ne? Ponthogy most van pénzem utazgatni.


“ -Erőd teljében vagy, külsőre és belsőre is ilyenkor a legszebb/leghelyesebb az ember”


Ez sem mindenkire igaz, én nem akkor voltam topformámban, hanem most, mert azóta átestem egy plasztikán (amire szintén nem lett volna pénzem egyetemistaként) és jó formás lettem a konditól.

ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 arpi1969 ***** válasza:
100%

20 évesen az ember annyira nagyon magabiztos amilyen csak egy 20 éves lehet. szóval azt hiszi hogy mindent tud és ez önmagában is a boldogság. (persze semmit sem tud)


(én legalábbis így voltam vele.)

ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jártam egyetemre, de a barátom nagyjából ugyanazt mesélte az egyetemi éveiről, mint a kérdező. Régen volt, de ma is nosztalgiával emlékszik arra az időre. Kirándultak, túráztak, utaztak, övék volt a világ.
ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%
#5 és azóta nem tud elmenni kirándulni? Nincs már lába?
ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szerettem az egyetemi időszakot. Dolgotnom kellett a suli mellett, és ha épp nem kaptam munkát, a szüleimtől kellett kunyerálnom a kollégiumi díjat. Sokszor éheztem. Nehéz volt a szaktársaimmal is, többsége felfuvalkodott volt, vagy úgy viselkedtek, mint az óvodások. Túlságosan komoly voltam hozzájuk képest. Voltak, akik a neten hirdették magukat, pasikkal fizettették a piájukat, cserébe mindenféle szolgáltatásért. Én bulizni nem jártam, nem illettem be sehová. Alig vártam, hogy vége legyen az egyetemi éveknek.
ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem kellett tanulni? Nekem tanulásrol vizsgákról keszülésekről aztán UV król szólz. Meg az állandó pénztelenségről. És kilátástalanságról is mivel 4 év alatt suli mellett se találtam normális munkát csak eladóit.
ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te mikor jártál egyetemre, de nem most az tuti:D Az egyetemista gyerekem látástól mikulásig tanul.
ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se szabadidőm, se pénzem, se szociális életem nem volt az egyetemi időszak alatt. Az időmet nem én osztottam be, hiszen voltak kötelező órák, amiket a tanárok által megadott időpontban lehetett csak felvenni, akár volt amelyik reggel 8-ra rakta, a másik meg este 8-ra... Be volt táblázva az egész hetem emiatt úgy, hogy előadások közt csak 1-2 óra szabadidőm volt, ami ahhoz nem volt elég hosszú, hogy hazamenjek pihenni vagy akár diákmunkát vállaljak, csak üres idő volt, amit sokszor csak úgy tudtam kitölteni, hogy éppen a következő órámra vártam a folyosón. A barátaimnak más órarendjük volt, úgyhogy alig tudtam velük találkozni hétköznaponként, hiszen amikor ők ráértek, akkor én nem, és fordítva. Az összes középiskolás barátomat elveszítettem emiatt ebben az időszakban, az egyetemen meg nem tudtam új barátokat szerezni, hiszen majdnem minden órán más-más csoporttal voltam együtt. Ahogy véget ért egy előadás, mindenki szétszéledt, ment a saját dolgára. Senkivel nem lehetett pár percnél többet beszélgetni, aztán ha mégis dumcsiztatok, simán lehet, hogy utána hetekig nem láttad a másikat, mert nem járt be órára többet. A zh- meg a vizsgaidőszak meg iszonyatosan stresszes volt. Néha napokig nem aludtam egy percet sem. Emiatt semmi energiám nem volt, nap közben folyamatosan fáradt voltam és nyűgös. Egy szó, mint száz, nem volt valami jó időszak. :/
ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!