Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik hogy a múltban jobban...

Létezik hogy a múltban jobban éltek az emberek mint a jelenben?

Figyelt kérdés

Tehát hogy magasabb volt az életminőség. Vegyük például a középkori jobbágyokat, amit sokan szítokszónak használnak, vagy épp elrettentőnek próbálják beállítani. Kellett tizedet fizetni, esetleg kilencedet az egyháznak is, és ezzel letudva minden adó. Most pl a magyar rendszerben van legalább 50% adó a munkán magán, illetve a már leadózott pénzedből újabb 27% áfa (plusz 4.5% kisker forgalmi adó, ergó nyugodtan vehetjük 31% áfának is). Vagyonszerzési illeték ha házat vagy lakást mersz vásárolni mert lakni akarsz. Ha csak bérelsz azon is legalább 10-20% adó, a már többszörösen adózott jövedelmedből. Átírási költség autóra, útadó, benzint terhelő 40% adó, zárjegy, chipsadó, csomagolási díj, igazából ha mindent összeadnék szerintem simán kijönne hogy a megkeresett pénzünk 80%át elvonják adókkal, de lehet még többet is.

Aztán a munkaidő. Annó a jobbágy nem látástól vakulásig robotolt, hanem szezonális volt a munka, ha szántás vetés aratás ideje volt akkor eléggé kellett hajtani. De a köztes időben nem igazán, sőt az egész hideg idő a pihenésé, otthoni dolgoké volt. Ráadásul sokkal több ünnepnap volt mint manapság, ami szintén munkaszünet. Manapság már a heti 8X5 órával is többet dolgozunk mint egykor a jobbágyok. Ha pedig a 12 órázást vesszük, jóval többet. Ha pedig a kínai modelt hogy heti 6 nap 12 óra amit orbánék akarnak majd behozni, akkor végképp.

Illetve akár az ókori rabszolgák helyzete. Meg voltak becsülve ha jól végezték a munkájukat, és meg tudtak élni. Manapság nem tudsz megélni sima átlagbérből, ha közben el is kell látnod magad, és akkor még csak a legalapabb dolgokról beszéltünk mint étel, lakhely, ruházkodás, gyógyszer. Az átlag 150-200at kereső magyar emberről beszélek aki minimum napi 8 órában dolgozik.

Ráadásul nem volt ennyi civilizációs ártalom se. Stressz, reklám, figyelemrabló és frusztráló digitális zaj, mindent elárasztó propaganda és agymosás. Sokkal nyugodtabban sőt boldogabban éltek az emberek a maguk egyszerűbb módján. És kevesebb munkából az akkori alapvető ígényeket teljes mértékben ki lehetett elégíteni, a jelenkorral ellentétben.

Szóval hogy is van ez?



máj. 11. 10:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A jelent a múlttal nehezen lehet összehasonlítani, mert mások voltak akkor is, most is az igények-elvárások. AZonban a múlt mindig jobb-szebb.
máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
62%
#10 érdekes, itt Magyarországon mindenki éhezik, mindenki 7 napot dolgozik 24 órában éhbérért. És itt most nem a keleten élő, valóban szegénységben élő emberekről beszélek hanem azokról, akiknél van a családban 3 autó, évi 3 nyaralás, minden nap bőséges étel az asztalon, korlátlan tiszta víz.
máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
#12 Ha megkérhetünk ne itt politizálj! Ez is a jelenkori probléma része, hogy egyesek felhatalmazva érzik magukat, hogy kéretlenül másokra tukmálják az erőszakos és irreleváns politikai nézeteiket.
máj. 11. 13:05
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
#12-es voltam, ennek az írásnak köze sincs a politikához. Egyre nevetségesebb vagy, pedig a kérdésed (igaz nem kicsit átfogalmazva és máshogy feltéve) nagyon is érdekes. Ki is fejtettem a véleményem, ez a 4.válaszomm
máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
#13 Hát te sírsz itt az egész mostani magyar helyzetről.XD
máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Az más! Az a kérdéshez tartozik. Miért, mégis hogyan lehetne másképp leírni a jelenkori helyzetet, ha nem ezzel hogy vázolom a körülményeket? Aztán hogy egyesek ebben egyből politikát látnak és szépen felmondják az orbáni paneleket az m1-ből, arról igazán nem én tehetek. Talán le kellene jönni a propaganda közmédiáról.
máj. 11. 13:16
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
#16 foglaljuk össze. K*va lusta vagy dolgozni, de úgy érzed neked minden jár és minden ingyen. Dióhéjban.
máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Én részben önellátó vagyok, megtermelem az élelmet magamnak. Részben pedig szabad foglalkozású, tehát a mókuskerékben szenvedek öntudatlanul mint a többség. Én sokkal inkább titeket féltelek. Nem értem mire jó a személyeskedés. Vagy te most magadról beszélsz talán, és ezért vagy frusztrált ennyire? Rossz lehet valóban így élni.
máj. 11. 13:25
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy buta lusta hőbőrgős finnyás besavanyodott arc vagy,akinek semmi nem jó és felesleges dolgokon rugózol.

Ha nem tetszik,költözz el valami bantu törzshöz Afrika kellős közepére.

máj. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

#18 köszi, elégedett vagyok az életemmel és hiába fényezed magad, te nem vagy elégedett semmivel.

Egyszerűen fájdalmas olvasni, amiket írsz. Én meg ostoba vagyok, mert ez már a hatodik válaszom....

máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!