Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban fukar lennék? Ez már...

Valóban fukar lennék? Ez már tényleg annak számít?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy mindennek 2x megnézem az árát, és lehetőleg a legolcsóbb dolgokat veszem meg a lehető legnagyobb kiszerelésben. Igaz ez az elelmiszerektol kezdve a tisztítószerekig.

VISZONT (!) Így egyáltalán semmiben nem kell nélkülöznöm, mindenem megvan. Viszont ezt csak akkor tudom fenntartani ha sporolok és figyelem az árakat. Ettől függetlenül nem vonok meg magamtól semmit, kapzsinak sem gondolom magam.

Mások szerint ez fukarsag, kapzsiság.

Te mit gondolsz?



máj. 11. 10:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

A fukar, kapzsi szavakról nekem más jut eszembe. Az a tulajdonság kihat mas emberekre is. Pl. kapzsi módon nem támogatja a gyerekeit, pedig megtehetné, ez érinti a gyerekeket is.

Te inkább takarékoskodó vagy, nem szórod a pénzt. Sokakat nevelnek így, vagy nem is tehetik meg, hogy bátrabban költekezzenek.

máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Tehát, nettó kb. 400 ezret keresel, mert ez 2024-ben a nettó átlagkereset. És ebből nem telik neked jobb életvitelre? 🤦

Akkor mégiscsak fukar és igénytelen vagy.


Vagy, mit is értesz "teljesen átlagos" jövedelem alatt?

máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem a KSH hanem a valódi átlagkeresetrol beszélek.

De egyébként akinek lakáshitele van nagy albérletben él, szerinted annak elég a havi 400 ha nem spórol?

(Mielőtt belekotsz nekem szerencsém volt és már nincs lakáshitelem)

máj. 11. 16:29
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

Miből tartana pontosan leírnod, hogy havi szinten mennyiből gazdálkodsz? Így csak a nagy általánosságban beszélsz a levegőbe.


Újra megismétlem:

"Vagy, mit is értesz "teljesen átlagos" jövedelem alatt?"

Számszerűsíts!

máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem számszerűsitek mert abba csak belekötni fogsz. Vagy sokkalod vagy kevesled.
máj. 11. 16:43
 16/28 anonim ***** válasza:

Attól függ, miröl van szó. Pl. wc-papír esetében az Aldiban kaphatót tartom a legjobbnak, pedig az a létezö legolcsóbb. Nem vennék mást, hacsak nem muszáj.

Mosószerböl, tisztítószerekböl már megéri kicsit jobbat venni, mint a legolcsóbb, mosogatószerböl is, mert a (leg)olcsóbbakból valamelyiknek a szagát nem bírom, vagy van amelyik nem tisztít olyan jól.

Tej, tejföl teljesen mindegy, az olcsóbb ugyanolyan jó. Persze nem a frissföl és hasonlók, amik nem igazi tejfölök. Zöldség, gyümölcs szintén. A húsokról általában elmondható, hogy az számít, mit evett az az állat, tápon nött fel a csirke vagy búzán, kukoricán meg kapirgált.

A többi dolog pl. kenyér, tészta, itt már megéri jobb minőségűt venni. De ezekböl úgysem Kell sokat enni, ha valaki egészséges szeretne maradni, tehát ha ilyesmiböl jobb minőségűt vennél, azt még kibírnád szerintem, és jobban járnál. Jobb is, finomabb is.

Rizs, kakaaópor, cukor, liszt, zsemlemorzsa, napraforgó étolaj a legolcsóbb is ugyanolyan jó. A lencse, stb. szintén.

Minél kevesebb feldolgozott élelmiszert veszel, annál kevésbé számít, hogy az olcsóbbat vetted-e vagy a drágábbat.

Konzerveknél, felvágottaknál, kolbásznál van különbség olcsó és drága között, de ezeket jobb meg sem venni, mert nem egészségesek.

Savanyúságban is ugyanolyan jó a legolcsóbb.

Édességeket illetöen a legolcsóbb tényleg nem olyan jó, bár itt is vannak kivételek, pl. az Aldiban kapható dolgok, de ezeket is jobb nem megvenni, mert nem egészséges. A drága édesség ugyanúgy felnyomja a vércukrot, ugyanolyan kárt csinál, max. finomabb. Persze ennek ellenére én is szoktam venni néha.

máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tartom a véleményemet, hogy igénytelen vagy, akit nem érdekel a saját egészsége.

Az vagy, amit megeszel. Ha szarral táplálod a szervezetedet, akkor nem leszel sokáig egészséges. A megelőzés olcsóbb és célravezetőbb. De nem baj. Majd a saját károdon megtanulod.

máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Alufóliánál, folpacknál is megéri megvenni a jobbat, de ezek sem nagy tételek.
máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Sok kicsi sokra megy kedves utolsó! :)
máj. 11. 16:55
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mégis csak fukar és zsugori vagy, kérdező, ha állításod szerint átlagos a fizetésed, ami egyébként nem tudom, hogy mennyi. Semmi konkrétumot nem írsz, csak azt, hogy mindenből a legolcsóbbat veszed.
máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!