Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék boldog lenni. Ez...

Szeretnék boldog lenni. Ez normális? 17/L

Figyelt kérdés

Elnézést, de ez most hosszú lesz:


Kicsit talán furcsa így kimondva/leírva, de kb. 3 éve egyik pillanatról a másikra rájöttem, hogy túl sokat aggodalmaskodom fölöslegesen, az élet szép. És tudom, hogy iszonyúan hülyén és nyálasan hangzik, de azóta boldog vagyok. 14 éves voltam akkor. Kiegyensúlyozottabb életet élek, jobb a hozzáállásom a tanuláshoz, nyitottabb és megértőbb lettem másokkal szemben és már nem vagyok az a félős nyuszi, aki még a bolti eladót sem meri megszólítani. Nem beszélek ki másokat és bár vitatkozni szeretek (de csak mert szeretek valami ellen/mellett érvelni) egy komoly veszekedésem sem volt senkivel. Ha valaki beszól vagy sérteget, nem húzom fel magam egy kicsit sem, mindig igazat mondok vagy hallgatok és nem utálok senkit, még a némettanáromat sem (pedig a németet szívből gyűlölöm). Még mielőtt bárki azt hiszi hogy valami prűd apácanövendék lennék aki rózsaszín burokban él, közlöm hogy ugyanúgy járok bulizni, inni stb. mint más korombeliek. Vannak barátaim és jól megvagyok velük is, de nekik is feltűnt (aki régóta ismer) hogy hirtelen más lettem. De sokkal jobban érzem magam a bőrömben így.


DE: a szüleim azt hiszik, egyszerűen flegma vagyok, pedig nem. Ha rossz jegyet kapok vagy elvesztem egy holmimat stb., ugyanúgy vigyorgok aznap. Pedig érdekel, csak nem dőlök a kardomba olyan dolgokért, amin már úgysem tudok változtatni. Elvárják tőlem, hogy bűntudatom legyen és nekem lassan már azért van bűntudatom, amiért nincs bűntudatom. Legközelebb többet tanulok, jobban figyelek, és ennek meg is van az eredménye.


Gondolkodtam már rajta, hogy lehet hogy bennem van a hiba és tényleg megőrültem. Van olyan, hogy valaki tudatosan idióta? Racionálisan végiggondolva arra jutottam, hogy legjobb esetben a hormonjaim szórakoznak velem... anyuék pedig csak a természetes generációs súrlódások miatt nem értenek meg.

Szerintetek mit kéne tennem? Meg kéne próbálnom visszatérni a régi énemhez? Vagy hagyjam a fenébe, mert ez a kamaszkorral együtt úgyis elmúlik? Esetleg keressek fel egy szakembert?


Najó, ez tényleg baromi hosszú lett, bocsánat! És köszönöm szépen, ha valaki vette a fáradtságot és elolvasta!



2013. máj. 22. 23:21
 1/10 Nosco ***** válasza:
100%
Elolvasva. Bajod nincs nem kell doki. Én is ilyen vagyok. Mindig mosolygok és jó a kedvem ami rossz történik annak is megpróbálom a jó oldalát megkeresni és nem foglalkozok vele. 27/F
2013. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Szerintem semmi bajod csak megtaláltad a belső boldogságozát,vidámságot!!Az élet pont erről szól hogy bármi is történjen mindig légy vidám és erős!!!Szerintem próbálj ilyen maradni de közben azért figyelj oda a dolgokra!!Ha van kedved irj privit és dumálunk erről:)
2013. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

csoda vagy- amit a híres író Borges élete végén fedezett fel, te 17 évesen..


A legsúlyosabb vétket elkövettem,

mit ember elkövethet. Sose voltam

boldog.

(Jorge Luis Borges/LELKIFURDALÁS)

[link]


"Ha újra élhetném az életemet,

a következőben igyekeznék több hibát elkövetni.

Nem próbálnék olyan tökéletes lenni, lazább lennék.

Bolondabb lennék, mint voltam, igazából

kevés dolgot vennék komolyan."

(JORGE LUIS BORGES/ PILLANATOK)

[link]

2013. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Sztem teljesen pozitív irányba fordítottad az életed, uh nehogy visszalépj. Annyit megtehetsz, hogy ha a szüleiddel vagy, megpróbálsz igazodni egy kicsit az elvárásaikhoz és legalább nem túl látványosan érzed magad jól egy rossz jegy után is:D Ha valami probléma van komoly arccal megbeszéled velük, h mi történt és miért. Ha látják rajtad, h felfogtad, h hibáztál vagy valami, akkor utána csak nem várják el, h teljesen magadba is roskadj. (egy kicsit am irigyellek:) )
2013. máj. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Így éljen minden ember! :)
2013. máj. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kamaszkor már csak ilyen, az ember kicsit keresi a helyét meg keresi, hogy milyen is valójában. Ezt egyesek tragédiaként élik meg, mások kifejezetten élvezik. Én például nagyon szerettem ezt az időszakot.

Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy nem dőlsz kardodba, minden apróság miatt. Természetesen a ló túloldalára sem kell átesni, de a leírásod alapján jól csinálod a dolgokat, csak így tovább!

Az életben mindig a kiegyensúlyozott emberek viszik többre, akik tudják, hogy honnan hová tartanak és milyen módon kívánnak oda eljutni és jellemzően nem azok, akik azon siránkoznak, hogy milyen rossz nekik, úgyhogy szerintem jól csinálod a dolgokat.

A kapcsolatod a szüleiddel meg nagyban szülőfüggő, de jellemzően a kamaszkor végére (mondjuk 19-20 éves korra) többnyire elmúlnak a problémák.

21/F

2013. máj. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám nekik, hogy végre ki kéne próbálniuk, hogy ha benyelnek egy gólt, akkor tán bűntudat helyett a szépítésen kéne agyalni, lehetőleg konstruktívan, derűlátón. Tán felfogják, aztán pár nap múlva ismételheted el, idővel tán még ismerősen is fog csengeni.
2013. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alaque ***** válasza:
60%
Nem, ez nem normális, kezeltesd magad! Még hogy boldog akarsz lenni... Hogy jut ilyen eszedbe, hát erre neveltek téged?!
2013. máj. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Velem apám morog, hogy ha jó kedvem van és elvárja tőlem, hogy mindig bűntudatom legyen amiatt, hogy mekkora selejt vagyok (szerinte) és legyek szomorú is.

Utána, amikor már teljesen leszívta az életkedvemet az évek alatt, meg azért ordít velem, hogy miért nem megyek társaságba, hogy ismerkedjek és haladjak előre az életben és találnék esetleg jobb melóhelyet is, mint a mostani. Ha meg összeszedem magam és elmegyek, akkor meg miért mentem el, mit képzelek magamról, hogy elmentem és nem vagyok otthon... -.-'

2013. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vágnám nyakon a gyökeret
2013. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!