Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudok kezdeni az ilyen...

Mit tudok kezdeni az ilyen beteg kolléganőmmel?

Figyelt kérdés
kolléganőm önmaga által is bevallottan lázasan bejön dolgozni. Tegnap óta végigköhögi az egész napot. Egy irodába vagyok vele, nem tudom hogyan beszéljek vele, hogy így mindketten rosszul járunk, ha nem megy haza ilyen állapotban.

2013. máj. 28. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem jókedvében megy, hanem félti a munkáját vagy a táppénzből nem jön ki...


De azt mindenképp felajánlhatod neki, hogy a sürgős feladatait átvezsed, ha szeretne hazamenni pihenni.

Más kérdés, hogy elkapni csak akkor fogod, ha az immunrendszered nem működik jól, most pár napig szedj extra adag c-vitamint, kerüld a nagyobb megerőltetést és vigyázz, hogy ne hűlj meg!

2013. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nálunk szerencsére normálisan el lehet menni betegszabira
2013. máj. 28. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
én is a falra mászom attól, ha valaki a környezetemben beteg és a nyakamba köhög, meg összefogdos mindent.. viszont nem szoktam szólni senkinek, hogy menjen haza, mert hasonló esetben én sem tehetném meg, hogy otthon maradok.. ha nálatok ez nem túl nagy probléma, akkor javasold neki, hogy menjen el orvoshoz
2013. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem miért megy be ilyen állapotban? Pár napot otthon maradhatna, nem kell heteket, ha a pénzkiesés miatt nem akar menni táppénzre. Összefertőz mindenkit, én is nagyon mérges vagyok ez miatt ha így jönnek be, mert rögtön elkapok mindent, cukorbeteg vagyok, gyöngébb az immunrendszerem is.
2013. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Értem, akkor nálatok ez nem gond. Nálunk mindig szörnyű balhé van, ha valaki beteg... :(


Valahogy tényleg az együttérzést kifejezve kéne elküldeni, hogy ne az jöjjön át, hogy "fujj, el ne kapjam". Egyébként megértelek, én se örülök ezeknek... :(

2013. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mártírkodik, ő a munka hőse :)
2013. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tényleg az a gond hogy összeköhög mindent még a szája elé sem rakja a kezét.

Most beszéltem vele közben amúgy, nem óhajt hazamenni, szipogva mondta, hogy nem kell aggódni előbb utóbb mindenkin végigmegy valami. Ami igaz sokan betegek benn.

2013. máj. 28. 15:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Na, szép! Még meg is nyugtat, hogy nem kell aggódni, úgyis elkapod.
2013. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem hogy nem kapom el tőle... Most egy lázmérőt adtam neki és 38,6 a láza..
2013. máj. 28. 16:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lázas is, akkor saját érdekében menjen szépen el most orvoshoz, utána haza, aztán holnap-holnapután be se jöjjön! Mondd meg neki nyugodtan!
2013. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!