Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ehhez mit szólnátok? Szomszéd...

Ehhez mit szólnátok? Szomszéd kérdés. Őszintén.

Figyelt kérdés
Ma ebben a hidegben bekapcsoltuk a klímát, ami melegít is nekünk. A kisbabám és a 3 évesem egész nap a szőnyegen kúszik-mászik, hiába öltöztettem föl őket, hideg van a lakásban. 4-en lakunk egy házban, de a fűtést ugye pár hideg nap miatt ne indíthatjuk, mert az nagy költség lenne mindenkinek. Bekopogott a szomszéd, hogy hangos a klíma, és zavarja. (Minden zavarja őket, csak saját maguk nem). Szerintetek mit kellene tennem? Én mondtam, hogy sajnálom, de nagyon hideg van, a gyerekeket nem hagyhatom hidegben, és ez normális klíma, csak most fűt és nem hűt. Már 2. éve megvan, eddig sosem volt gondjuk vele. Teraszon van. A lakásba persze nem hallatszik be, csak a kertbe, amit persze kisajátítottak, és mindenkit elzavarnak onnan, mert a nő nem bírja a gyerekzsivajt. (Szomszéd kislányt elzavarták, mikor ideköltöztek) Engem nem érdekelt eddig, mert mi megyünk itthonról mindig. Szóval kiskirályként élnek itt. Persze a tárolóban senkinek nincs hely, mindenütt az ő lomjuk van. Most pl. elvittünk egy babakocsit onnan, és ők gyorsan a helyére tettek egy szekrényt. Kiírják pl. hogy ki hova parkolhat, és hogy ki mikor takarítson. Én eddig kerültem a konfliktust, na de ez már sok! Szerintetek ha hangos a légkondi, (1 éves, 200e volt, nem egy gagyi, a ventilátornak van hangja, s hogy körbe veszi 3 fal, talán azért zúg kicsit)én vagyok a hibás? De hát az úton autók mennek, azoknak sem szólhat...Amúgy egy csendes hegyvidéki utca, nem nagy forgalommal. Mit csináljak?
2013. máj. 27. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nincs igaza, természetesen és nem érdekelne, hogy hisztizik, nem kapcsolnám ki a klímát. Meg mi az, hogy kisajátítja a közös területeket? Ezt sem hagynám az tuti.
2013. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Na ez már nekem is sok lenne. Biztos, hogy nem érdekelne. Mondjuk a takarítás nálunk is kiírja a közös képviselő, mondjuk én annak örülök mert mindig elfelejteném.
2013. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
no way. olyan tevékenységekben, ami az életvitelszerű ottlakás kategóriájába tartozik, nem korlátozhat. a szomszéd hozzánk képes volt átjönni azzal 3/4 11-kor, h hallja ahogy fürdünk, illetve, h a vacsi utáni mosogatáskor zavarja a tányércsöröpmölés. megmondtuk, h nagyon sajnáljuk de ezen nem változtatunk, muszáj lesz megszokni, mivel ezek teljesen átlagos zajok egy többlakásos társasházban, mi is kénytelenek vagyunk elviselni az ő és a többi szomszéd zaját. a tiétek is hasonló kategória. normális hangnemben, de nagyon határozottan közölném, h akárhányszor szólhat, nem lesz változás.
2013. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
az a baj hogy nincs elég dolga..
2013. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
97%
Nem kapcsolnám ki a légkondit, és nem érdekelne, mit mond. Kicsit beteg az ilyen ember... Mondd meg neki, ha zavarja, hogy élnek mellette emberek, akkor költözzön egy családi házba.
2013. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
97%
Sajnos az ilyen véglényekkel nem lehet mit kezdeni. A legokosabb az lenne, ha a gyerekek érdekeit helyeznéd előtérbe és nem foglalkoznál a szomszéddal. Ha seprűnyéllel vernéd agyon, akkor sem lenne az IQ-ja szobahőmérséklet felett.
2013. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos egy nyugdíjas, ráérős volt pártitkár a házaspár, akik még mindig úgy gondolják, hogy ők dirigálnak. Amikor ideköltöztünk, az első dolguk volt, hogy az ajtónk elé tették a teraszunkról szét által lefújt muskátli virágszirmokat.:) Kiírtunk egy levelet nekik, hogy az ősz folyamán ehhez hozzá kell szokniuk, mert az időjárást még ők sem fogják tudni befolyásolni. Na ilyenek ezek a drága szomszédok. Ha még egyszer beszólnak, azt hiszem kieresztem a hangom, eddig visszafogtam magam, mert kerülöm a konfliktust, mivel nem tudom magam visszafogni, olyankor eldurran az agyam és üvöltök. De megismerhetik ezt az oldalamat is, habár mondom, ezt nem akarom, kerülném a stresszt.
2013. máj. 28. 10:50
 8/11 Ráhel14 válasza:

Szerintem jobb lenne ha amint beszólnak mond meg a magadét. Hisz ezt nem kell eltűrnöd!

És ha úgy érzed add csak ki magadból, hisz már attól leszel stresszes hogy nem mondod ki a velük szembeni problémáidat.

2013. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van közös képviselőtök? Mert ha igen akkor nyomban szóljatok neki erről!Amúgy tipikus öreg házaspár,mert ők még mindig azt hiszik,hogy az idősebb dirigál mindenkinek a lakóközösségben.De én még azért is odahívnám a szomszéd lánykát,hogy nyugodtan játsszon ott,meg én az én gyerekeimet is odavinném.És amikor bármilyen apró zajt hallasz tőlük akkor te is szépen átmész szólni.Mert ha ők így,akkor te is.Ezt senkinek sem kötelessége eltűrni.Ahogy neked sem!!! Ezt jól jegyezd meg! És nyugodtan mondd nekik,hogy a babó aludni szeretne,meg,hogy te us kicsit kikapcsolódni.Mit szól ehhez a párod?
2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A páromnak eldurrant az agya, mikor este mondtam neki. Nála ez volt az utolsó csepp, nem kívánom a szomszédoknak, hogy találkozzanak vele. Amúgy számtalan eset volt már, amit leírhatnék... Eleinte kinevettük őket, (fiatal házasok voltunk gyerekek nélkül) leveleztünk velük, a többi lakót szórakoztattuk a faliújságon a levelezéseinkkel, de egyre szemtelenebbek lettek. Lehet írok egy könyvet erről. Valami hasznom legyen belőle. Kiírni magamból is jól eső érzés.:) Meghallgattuk tegnap a Kasza Tibi "szomszédok" című dalát, jót nevettünk rajta, nem érdemes az embernek idegesítenie magát miattuk!
2013. máj. 29. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!