Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A férfiak miért gondolnak...

A férfiak miért gondolnak olyan sokat magukról?

Figyelt kérdés
Ha belegondolunk, egy férfi negyed annyit se tesz le az asztalra, mint egy nő. A nő dolgozik, gyereket szül, gyereket nevel, odafigyel magára és vezeti a háztartást. Ennyi dolgot egyszerre egy férfi képtelen lenne megcsinálni. A férfiaknak könnyű dolguk van. Így nem is csoda, hogy képesek nagy karriereket befutni a munkában. De ez is csak azért van, mert sokkal kisebb a teher a vállukon. A nőknek csak annyit hátrányuk van, hogy fizikailag gyengék, viszont szerintem lelkileg sokkal erősebbek és többet bírnak. A másik meg hogy a sztereotípia szerint az terjedt el, hogy a nők sokkal többet játszmáznak, mint a férfiak és a férfiak egyenesebbek. Szerintem ez sem igaz, mert egy férfi legalább annyit, ha nem többet hazudik, mint egy nő. Sok alattomos és gyáva férfi van, akiknek csak addig nagy a szájuk, amíg egy náluk erősebbel nem találkoznak. Felfújják az egójukat jó nagyra és persze a nagy szavak mögött általában nincs semmi. Ezt sokszor tapasztaltam. A férfiak is ugyanúgy hisztiznek, mint a nők, körülöttem egy csomó ilyen férfi van, még bőgni is láttam őket nem is egyszer, persze letagadták:D Akkor a hímsoviniszták mire verik a mellüket?

2013. jún. 12. 08:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%

Ez olyan dolog, hogy ha egy pasinak nem tetszik valami akkor megmondja, ha egy nőnek nem tetszik, szintén megmondja, csak az már hiszti a pasik szerint.


Amúgy sok Dél-Amerikai indián népnél volt szokás, hogy az asszonyokat helyezték magasabb rangra, hiszen ők adták az életet, ők teremtették az otthont, látták el a családot. De talán Afrikában is van egy ilyen törzs még a mai napig.


Az, hogy nálunk sokáig a nők elnyomottak voltak itt a "civilizált" nyugati társadalomban az nem azt mutatja, hogy tényleg kevesebbet is érnek a nők, hanem hogy melyik szerepkör van inkább megbecsülve.


Mondom ezt úgy, hogy abszolút nem vagyok feminista!


De ha belegondolsz, amiket itt felsoroltál, csak a nagyon elmaradottaknál van így. Mostanság sok apuka beszáll a gyereknevelésbe, a főzésbe takarításba, és sok helyen már megy a fele-fele arány. (pl. nálunk is, mert én ezen szoktam "hisztizni" magyarul megmondom a véleményem :))

2013. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert neked olyan pasi jutott, aki negyed annyit se tesz le az asztalra, mint te, még nem kellene általánosítani. Az én férjem velem együtt neveli a gyereket, megosztjuk az itthoni teendőket és figyel magára. Sőt szülni is együtt szültünk. Ja és nem gondol sokat magáról.
2013. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%
Ne általánosits kérlek !Én férfi vagyok és amellett,hogy eltartom a családomat itthon sem derogál hogy besegitsek a nejemnek ,a gyereknevelés sem csak rá hárul ,valamint mivel szeretek és tudok is főzni ,előfordul,hogy hetente 3x-4x én foglalatoskodom a konyhában .Nagyon rossz tapasztalatokat szerezhettél ....32/F
2013. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Sajnos a környezetemben egy normális férfit sem találni. Sem a családomban, sem a környéken. Persze nincsenek középkori berendezkedések, ugyanúgy dolgoznak a nők is és fele-fele arány van, de ez még nem jelent semmit.
2013. jún. 12. 08:41
 5/29 A kérdező kommentje:
3 Én ilyen történeteket csak ezen az oldalon olvastam:DDD
2013. jún. 12. 08:42
 6/29 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, de eléggé igazad van. Mondjuk nem mindegyik annyira beképzelt, vannak szolidabbak, korrektebbek. Az azonban mindenképp igaz, hogy sokkal könnyebb az életük, ha sokat gondol magáról, ha nem, ha erős, ha nem. Pusztán azért mert férfi.


Ma elvárás a társadalomban, hogy egy nő ugyanúgy, ugyanannyit dolgozzon munkahelyen, mint egy férfi (leszámítva a szülések okozta kiesést).

Csakhogy erre nincs mindig lehetőség. A munkahelyekre inkább férfiakat vesznek fel, a nőket épp azért utasítják vissza, mert nők. Mert megvan az esélye, hogy gyereket szülhetnek, vagy már van nekik, és mindez milyen rossz egy munkáltató számára. Hiába mondjuk, hogy nem tervezünk az elkövetkezendő időben gyereket, azt nem hiszik el. Inkább felveszik a lusta férfit, akinek a nagy fizetés, a céges autó, a laptop és egyebek jelentik a nagy szót.


Én általában letojom a magukról sokat gondoló férfiakat. Vannak normálisok is. De sajnos a normálisok közül sem érti mind meg azt, amit az előző bekezdésben leírtam.


Hiába nőként csupán egy munkahely megszerzéséért is többszörösét kell dolgozni, mint a férfiaknak.

2013. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
Én a környezetemben azt figyeltem meg, hogy a férfiak azt gondolják magukról, hogy tök mindegy, hogy ők hogy néznek ki, lehetnek tokásak, pocakosak, nekik fiatal bombázó csaj jár. És ha nem ilyen a feleségük, akkor megcsalják, vagy sértegetik.
2013. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
49%
Hát akkor talán másfelé kellene keresned ! Bizony léteznek még normális férfiak,nem csak mese habbal...Én fiatalabb koromban vendéglátóiparban dolgoztam,ott szerettem meg a főzést. Nem szégyellem,hogy szeretem... kikapcsol :-) .Egyébként a nejem mikor megismerkedtünk,összeköltöztünk ,tőlem tanult meg főzni ... pontosabban bővitette a repertoárt ! De nincs is ezzel semmi baj! Olyan is van,hogy közösen főzünk ...;)
2013. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
49%
Hű 29%? Biztos végig elolvasta mindenki a válaszomat!
2013. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Írtam egy hosszú kommentet, de eltűnt. Akkor csapó 2.


6 Sajnos ez így van. De ha fejlődik a társadalom, akkor talán eljutunk odáig, ahol pl a svédek tartanak. Mert ez a középkori berendezkedés a mai világban elég nagy butaság. Már nem azért, de akinek több intelligenciája van, az felismeri, hogy ez, ahogy most van, így nem jó.


7 Szerintem az ilyen emberek akkor is kritizálják a felségüket, ha az úgy néz ki, mint egy modell. Sajnos ez már rég nem a külsőről szól, hanem a hatalomvágyról, hogy szegény Kis Miskának alacsony az önbizalma és csak a nála kiszolgáltatottabb, gyesen lévő feleségén tud uralkodni, máson nem. Ha a dolgok mögé néz az ember, bizony ez elég szánalmas...


8 Ez jó dolog:) Bár sokan a fejüket fogják, hogy felcserélődnek a szerepek és hogy a férfiak nőiesednek, de ez szerintem egyáltalán nem így van. inkább arról van szó, hogy ez a középkori felállás kezd felborulni és egyesek ezt nehezen viselik. De hiába, mert ha ez olyan jó dolog lett volna, hogy a nő a konyhában robotol és társai, akkor még a mai napig így lenne és nem változott volna semmit.

2013. jún. 12. 09:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!