Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eszméletlen mérges vagyok...

Eszméletlen mérges vagyok élni sincs kedvem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A barátaim mint mindíg, beégettek. Én így nem bírom már. Nem bírok ebből a "lúzer"kategóriából kiszálni.

És így, hogy folyton engem oltanak, rajtam röhögnek így már nem bírom.. A "barátom" akivel 2 en jól megvagyunk társaságban mindíg jól beéget.. Csak mert az k@rva menő..

Nekem kell helyrehoznom mások elcseszett dolgait.. Aztán még egy kiba@@ot "köszönömöt" sem kapok ! :(

Van egy lány aki bejön, ő is hassonló cipőben jár. Ő elmondja nekem az ilyeneket. Én nem merem neki, mert így megnyílna a gyengeségem, és még annyi esélyem sem lenne nála, mint amennyi most. (Bár most sincs semmi eséllyem, de ilyen az én formám)

Mostmár nem tudom mit tegyek. Nem akarok élni sem. Nincs is miért, vagy kiért. Már évek óta ez van. Nem élvezem a nyári szünetet, a bulikat, a találkozásokat, a kirándulásokat..



2013. jún. 30. 23:30
 1/6 tetris ***** válasza:
100%

A barátaid azért égetnek, mert azáltal, hogy téged lúzernek állítanak be, ezáltal ők menőbb csávóknak érezhetik magukat.

A megoldás az, hogy szépen elbeszélgetsz a barátaiddal, és elmagyarázod nekik, hogy ez neked mennyire kellemetlen. Ha tényleg jó barátaid, akkor meg kell nekik érteniük, hogy ezt nem csinálhatják veled.

Ha ennek ellenére is téged ugratnak állandóan, akkor sajnos keresned kell egy olyan baráti társaságot, ahol nem leszel lúzernek beállítva. A jelenlegi barátaid meg legalább meglátják, hogy mit veszítettek egy ilyen jó fej sráccal, mint te.

A lánnyal meg nyugodtan próbálj meg kezdeni valamit. Végül is mi történhet, ha nem akar járni veled? Legfeljebb kosarat kapsz. Na és? Ki nem kapott még? Ettől te még nem leszel kevesebb senkinél. Nyugodtan kezdeményezzél, aztán hátha bejön a dolog.

És ne keseredj el, fel a fejjel!

Szia!

2013. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A barátaimmal sajnos nem lehet ilyenekről beszélni.. csak kiröhögnének.. A lánynak szerintem nem jövök be, de lehet megpróbálom.:(
2013. jún. 30. 23:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát talán kölcsönkenyér visszajár alapon te is égesd őket. Ne jobban, mint ők téged, csak ugyanannyira.

A csajnak meg nyugodtan valld be - mindenkinek vannak gyengeségei. No meg kezdeményezz nála, aztán meglátod hogy sikerül. Ha elmondod neki, hogy téged mik bántanak és ezért "kizárna", akkor jobban is jársz ha nincs semmi - hosszabb idő alatt úgyis kiderül minden gyengesége a másiknak.


És mit kell neked helyrehozni? Azt amit te rontottál el, azon kívül csak azt amit hajlandó vagy. Gondolom senki sem kényszerít ebbe a szerepbe, magadtól mentél bele.

2013. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem magamtól mentem bele. Belekerültem egy ilyen osztályba. Belekerültem egy ilyen szomszédi körbe. És ha 5 en elkezdenek 1 ember égetni, egy másik csaj előtt, vagy társaság előtt, mi a sz@rt kezdjek?? -.-"
2013. júl. 1. 00:31
 5/6 Akszidentális Errőr válasza:
Már nem azért, de szerintem ezek az alakok nem barátok. Legfeljebb haverok, de inkább csak ismerősök, azokból is a rosszabbik fajta. Kevés undorítóbb dolog van ennél, hogy valaki szemtől szemben "normális", mások előtt meg felvesz egy álarcot. Szerintem zárd le velük a kapcsolatot, és foglalkozz a lánnyal.
2013. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogd fel már, hogy nincsenek barátaid. Akiket te a barátaidnak hiszel távolról sem azok.

Egyrészt megértem azt, hogy kellemetlen helyzetben vagy, másrészt viszont mindenki annyival marad, amennyivel beéri. Ha te ilyen személyek társaságával megelégszel, akkor nyilván helyetted senki nem tud kimászni ebből, de amíg neked nincsenek nagyobb elvárásaid, addig változás sem lesz.


Most van két lehetőség ilyenkor:

1) Otthagyod a bandát és keresel másokat

2) Kivívod te magad a tiszteletet az aktuális körödben

Írtad, hogy osztályközösségről van szó, ebben az esetben nem tudod csak úgy otthagyni őket, tehát az első opció kilőve, de a második alkalmazható. Persze, hogy nehéz lesz, főleg azért, mert minél inkább hagyja magát valaki, annál inkább fogják a többiek is megszokni, hogy “ né, itt van ez a pali, ezt mindig jól a földbe lehet döngölni “ , de ez addig működik, amíg ugyanaz a pali maradsz, márpedig nem egy olyan személyt láttam már, aki 180 fokos változást ért el az életében.


Nem írom a szokásos sablonszöveget, hogy “ mindent lehet, csak akarni kell “ , de azt mondom, hogy ez egy durva, kegyetlen és kemény világ, amelyben a gyengéket agyontiporják és ha valakinek ez nem elég motiváció ahhoz, hogy talpra álljon és megerősödjön a pofonok ellenére is, az a személy nincs miért kiérdemeljen adott pozíciót és nincs miért sokat elvárjon az élettől.


Szóval nem számít hogyan csinálod: ésszel, erővel vagy szavakkal, csak az a lényeg, hogy tudjad hova akarsz jutni és hova fog vezetni az, amit csinálsz.

Például ott vannak a termetes, egetverő pasik is, akik ököllel intézik el a dolgaikat és nyers erővel ültetik le azokat, akik beszólnak nekik. Nem kell feltétlenül őket követni, de legalább ők tudják, hogy mit csinálnak és hogy mit érnek el azzal, amit csinálnak. Te viszont úgy élsz ebben az életben, hogy azt sem tudod mi a “ barát “ szó jelentése.

Angolul van egy mondás, hogy “ Get busy living or get busy dying “, ez azt jelenti, hogy az életet élni kell, különben nincs értelme, olyan mintha halott lennél és az is vagy.


Nem csodálom, hogy feltetted ezt a kérdést, mert a te helyedben valószínűleg mindenki így érezne, viszont más a helyedben lehet változtatna a dolgokon, míg te lehet, hogy ma lefekszel aludni és holnap újra kezdődik a szokásos életed.

Nem az a világ ez, ahol azt kapjuk mindig, amit akarunk. Sok dolgot ki kell harcolni, a fejet fel kell emelni és a fogakat össze kell szorítani, amikor jön az újabb pofon és addig nem kell megállni, míg nem éred el a célod. Neked a célod most a tisztelet elérése, míg másnak épp az, hogy találjon munkát, mert tegnap kirúgták a cégtől. Úgyhogy mindenki küzd valamivel, nem cipeled te sem egyedül a világ gondjait.

2013. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!