Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít? Elvileg...

Titeket nem idegesít? Elvileg kertváros nyugodt részén lakunk. Hogyan lehet leszerelni ezeket a házalókat?

Figyelt kérdés
Minden nap, legyen az hétköznap, vagy hétvége, óránként csenget valaki, aki valamilyen alapítványtól, valamilyen beteg gyermeknek gyűjtöget./Ha igaz lenne, még adnék is/ Utána jön a tollfelvásárló, aki reggel 7-kor kúrjongat a hangosbemondójába. Majd a szódás, 9-kor, a tejes kocsi 10-kor, a family frost délben. Utána a kenyeres, meg fás kocsi, most már a dinnyés is, a krumplis, meg az isten tudja még ki.Pihenni még vasárnap sem lehet, mert a szódás reggel 7-kor itt kezd...
2013. júl. 25. 00:04
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
De nehogy már belém beszéljétek, hogy, én vagyok az idegbeteg, amikor az ember hazajön a munkából, hiszi, hogy ellazulhat, kikapcsolódhat, pihenhet, a kertjében, és percenként ez van.Szinte minden szomszédom panaszkodik...!!!
2013. júl. 25. 00:39
 22/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtuk hogy idegbeteg. Hanem hogy kivagy idegileg. Az kicsit más.. :) Egyébként megértelek, nekem a rokonság nagy része Dunakeszin lakik, és ott ugyanezt tapasztaljuk. Esküszöm, bent Pesten (a kertvárosban) sokkal nyugibb van :)
2013. júl. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%
Én az V. kerület közepén lakom, a felsoroltak erre sem járnak, úgyhogy elég nyugi van.
2013. júl. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
83%

Na nálunk a hittérítők jöttek így mindig, a minimum egy héten egyszer, de akkor tuti a vasárnapi ebéd alatt.

Aztán egyszer megelégeltem (és nem a csengőt köttetem ki, mert még barátok oké, h előtte felhívnak, de a vízdíj szedő pasitól ilyet nem kérnék, vagy a postástól, aki ajánlott levelet hoz. Amúgy se én hátráljak meg a saját házamba, hogy még a csengőt is kikötöm..), és úgy mentem ki, hogy a büdös k...rva isten b...ssza meg, hogy állandóan csenget vki. A két hölgy (jelzem nem először próbálkoztak be, tehát tudhatták, h baromira nem vagyok vevő az istenes szövegökre),ott állt halálsápadtan, szerintem láttak maguk előtt a pokol tüzén elégni :) Aztán tuti elmondták a szektájukban, hogy nem érdemes velem foglalkozni, és nem is jöttek többet jehovázni.

Alapból sem értem amúgy ezt a nyavalyás házaló hittérítést. Mi lenne, ha a nem hívők meg mindig körbejárnák a hívőket, hogy de felejtsék el istent, hogy létezik??

Az ügynök csengetésre meg általában annyit reagálok, hogy kinézek a bejárati ajtón és fütyülök a kutyának mielőtt becsuknám az ajtót egy szó nélkül. Nem kicsi ölebem van, ráér vele vitatkozni a kapuban.

A hangosbemondósokra nincs jó módszerem. Vagyis nekem van az én szobámba, dög melegben is csukott ablaknál alszok, ébredés után szellőztetek és elég jó hangszigetelő ablakaink vannak, de tudom, hogy anyák keltek már fel a tollfelvásárló bohém szövegére.

2013. júl. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
23%

Basszus egyik felvetésemet se válaszoltad meg. Nem tudsz a NEM az utca felé eső oldalon aludni?

A csengőt kikötöd?

Stb...

2013. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
88%
Én ismertem egy anyukát, aki a Family Frostos kocsihoz kivágott egy fakanalat az ablakból, mert felébresztette a babáját :D
2013. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
38%
Pedig igaza van itt valamelyik hozzászólónak, előbb az idegrendszeredet kell kisimítani. Én ugyanígy voltam, szülés után fél évig. Az idegeim cafatokban lógtak, a gyerek is megsínylette. Ugrottam mindenre és mindenkire. Hangokra külön. Kutya ugatás, csengő, zenebona, buli, minden zavart. Nem is ismertem magamra. Aztán kaptam valami gyógyszert a hormontúltengésemre, és elmúlt. A zajok azóta is vannak, de köszönöm, nem érdekelnek, aludni is tudok mindegyik dudálóstól. Ja, és csengő nekünk sincs. Aki jön az hív. Postás meg mindig bedobja az ajánlottat, ha itthon vagyunk akkor is. A gáz, villany, víz átalánydíjas, tehát évente egyszer jönnek (aznap meg kiírom, hogy csengessen meg mobilon, nem veszem fel, jövök ajtót nyitni).
2013. júl. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
41%

"Alapból sem értem amúgy ezt a nyavalyás házaló hittérítést."


Drábik János Tudatmódosítás c. könyvében le van írva az oka.

2013. júl. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
9%

"Amúgy se én hátráljak meg a saját házamba, hogy még a csengőt is kikötöm."

Hát tartsál jelzőállatot. Kutyát például. Erre találták ki.

2013. júl. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
79%

Azért én is akartam már felnégyelni valakit, mert a két pici egy nagyon nehéz altatás után végre elszenderült és csönd lett, erre rátenyerelt az az állat a csengőre. Kiintettem, hogy nem, tudom hogy látta is, erre tovább csöngetett. Úgy robbantam ki, hogy puszta kézzel tépem ki a beleit és a szívét. Az volt a szerencséje, hogy lakótelep és a folyosóajtó zárható, mire kijutottam elmenekült, mert úgy néztem ki, mint egy eszement tomboló sárkány. Akkor tényleg úgy éreztem, hogy embert tudok ölni.



Akik itt a csengő kikötését javasolják, azok elolvasták a kérdést? Family frost és társai nem az ajtón csenget... Na meg mi az már, hogy én, a szomszédaim, a postás - meg mind aki okkal jön hozzám- szívjon, csak mert pár idióta nem képes békén hagyni?


Kérdező, az utcai zajokra két lehetőséged van: megszoksz vagy megszöksz. Vagy elköltözöl nyugisabb helyre, vagy megpróbálod ignorálni ezeket a zajokat.

A becsengetőket meg le lehet szoktatni. Ezt vagy vadállatosra fogod, hogy válogatott káromkodással üvöltve rontasz rájuk, vagy magad szórakoztatására minél viccesebb szituációkat találsz ki. Hittérítőket fogadhatod totál pucéran kacsintgatva "na jöttök egy kis gruppenre?".

2013. júl. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!