Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zavar egy csomó embert,...

Miért zavar egy csomó embert, ha valaki nem szokványos nevet ad a gyerekének?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek a vezeték neve: Jóvér.És emiatt általános iskolába kifogták a többiek és halálra csúfolták. :(
2013. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

Nemtudom, de engem szörnyen fel tud idegesíteni, (nyári munkán kisgyerekek közt vagyok) hogy szerencsétlen gyerekek felének olyan neve van, ami nem csak hogy gáz szerintem, de még kiejteni sem tudom... Mert például olyan neveket adni a gyereknek, hogy Napsugár, Manó, vagy Málna... Nagyon jól fog mutratni, majd 10-20 év múlva, amikor beadják az önéletrajzukat, vagy akárhol megjelenik a nevük, ráadásul a többi gyerek is csúfolja, mert tényleg olyan szerencsétlenül hangzik.

Fogalmam sincs mi történt a szülőkkel manapság.

2013. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A Leokádia meg az Orália nem amiatt gáz, mert furcsa hanem mert kellemetlen, ciki jelentése van a szavaknak, ez tökre nem illik ide.
2013. júl. 31. 11:42
 14/21 A kérdező kommentje:
de engem ez a mentalitás érdekel, hogy miért látják sokan cikinek? tényleg azért amit írt valaki, mert nem olyan mint ők?
2013. júl. 31. 11:43
 15/21 A kérdező kommentje:
ez is érdekel engem, hogy ez miért idegesít fel? miért okoz ekkora frusztrációt?
2013. júl. 31. 13:10
 16/21 anonim válasza:
100%
Hát engem is cikiztek suliban a nevem miatt. ha valakit bántani akarnak akkor megtalálják a gyenge pontját és azon keresztül fogják piszkálni.ha pedig nem lenne rajta gyenge pont de a szülei idióta nevet adtak neki az egy ok a cikizésre.. valszeg a gyökér szüleiktől tanulják ezt a gyerekek, a szülők így segítenek a gyerekeknek hogy megmutatják nekik mások gyenge pontjait.
2013. aug. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek hajlamosak kiközösíteni, fura bogárnak tekinteni azt, aki valamiben különbözik az átlagtól. Ez nem helyes, egyáltalán nem. Ez egy hajlam, amelyen a szocializáció során a kulturáltabb emberek úrrá lesznek. A kevésbé jól szocializált emberek még felnőtt korban is néha minden különösebb ok nélkül kigúnyolnak mást pusztán azért, mert az illetőnek szokatlan a neve.


A különleges nevekkel alapvetően nincs baj, de arra oda kéne figyelni, hogy legalább negatív felhangú neveket ne adjunk. Leokádiának, Britniszpirsznek vagy Dzsiájdzsónak elkeresztelni egy szegény gyereket óriási kiszúrás, ellenben ha adsz neki egy nagyon furcsa nevet azért, mert az adott név - mondjuk - törökül azt jelenti, hogy okos és szép, akkor az azért egész más eset.

2013. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az ember ,akárhogy is nézzük csak egy ösztönlény egy nagyon vékony kulturális mázzal leöntve. Gyereknél ez a máz még ki sem alakul. Az alapvető tulajdonsága az embernek hogy a mást a furcsát, kerülje ,gúnyolja kiközösítse,elkergesse, ezzel védve a saját falkáját -törzsét ,tökmindegy hogy nevezzük..A másik fontos dolog ,hogy ha mi gúnyolunk mást akkor eltereljük a figyelmet a saját gyengeségünkről ,és nem mi leszünk a céltáblák. Megelőző támadás ez.
2013. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
hát igen, emiatt is rossz ha a szülőknek szűk a látóköre a gyerekeknek is átadják, akik emiatt kirekesztőbbek lehetnek
2013. aug. 24. 14:30
 20/21 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a nemszokványos névvel, ha gyerekem le, majd a Kolompár Teszlatrooper nevet adom neki, kíváncsi leszek hogy reagálnak rá majd...
2016. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!