Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire félek...

Normális, hogy ennyire félek a cigányoktól? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

Bocsánat! Tudom ,hogy ez nem ebbe a kategóriába tartozik ,de itt fordul meg a legtöbb ember és máshol nem kapok rá választ. Nagyon szépen kérlek titeket segítsetek!


Sziasztok!

Mostanában azt veszem észre magamon ,hogy félek. Először nem tudtam pontosan mitől ,de aztán rájöttem ,hogy nem az emberektől hanem kimondottan a cigányoktól! A környékünkön egyre több dolgot hallani pár hónapja egy kislányt fenyegettek meg a cigányok késsel ,hogy adja oda a telefonját. A közvetlen szomszédunkba elloptak egy bicajt és ez csak pár hete volt. Gondoltam ,hogy vmikór felteszem ezt a kérdést ,de ma nagyon ijesztő dolog történt. Egyedül voltam itthon amikor azt hallom ,hogy dörömbőlnek az ajtón nagyon megijedtem aztán egy óriási csattanást és olyan hangot mintha be törték volna az ablakot. Nagyon féltem és remegtem ,de aztán kimerészkedtem ,hogy megnézzem mi történt. de betörő helyett anyukámat találtam aki éppen hazajött és nem tudott bemenni a bicajom miatt és az előszobában lévő tükör el tőrt és az egész szoba üvegszilánkos! Nem nagyon vagyok vallásos ,de félek ,hogy ez egy rossz ómen. megkérdeztem mi történt és azt mondta ,hogy elfelejtette ,hogy az ajtó elé tolta a bicajom és . (a bicajom törte el a tükröt ahogy anyukám bejött) ,de amikor megkérdeztem ,hogy miért tette oda azt mondta ,hogy már két napja szólal meg a riasztó (kb. hajnali 3-6 között) Nagyon megijedtem és ezek után kb. 1 órán át remegtem . Még a mai nap eseményei előtt is rendszeresen féltem otthon és állandóan a hátam mögé néztem és úgy éreztem ,hogy valaki figyel. és tudom ,hogy egyenesen a cigányoktól félek!!! Normális ,hogy ennyire? A mai dolgok után még ennél is jobban fogok félni mint eddig és nem tudom ,hogy bírjam ki! A saját házunkba sem érzem magam biztonságba!


13/L (Tudom ,hogy ilyen kórban nem ezzel kéne foglalkoznom ,de mégis nagyon félek és az anyukámat is nagyon féltem.)



2013. aug. 4. 16:09
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Jah... Bocsi máshogy értelmeztem.
2013. aug. 10. 01:21
 22/43 anonim válasza:
12%

Egy 13 éves gyereknek komolyan ez a legnagyobb problémája!

A másik szerintetek miért kötnek belétek a romák?!

Mert tudtok azért ti magyarok is ocsmánya undorítóan viselkedni azért valljuk be,ti magyarok a romákat egy kalap alá veszitek és ez a legnagyobb probléma tudtok minket ócsárolni de nem tudjátok 1 percig sem azt átélni amit mi átélünk pl az ilyen kijelentések hallatán illetve láttán! "ki kéne őket nyírni" mégis miért azért mert ők nem olyanok mint amilyenek ti?!

Képzeljétek én egy 17 éves mára már érett gondolkodású roma lány vagyok aki jelenleg is gimnáziumban tanul és szeretné ha valóra válna az egyik legnagyobb álma hogy ügyvédnő lehessen és ezért meg is tesz mindent!

Tehát hol van itt az igazság?!

2013. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
100%

#23

Sajnos az általánosítás nem alaptalan, ismerek én is roma srácot akivel annó még egy suliba jártam, nagyon jó fej volt, egyetemre ment, majd tanár lett. De sajnos általánosságba nem ez az igaz, ismerek olyan embert aki alkalmazott már kb 10 roma dolgozót, és mind a 10 meglopta. Lehet hogy a 11. lett volna az álom munkaerő, de többet nem akart kockáztatni, és nem vesz fel több roma embert. Sajnos ezért épp a normális romák szenvednek a legtöbbet, de a vádak nem alaptalanok!

2013. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim válasza:

#24:

Én ezt is megértem sőt elítélem!

De azt soha sem fogom megérteni hogy miért kell minket romákat egy kalap alá venni?!

Ha már itt tartunk akkor a magyarok között is vannak aljas emberek..sőt!!!!!!!!!

Akkor egy értelmes roma lány is érezze magát "semmire kellőnek" ha egy magyar úgy néz rá?!

2013. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
80%

#25

persze hogy vannak undorító magyar emberek is, csak sajnos a romáknál ez az arány sokkal magasabb, és az emberek nagy része már csalódott romákban, ezért vannak az előítéletek. Én nagyon sajnállak hogy emiatt téged is egy kalap alá vesznek a "többiekkel" de ha hirtelen a roma nép lenne a világon a legbecsületesebb akkor is sok idő kéne hogy ez a negatív szemlélet változzon. Mindenesetre sok sikert kívánok neked, és kitartást előbb utóbb el fognak ismerni.

2013. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Igen sajna ez a legnagyobb problémám és nem az ,hogy éppen milyen rucit, cipőt anyám kínját vegyek, bocs ,hogy nem vagyok plázamacska akinek 13 évesen az a legnagyobb baja ,hogy melyik fiúval menjen randizni mintha 16-nak képzelné magát.

"A másik szerintetek miért kötnek belétek a romák?!"

Anyukámnak volt egy roma ismerőse aki elég rosszul állt anyagilag és anyukám ha tudott pénzt adott neki kölcsön és nálunk ebédelhetett. Aztán anyukámat kirúgták a munkahelyéről és pont nem arra kellett a pénz ,hogy neki adjon kölcsön. Erre az a barom begurult anyukámra és a nyílt utcán majdnem megverte. Ebből rendőrségi ügy lett ,és most csücsül a sitten. De gondolom ezért is mi vagyunk a hibásak. Ugye?

Igen nálunk is vannak ocsmány emberek mint minden népcsoportban ,de nem gondolod ,hogy azért veszik a magyar emberek egy kalap alá a romákat mert több országban is kiborították a bilit és itt is a döntő százaléka bűnöző. És valóban a normális cigányok szenvednek a legtöbbet ,de az a baj ,hogy az előítélet és a ítélet között hatalmas különbség van, mégsem vagyunk hajlandóak reálisan gondolkozni pedig csak egy hajszálnyi a különbség a kettő között!

2013. aug. 13. 00:05
 27/43 anonim ***** válasza:
78%

Huu mi folyik itt! Azért elég durván kiosztotta egy 13 éves lány egy 17 éveset! :))))) Ügyes!

Amúgy nem tudom feltűnt-e valakinek ,hogy a 10,16, 22, 24, 26 ,27 es válaszolónak 39% van ,és egyszerre növekszik/csökkennek? És egyszer 14 egyszer 17 éves gyorsan öregszik! Már egy jó ideje figyelem ezt a kérdést és nem látjátok (le van törölve, gondolom) vmi olyasmit írt ,hogy "érted jövük a testvírekkel"vagy mi ...bocs ,de erre mi a fszomat vártál ,hogy "jaj ,hogy neked milyen jó a humorod" ha én lennék a kérdező én nem lennék ilyen finom hanem úgy ki osztanálak ,hogy ne tudd meg! Talán szüleidnek meg kellett volna tanítani az emberi viselkedésre! Ja és ,hogy "Képzeljétek én egy 17 éves mára már érett gondolkodású roma lány vagyok" Na már itt álljunk meg ÉRETT GONDOLKOZÁSÚ??? hutyutyutyutyu... Már a stílusod is undorító! "ekkora genyó ez az ország" Ez az ország fogadott be titeket mert a többi már kiűzött titeket,ahogy a kérdező is említi. " aki jelenleg is gimnáziumban tanul és szeretné ha valóra válna az egyik legnagyobb álma hogy ügyvédnő lehessen és ezért meg is tesz mindent! " Kicsi szívem csillámfszlámapóni tenyészetet nem akarsz vezetni? Gimnázium? Előbb döntsd el hány éves vagy ,és menj át a felvételin.... Az igazság? az a szó ,hogy igazság az embereknél rég megszűnt, kivonták a forgalomból (nem kizárólag a romákra gondolok) A Kínaiak úgy tartják ,hogy az ősi bölcsek, tanítóik kutyaként születnek újjá ,hogy minket tanítsanak életünk során ,kérdezd tőlük!

2013. aug. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim válasza:

#29:

Elég buta emberke vagy kedvesem!

Ugyan is erre a kérdésre 2 kommentem volt összesen,és 17 éves vagyok valóba nem tudom hol olvastad a 14-et!

Jobb lett volna ha előbb elolvasod értelmesebben a kommenteket és nem paraszt állat módra neki esel a másiknak!

Ne legyél már ekkora kretén!

Igazából az ilyen embereken csak nevetni tudok egy jót!

2013. aug. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem te írtad akkor bocs. De a levél többi része rád tartozik mert elég bunkó stílusban írtad a levelet amikor a 13 éves gyerek (tudtom szerint) nem ártott neked (inkább ti neki) És bocs ha erre felkapom a vizet (meg amúgy is utálom a cigányokat mert a többség r.hadék) inkább tanulj valamit. Én vagyok buta? Egy 17 éves még kis hülye taknyos gyerek ugat be nekem!? Kíváncsi vagyok hány nyelven beszélsz ,és milyet? Mit táncolsz, Vagy éppen menyit tudsz a történelemből? Esetleg mikor halt meg Ludwig van Beethoven? (Nagyon ügyes vagy ha kinézed a wikiből, megdicsérlek!)

28/N

2013. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

Ki a francot érdekel a Beetowen ? Egy kutya és kész.

Nem az vagyok akinek írtad amúgy.

2013. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!