Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az önbizalomhiány genetikai...

Az önbizalomhiány genetikai eredetű vagy a nevelés közben alakul ki?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 15:34
 1/6 anonim válasza:
Szerintem főleg környezeti hatásra, ami lehet nevelés is, de más rossz tapasztalat pl. a hasonló korú társaktól, később az ellenkező nemtől származó elutasítás.
2013. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen környezeti hatások okozzák, de a nevelésnek is nagy szerepe van benne.
2013. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nevelés, környezet. A genetikának itt alig van szerepe. (Már ha van. Szerintem kétséges.)
2013. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fura, de igaz: önbizalomhiány NINCS.


Önismerethiány. Ezt a szót keresed.


Még szélsőséges esetben is (mindig lehurrogják, meg-megcsapják, mindennek lehordják az embert naponta számtalanszor, plusz még a vérmérséklete is inkább a szerénység felé tendál) megoldja önmagad megismerése azt a problémát, amit önbizalomhiányként nevesítesz.


Fontos ez az állítás, mert látatlanban ki meri jelenteni bárkiről, hogy képes vagy rá, te vagy az egyetlen valódi akadály, a hosszú felsorolásod mind-mind az önkorlátozó rutinod kivetítése befolyásolhatatlannak hitt vagy beállított tényezőkre. Így utólag könnyű ezt belátnom nekem is.

2013. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Környezeti hatásra alakul ki legfőbbképpen, viszont elég gyakran előfordul, hogy szülő nem enged a gyermekének olyan ruhákat hordani ami megfelel a korának vagy éppen nem engedi sehova stb. Így alakul ki az, hogy a többiek kiközösítik majd a gyerekben legbelül kialakul az önbizalomhiány.
2013. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem abszolút jellem,genetika kérdése.


Sok olyan magabiztos egyént látsz,akinek nem lenne rá oka,és olyat is,aki önbizalom hiányos mégsem lenne rá oka,az ilyen embereket nem érhették negatív hatások,ez egy berögződés,olyan,mint az,hogy vannak optimista és pesszimista emberek.Vagy,mint a szégyenlősség kérdése.

2013. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!