Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak a barátnőmmel?...

Mit csináljak a barátnőmmel? Az anyja kicsit elvárja, hogy az ő elcs*szett nevelését én javítsam ki?! 16/L

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, nagyon el van kényeztetve ő is, meg a bátyja is. (Barátnőm 18 éves, bátyja 23 körüli) Az anyukájuk folyton nekem panaszkodik róluk, hogy semmit nem segítenek otthon, de pénzt/ruhákat stb. kérnek a szülőktől. Én próbálom "nevelni" a lányt de szerintem ez nem az én dolgom lenne.:/ Az anyja megmondta nekem, hogy segítsek neki, hogy a lánya ne legyen ilyen esetlen, mert hogy hiába én vagyok a fiatalabb, nekem van több tapasztalatom. Megértem a szülőket is, mert ők tényleg sokat dolgoznak, de otthon ugyan úgy vár rájuk a koszos lakás ahogy otthagyták. Mit tehetnék?

Szokta mondani a bnőm, hogy ő mennyit segít otthon, hogy ő csinál mindent.

Kérdem tőle: mi az a minden?

Erre ő ezt felelte: Leszoktam vinni a szemetet, meg múltkor lenyírtam a sövényt.

Én: Milyen gyakran viszed le a szemetet?

Ő: Hááát, kb. hetente 1x.

Oké, lehet engem nevelnek szigorúan, de tudom, hogy anyukám sokat dolgozik kevés pénzért, ezért mire hazajön, el van mosogatva, szemét ki van ürítve, megveszem ami kell, ablakot pucolok, ajtót mosok, porszívózok, ruhákat elpakolom, mindig megteszem amit mond nekem. Ők pedig nem hallgatnak a szüleikre.

Hozzátenném a másik probléma az, hogy iszonyatosan szórja a pénzt. Múltkor vett 2 majdnem egyforma fekete ruhát, darabját 6000Ft-ért, és rájött, hogy felesleges volt, nekem hisztizett egész nap, hogy vissza akarja vinni az egyiket, hogy adják vissza érte a pénzt.(tudja ő is, nem egyszer elmondtam neki, hogy erre nincs lehetőség) Mikor szépen kiköltekezett, ilyen fölösleges cuccokra, akart még csokit venni, arra már tőlem kért pénzt. Oké, nem nagy tétel, adtam neki.

Aztán volt egy olyan eset is, hogy kinézett egy napszemüveget, 1500Ft-ért, mondta is az apjának, aki nem akarta neki megvenni. Rám ír a csajszi, hogy hú, annyira rossz kedve van, el van nagyon keseredve. Megkérdeztem hogy miért, mi történt? Erre elkezdte mondani, hogy az apja nem veszi meg neki azt a szemüveget, bezzeg magának vesz új ingeket. (persze hogy vesz, apukája elég elnyűtt cuccokban járkál, szerintem neki is kijár, hogy vegyen magának valamit) Már megint a hiszti. Nem tudom, talán ennek a hisztinek a hatására másnap már meg is kapta a napszemüveget.

2x volt eddig dolgozni, kapott érte 5500Ft-ot. Bementünk egy nagyon-nagyon olcsó turiba, 2 szuper ruhát túrtunk neki, az egyik 300Ft, a másik 600Ft. Pénztárnál előadta, hogy a 600Ft milyen drága(tök új ruha volt) s mire már beütötte a nő, akkor mondta, ja mégis lesz másik is! (talán kérem a másikat is, vagy valami...)

Aztán megbüntette az ellenőr a buszon, mert nem lyukasztott. Elkezdett bőgni, hogy mennyi adósságuk van, és nem tudja kifizetni a 6000Ft-ot. Aztán végül is kifizette (apja adott bele 2000-et), de egész nap ment a hiszti hogy neki az első fizetését erre kell költenie, felháborító, stb. Fölhívta az anyját és undorító módon kiabált vele, meg velem is. Utána mondtam neki, hogy figyelj, ez lesz akkor is, ha felnőtt leszel. A fizetésed elmegy majd a rezsire meg kajára, és örülhetsz, ha marad még egy kis pénzed, egyébként nekünk meg 100x annyi adósságunk van és mégsem sírok, hisztizek.

Köszönöm, ha elolvastad, mit csináljak a barátnőmmel? Jó szívű, titoktartó, és nem kéne így beszélnem róla, de ami sok az sok.



2013. júl. 24. 15:50
 1/7 anonim válasza:
Jószívű? Bocsi, de nekem nem igazán ez jött le, bár persze nem ismerem. De szerintem jobban jársz, ha hagyod a ...:)
2013. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz lehet. Szerintem nem tudsz mást tenni, csak leállítani, ha hisztizik...és elmagyarázni neki, hogy nincs igaza. Neki is nehéz lehet, ha így nevelték, azt hiszi az a normális, hogy neki jár minden anélkül, hogy bármit tenne érte cserébe.

A barátnőd nevelése meg tényleg nem a te feladatod lenne, de ha nem szeretnéd örökre elviselni ezeket a felesleges kirohanásait, akkor muszáj neked lépned.

Ha meg nem javul a helyzet és belefáradsz, te döntesz, hogy eltudod-e viselni továbbra is vagy nem. Remélem, hogy észhez tér a barátnőd!

2013. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az volt a legrosszabb, mikor alakulófélben levő kapcsolatom volt, és be akartam mutatni neki a pasimat. Mondtam neki, hogy mire ott vagyok(30perc gyalog) addigra legyen kész. Csöngetek, semmi. Mégegyszer, semmi... pont hazaugrott valamiért az apja, így be tudtam menni. A csajszika még fél órát fürdött, s azt állította, hogy én mondtam neki telefonba... utána még 2 órát próbálgatta a ruhákat. Elindultunk végre, az úton folyton azt mondogatta, hogy rosszul érzi magát így, merthogy rosszabbul néz ki mint én! Mire odaértünk, a srác már nem volt ott(nem volt telója, hogy szóljak neki) Utólag bevallotta a barátnőm, hogy direkt készült ennyit, mert nem volt kedve találkozni a barátommal.
2013. júl. 24. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nem volt kedve találkozni a barátoddal, akkor minden, csak jó szívű nem.

Rendben, nem ítélek ismeretlenben, de nekem az jön le abból, amit eddig leírtál, hogy eléggé hisztis p.csa, szóval én megmondanék mindent neki. Sok baráti kapcsolatom mentődik meg hála a szókimondóságomnak, szerintem próbáld meg. Persze nem a durva hangnemben, hanem magyarázd el neki kedvesen, hogy változtasson kicsit.:)

16/L

2013. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon ronda húzás volt tőle! Ültesd le és beszélj vele, hogy ez így nem mehet tovább, változtasson. És legyél vele határozottabb. Például mikor kijött a fürdőből szerintem nem kellett volna 2 órát várnod, míg ő válogatja a ruháit. Meg kell neki mondani, hogy "Így is késésben vagyunk, a pasimnál nincs telefon, gyorsan valamit kapj fel magadra és menjünk", ha meg nem képes elkészülni, akkor ott kellett volna hagynod, hogy majd jöjjön utánatok,majd beszéltek telón, hogy hol találkozzatok, de te nem akarod ennyire megváratni a pasidat, főleg, hogy oda sem tudsz neki szólni, hogy mikor mentek.


Ha rágondolsz a barátnődre akkor ideges leszel? Vagy ha találkoztok akkor jól érzed magad vele?

Nem kell mindent elviselned, állj a sarkadra. Ezt nekem is meg kellett tanulnom, pont egy barátnőm "tanított" meg rá. Mindig minden sérelmemet magamba fojtottam, elviseltem mindent. Aztán észrevettem, hogy már ha csak rágondolok, tiszta ideg leszek, az összes addigi sérelmem haragba fordult. De nem akartam elveszíteni. Egy újabb vitánál kifakadtam és napokig veszekedtünk, rengeteg mindent a fejéhez vágtam. Jó darabig utána nem beszéltünk, de aztán ő keresett meg és bocsánatot kért. Azóta mindig elmondom neki, ha valami nem tetszik és így a barátságunk is sokkal jobb. Ő is változott, meg én is. Mindketten előnyünkre.

Ez egy jó lecke az élettől, amire később is nagy szükséged lesz.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett :)

2013. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Merovingii válasza:
koptasd le ! jobban jársz!
2013. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 5. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!