Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Normális...

Mit gondoltok erről? Normális az, hogy ilyen vagyok ebben a korban?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megyek gimnáziumba, ergo 15 éves vagyok. Nagyon céltudatosnak gondolom magam, illetve a környezetem is annak gondol. Fizika tagozatra fogok járni a gimiben, mert imádom a fizikát. Nyáron, miközben a kortársaim nagy része lustálkodik és lazsál, én azon dolgozom, hogy segítsek a volt osztálytársaimnak fizikából. Amikor ezt megemlítem valamelyik körülbelül velem egyidős személynek, akkor elszörnyülködik, hogy miért teszem ezt. Mindezek mellett próbálom egyre bővíteni a tudásomat középiskolai anyagokkal is, mert érdekel. A társaim és a volt tanárom szerint nagyon jól magyarázom el a dolgokat, sőt kivételesen jól és nagyon magas szinten tudok mindent, fejből. Emiatt elhatároztam valószínűleg a tanári pályára lépek később. Az alkoholra és az ilyesmi szerekre zsigerből jövően nemet mondok. Nagyon lelkiismeretesnek gondolom magam, mindig szeretem azt jól megcsinálni, ami érdekel és szeretném, ha jó lenne. Jó hogy így és ilyenekről gondolkodom ebben a korban? Nem kéne nekem is olyan felelőtlennek lennem, mint a kortársaim és csak lustán élvezni az életet, majd lesz valami alapon?? Illetve nincs olyan fiúbarátom, akivel komoly dolgokról tudnék beszélni, mert még eggyel sem találkoztam, aki felelősségteljesen és komolyan bírna gondolkodni. Mindenkivel csak a haveri szinten vagyok. Köszi, ha elolvastátok, mi a véleményetek erről?

2013. aug. 11. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Részben jó, és maradj ezen az úton. De saját tapasztalatból mondom, hogy ne felejts el mellette élni, vidámnak lenni, lazulni, hülyeségeket csinálni. Én is ilyen voltam mint Te, és kicsit későn jöttem rá, hogy nekem kimaradtak a tinikoromból az őrültségek, a szabadság.
2013. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom, amikor komoly céljaim lettek, ügyvédi pályára akartam lépni és nagyon belehúztam a tanulásba. Ez volt 13 éves koromban. De én odáig elmentem, hogy még a barátaimat is elmartam magam mellől, mert úgy gondoltam, hátráltatnak. Amúgy tényleg hátráltattak, de azért emberekre szükség van:D Viszont nekem mindez megváltozott egy idő után és lazább lettem.
2013. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Végül is, csináltam már balhésabb dolgokat, lazulni is szoktam természetesen, de úgy, hogy közben azért tudom, hogy mi a dolgom. Rengeteget viccelődöm és nevetek, vidám ember vagyok amúgy.
2013. aug. 11. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Én idén fizika faktra megyek, hogy villamosmérnök lehessek. De emellet sokat edzek, bulizok néha, és festek/zenélek. Vigyázz, mert ha csak a tanulás mozgat, a szociális készségeid gyengülnek, később kibírhatatlan okostojás, vagy kiábrándult zombi lehetsz. Én ismerek ilyeneket, akik ezt csinálták. Most is 0-ák kapcsolatok terén. Azért egy kis itóka néha belefér ;)
2013. aug. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit ez jött le ebből 4-es, de én is sportolok, meg akarok tanulni gitározni, haverom is rengeteg van, de barátom is csak egy van, aki lány, eltehát fiúból csak haverjaim vannak.
2013. aug. 12. 00:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A mi korosztályunk szerintem az ilyeneket hívja strébernek. :)


Ezzel egyébként semmi gond nincs, a lelke mélyén minden hozzám hasonló iszákos, bulizós fiatal féltékeny rád, mert van célod, és tudod, hogy érd el.

Nagy esély van arra, hogy te sikeres leszel, mi pedig szívunk majd.

2013. aug. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szép, jó, de biztos nem te leszel a középsuliban a legnépszerűbb ember... :D
2013. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz népszerű, sőt.

Nálunk egy színötös lány az egyik legnépszerűbb, ráadásul akik nagy arcok, egyikük sem áll bukásra. Mondjuk én nagy színvonalú gimibe járok, de az más tál tészta.

Kedves kérdező, szerintem maradj meg ezen az úton, légy tájékozott, ugyanakkor legyen benned élet, légy nyitott a társasági életre is.:)

2013. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!