Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez kamu lehet? 27 évesen...

Ez kamu lehet? 27 évesen szülői beleegyezés kell egy tanfolyamhoz.

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. Felhívtak egy informatikai tanfolyam miatt, mondván érdeklődést mérnek fel, ki szeretne szívesen részt venni rajta, és rám gondoltak. Igen ám, de nagyon erőltetik, hogy vigyem magammal a szüleimet is, mert ha anyagilag nem is támogatnak már, de erkölcsileg mégis úgy kell, hogy a család együtt döntsön arról, hogy járjak-e én erre a tanfolyamra. Ezt annyira erőltetik, hogy a személyes megbeszélésen sem vehetek részt, ha nem viszem magammal a szüleimet, az ő ráérésüket is egyeztette a hölgy a telefonban, illetve minden beszélgetés végén a hölgy zavaróan elkéri a telefont, miután velem beszélt, hogy a szüleimmel is beszélni akar, és szépen végigmondja, hogy mi mit beszéltünk, és engednék-e, beleegyeznek-e. Mintha kisgyerek lennék. A szülő tudjon róla, illetve a jóváhagyása kell.

Anyukám már elmagyarázta, hogy én egyedül döntök, felnőtt ember a lánya, de nem tágítanak, szerintük szülői jelenlét és jóváhagyás kell. Odáig jutott a dolog, hogy a megbeszéléshez lakcímre akarnak kijönni, hogy "ne kelljen befáradnunk az általuk megnevezett iskolába".

Itt viszont már gyanús a dolog, még minden tanfolyamhoz, okj-hez be kellett fáradni az iskolába, kivéve, ha e-learning, de ez nem az, illetve még akkor sem jöttek ki lakcímre sehonnan. Nem tágítanak, mindenképp ki akarnak jönni.

Valószínűleg telefonkönyvből nézték ki a számot, mert vezetékesen hívtak, így az utca-házszám is ott van sajnos. Nem tudom, mi lesz, ha nemet mondunk (illetve anyukám, mert az én szavam nem számít).

Majd anyukám elmondja nekik, hogy a lánya nem szeretne erre a tanfolyamra járni (és ott állok mellette, mintha ötéves lennék).


Szerintetek ez mi akar lenni? Miért erőltetik ezt a szülői vonalat? Miért akarnak lakcímre jönni, amikor mindannyian itthon vagyunk? Nem látom át, zavaros.


2013. aug. 14. 01:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Ez valami átb..szás lesz, felejtsd el.
2013. aug. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Ez valami orbitális átverés lesz, felejtsétek el ezt az "iskolát". Amúgy kiírthatnád melyik iskola ez, hátha úgy okosabb válaszokat kapnál.
2013. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez nagyon nagy átverés lehet, be ne engedjétek a lakásba, mert ilyen nincs! Nincs semmilyen olyan iskola, amelyik házhoz megy elbeszélgetésre, vagy szülői beleegyezést követel 18 éves kor után. Vagy nagy kamu, vagy konkrétan veled/a családdal van valakinek elintézni valója.


Következő telefonnál vedd elő az ordenáré modorodat és válogatott szavakkal küldd el az édesanyjába, továbbá fenyegesd meg a rendőrséggel. Amikor kerestek, akkor kiírt valamilyen telefonszámot?

2013. aug. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
nem lehet hogy úgy értették, hogy 17 vagy? Minket is hívtak már infós tanfolyam miatt, csak szerencsére mi leráztuk őket hamar
2013. aug. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Salx Narval ***** válasza:
79%
Kedves kérdező, ilyen nincs, ebben 100%-ig biztos lehetsz. Küld el őket a francba. Minden esetre én is kíváncsi lennék a címükre.
2013. aug. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Ezek terepszemlét akarnak tartani nálatok. A trükkök tárháza kifogyhatatlan.

A gond az, hogy a rendőrség nem fog foglalkozni vele, amíg nincs bűncselekmény.

2013. aug. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy kamu. Amikor én feladtam álláskereső hirdetést, hihetetlen dolgokkal hívtak fel, állandóan résen kellett lenni, mert mindenki csak pénzt akart kicsalni különböző módszerekkel. Nagyon óvatosnak kell lenni az "ingyenes" tanfolyamokkal, mindenféle trükközőkkel.
2013. aug. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

Az írásod alapján okos, művelt hölgy vagy...tehát, a hívók rosszban sántikálnak.

Elhajtani őket, mert ebből csak baj lehet. A szüleidet hagyják békén, Te meg közöld, hogy bejelented őket a fogyasztóvédelemnél, ha nem szállnak le rólad...


Kamugyanús az egész. Az is fontos, van-e honlapjuk, az hazai-e? Ha beírod őket a gúgliba, mit dob ki?

Ma már egyszerű leellenőrizni őket, és ha valami nem stimmel, felejtős. Az OKJ nem így működik.Ráadásul azoknak van egy központjuk.


Keress rá a tanfolyamok között is.


Ide ne menj, akármennyire erőltetik.

2013. aug. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Azonnal küld el őket a francba és jelentsd be a fogyasztóvédelemnél, rendősrégnél, nav-nál és ezt nyugodtan hozd is a tudtukra. És kérlek írd le a nevét, címát, hogy más tanulhasson belőle.

Az alapfelállás pedig még mindig az, hogy még csak szóba sem kell állni semmiféle telefonos, meg házalós ajánlattal.

2013. aug. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

:D

Szerintem írd le ezeknek a nevét ide, az iskoláét, a cégét, ami ilyen jellegű tanfolyamot mer hirdetni :D

Nehogy bedőlj nekik, nincs olyan, hogy egy felnőtthöz kimegy az intézmény és annak a felnőttnek az anyjával beszél.

10 éve tanítok, ilyenről még az életben nem hallottam!

2013. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!