Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire érdemes gyüjteni pénzt?

Mire érdemes gyüjteni pénzt?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva lesz egy éve, hogy külföldön dolgozom. Félretettem már több mint 2 millió forintnak megfelelő összeget. Nem tudom, mire lenne érdemes gyüjteni. Volt aki azt mondta, vegyek aranyat. Volt aki azt mondta, gyüjtsek még és otthon kezdjek valamilyen vállalkozást, üzletet. Ettől félek, mert nagy a kockázat, meg a tőkém is kevés még hozzá. Gondoltam arra, hogy lakásra otthon. A barátaim szerint hülyeség, mert "minek ide lakás? nincs itt munka" meg még csak 23 éves vagyok. A masik az egy autó lenne, egy Audi vagy BMW. Erre vágyok igazán, de hosszútávon pénzkidobásnak tartom.
2013. okt. 6. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kisebb ingatlan? Az mindig jól jön.
2013. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisebb ingatlan. Olyan helyen, ahol ki adhatod albérletbe, ha neked nincs szükséged rá, mert van hol laknod.

Évek óta kiadom, mert bankban felháborító, hogy kivettem egy bizonyos összeget, és levonták a kezelési költséget.

Nekem lett kevesebb pénzem, mint amikor beraktam.

2013. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bankba semmiképp nem akarok pénzt tenni. Főleg nem magyar bankba.
2013. okt. 6. 18:56
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Igatlan, amit kiadhatsz albérletbe! mondjuk megveszel egyet 5millióért.. és gondolkozz pl. havi díja legyen 50ezer forint.. +rezsi. egy évbe 12x50000=600000.és már visszahoza az árát.. 1millióval többet.. mondjuk ha boltot nyitnál abba is lehetne hasznod. pl. gondolkozz fehérneműben most egy péltát mondok megveszel egy bugyit 100ft. max. és ezt eladod 150-200.-ért azon si vagy haszon..
2013. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen. Jól hangzik ez az albérletes dolog, de jó albérlőket is kell találni. Akik nem lakják le, meg tudják rendesen fizetni.
2013. okt. 6. 19:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Budapesten érdemes kis ingatlant venni amúgy? Úgy tudom, hogy nagy a kinálat az albérletekre és sok ingatlanra van felvéve hitel. Mit tanácsoltok?
2013. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen sem rossz. Sok a diák.

Egerben is nagy pénzért kiadhatod, de ott drága megvenni is.

Több éve kiadom albérletbe, csak 1szer lakták le.

Ismerősnek, vagy ha ismerős ajánlja, úgy adom ki.

Két évente elengedek 1 havi lakbért, hogy újra tapétázzák,

vagy amit szükséges. 5 év után most voltam elősször megnézni, nem zaklatom őket.

Egy hibát nem találtam! Nem is kerestem, de feltünt volna, ha lelakják. Árát már visszahozta.

2013. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszoló, nem hozza vissza az árát, mert csak 600000 Ft jön vissza :). 10 év múlva visszahozza. Én is lakásba fektetnék, az mindig kell, és folyamatosan hoz a konyhára.
2013. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az albérlet rizikós. Ha bejelntve/leadózva csinálod, akkor a 6 milládból még 3 sem marad.

Arról nem is beszélve, hogy az albérlő lelép/leéli/nem fizet. Sok probléma, sok idő, tapasztalatból írom, de szerencsével jó biznisz is lehet.


Az üzlet is kockázatos, de azt mondják, aki mer az nyer. A lényeg, hogy akármibe vágsz bele, szakmailag pontosan járd körbe a témát.


Nos, szerintem amúgy lakás a mai világban nem feltétlenül kell. Haladunk a nyugati minta felé, ahol az albérletben élők száma növekszik, de ha mégis lesz annyi pénzed, hogy hitel nélkül, vagy kevés hitellel tudsz venni egyet, akkor azért az nem rossz dolog. Normál esetben fölfelé megy az ingatlan ára, csak most van egy mélypont, de pontosan ezért nagy hasznot tud húzni az , aki most vásárol több ingaztalant, később meg eladja.


Autó kell. Ha teheted, akkor válassz olyat, ami kedvedre való, ha ilyen ütemben teszel félre, nem lesz gond, sem a az autó vásárlással, sem a lakás vásárlással.


Ezenfelül, amire érdemes szrintem költeni az utazás. Mi értelme az életnek, ha agyondolgozom magam, de audival megyek a munkába meg vissza. Akkor inkább legyen egy normál állapotú pl. fordom, de évente kétszer-háromszor minőségi nyaralásra/kirándulásra jussak el.


Arany sem hülyeség, de majndem mindegy, hogy a pénzt tömöd a párnahuzatodba, vagy az aranyat.Hosszú távon kell egy cél, hogy mire gyüjtöd.


De a lényeg, hogy fiatal vagy, most alapozd meg a jövőd, amíg teheted, és amikor eljön az idő , hogy családot válalj, akkor hatalmas előnyöd lesz a kifizetett ingatlanoddal és autóddal.


Mit dolgozol, és mennyit, hogy ennyit lehet keresni? (ha nem vagyok indiszkrét)

2013. okt. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utanzni így is sokat utazok a munkámból kifolyólag. Meg egyébként idén nyáron is voltam nyaralni egy hetet Balatonon.


Arra gondoltam mèg, hogy földet veszek és kiadom bérbe. Igaz ehhez nem értek, de majd utánajárok.



Svájcban dolgozom amúgy. Itt egy kicsitt jobban fizetik az embert.

2013. okt. 7. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!