Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ertelme van az eletnek? Az...

Mi ertelme van az eletnek? Az egesz elet arrol szol h kuzdunk az iskolaban a munkahelyunkon az eletben, mindenhol at akarnak vágni Mi a celja az eletnek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 15:18
1 2 3
 11/30 Mirk ***** válasza:
Na és ha nincs se célja se értelme? Akkor mindenki pánikba esik vagy mi? Nem mintha az élet szempontjából bármit is számítana, hogy az emberek elégedettek-e vagy sem a lapjárással.
2013. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat ! De akkor is nehez uzy elni az eletemet hogy a boldogsagot keressem es legyek boldog .. Ha boldog vagyok es azt csinalom amit szeretek es most jol erzem magm de akkor sajnos nem tanulnek meg semmit rendesen es akkor meg a jovo van megpecsetelve es akkor megint bekovetkezik a rosszullet ..

Amugy idosebbeket kerdeznek mi az amit ha visszaporgethetnetek az eletetrkben semmikep nem kovetnetek el ... Pl jobban megcsinaltatok volnae a sulit es nem kethetente elmentem inni a haverokkal vagy mi az amit semmi keppennem tennetek meg az eletben ?

2013. okt. 17. 15:06
 13/30 anonim ***** válasza:
59%
Ha visszaporgethetnem az idot mondjuk 5 evvel: eloszor is jobban ertekelnem azt amim van: munkahely, ahol nem kellett hetvegen dolgoznom, sem estig es kb a ketszereset kerestem annak, amit most. Nem mondanek fel csak azert mert mar unom a banant. Nem csak felfele nezegetnek, hogy huu ennek ott milyen szep baratnoje van, milyen szuper kocsija/haza/csukaja/akarmije van, hanem azt is megneznem, ki van alattam, akinek nincs baratnoje/kocsija/munkahelye/ vagy akar hianyzik a fel karja, vagy nincs laba/nincs hova/kihez hazamennie.. mert sok ilyen van..vagy ott vannak a szenvedelybetegek (ilyen rengeteg van a gazdagok kozt is). Szoval ertekelnem azt, amim van. Az elet ertelme pedig a tapasztalatszerzes, de ebbe nem mennek bele, mert sok jo dolgot irtak mar itt masok, amiket erdemes megfogani. Minden jot!:)
2013. okt. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
42! (Csak a művelteknek)
2013. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
72%
Szia. Az elet ertelme hogy szeressunk masokat es varjuk hogy Jezus hazavigyen a mennybe.
2014. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen egyetértek az utolsóval, már a hozzászólásokat olvasva furcsáltam,hogy senki sem írta azt mint a legutolsó hozzászóló. Az élet értelme az, hogy mindennapunkat úgy éljük,hogy bármikor készen legyünk arra,hogy Jézus újra vissza fog jönni. Nekem is párszor elegem van az egészből, nagyon sokat kell tanulni,s tényleg szinte semmire sincsen időm.De az a tudat, hogy egyszer Jézus visszajön, meg az,hogy ő mindig ott van velem megerősít. Próbáld meg úgy élni napjaidat, hogy sok embernek segítesz, vagy egyszerűen rá mosolyogsz az emberekre, hidd el ez másoknak is jól fog esni, s te is jobban érzed magad. Úgy,hogy fel a fejjel, ha úgy élsz,ahogy Istennek tetszik,akkor örök életet kapsz tőle a mennyben, de nem csak te, hanem mindannyian. Tehát ez az amiért tényleg érdemes élni. :)
2015. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"ha úgy élsz,ahogy Istennek tetszik,akkor örök életet kapsz tőle a mennyben"

:)))))

Ennél röhejesebb dolgot nem is lehetne kitalálni.. Eleve örök életűek vagyunk, mert Isten részei vagyunk, Ő pedig örök. Nem érdekli hogyan élsz, nem fogja saját magát korlátozni, ez olyan, mintha a tenger korlátozná magát, büntetné a saját cseppjeit.. Ezt a nyilvánvaló dolgot az idők során félremagyarázták, a bibliában az erről szóló részeket átírták, kitörölték, azért hogy a mindenkori egyháznak nagyobb hatalma lehessen az emberek fölött.. Amit arra használtak fel hogy a fél világot kiírtsák, az embereket nyomorba és tudatlanságba döntsék. Aztán nagykegyesen bocsánatot kértek az inkvizícióért, mintha csak egy apró malőr lett volna az egész.. (De az inkvizíció csak egy része gaz tetteiknek..)

Jézus pedig nem jön el újra, senkit nem visz a nem létező mennyekbe. Elképesztő, hogy még mindig vannak ilyen elvakult emberek, akik ebben hisznek..

2015. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg az az elképesztő, hogy sokan abban hisznek, mint te vagy jobban fogalmazva : nem hisznek. Miért gondolod, hogy nem létezne menny? Azért, mert nem látod, nincs rá bizonyíték? Szerintem sokkal több érv van a menny létezése mellett, mint ellen. Nagyon sokan meghaltak és igen is látták a mennyet, elkeserítlek sokan a poklot is. Az a baj, hohy sokan abban hisznek, amit látnak, s bizonyíték ot,bizonyítékot akarnak, ha vmi megmagyarázhatatlan, nem evilági, s nem látható. Attól még, hogy nem látod létezhet.
2015. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Ki látta a mennyet??? Az hogy látnak fényt, mikor élet és halál közt lebegnek maximum azt bizonyítja, h a halál nem a vég, és kész. Ebből nem következik egyenesen hogy van mennyország, az meg pláne nem, hogy olyan, mint amilyennek le van írva.. Ez csak dajkamese.

A poklot látni meg egyszerű, csak kapcsold be a TV-t, mikor a híradó megy, vagy a gyűzike-- de hamarosan még az sem kell hozzá, mert ha így halad a világ a saját bőrödön fogod tapasztalni hamarabb, mint hinnéd.

2015. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
54%
De, sokan jártak a mennyben és a pokolban is. Vannak akik a saját ismerösüket is látták, s jézust is. Rengeteg történetet hallani ezekről. Ismered pl. Colton Burpo történetét? Kicsi volt, amikor meghalt s oda került, később mesélte el a történetét, s azt, hogy találkozott a lánytestvérével, akit nem is ismerhetett, mert elvetélés miatt halt meg, s a szülei is titokban tartották előtte. A szülei nagyon meglepődtek azon is, mikor egy fotóalbumból felismerte a nagypapáját, akit szintén nem ismert, de a mennyben találkozott vele. Jézussal is beszélgetett, s látta az apostolokat is, meg magát a mennyet is. Azt is pontosan elmondta, hogy a szülei mit csináltak, amikor ép ő a mennyben volt, s minden stimmelt. Nagyon sok ilyen történet van még fent a neten, főleg a youtube-on, szerintem érdemes lenne megnézned őket.
2015. júl. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!