Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ertelme van az eletnek? Az...

Mi ertelme van az eletnek? Az egesz elet arrol szol h kuzdunk az iskolaban a munkahelyunkon az eletben, mindenhol at akarnak vágni Mi a celja az eletnek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 15:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Kedves 20-as! Naívságod határtalan, az én szabadidőm viszont véges. Sok szerencsét! ;)
2015. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem naivság, hanem komoly és igaz dolgok, sajnálom,hogy nincs erre időd( pedig szerintem bőven van :) ), de akkor te se állítsd nagy merészen: hogy nincsen menny . Egyébkén a colton burpo-s történetet szerintem nagyon sokan ismerik, s most nyáron a kevés időt lehetne fordítani rá, hogy megnézd.


A története: [link]

2015. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Naivság és butaság ,vagy inkább önteltség ,ha bármelyik álláspontra kerek perec kijelentjük ,hogy az hamis és hülyeség. Mindkettő fő irány támadható és hatalmas lyukak vannak az érvrendszerében. De egyszer úgyis meghalunk és akkor majd megtudjuk mi van. Szóval nem kell sokáig kétségek közt élni :)
2015. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Igen, de olyan sok történet van, ami tényleg arra utal, hogy létezik.Igaz, hogy úgy is megtudjuk egyszer, hogy mi van a halálunk után, s ha létezik, akkor nem mindegy, hogy állunk Isten elé,mert ugye pokol is létezik, s nem lenne jó ott tölteni az örök életünket.Tehát szerintem jobb hinni, mint nem,mert akkor nem veszíthetünk semmit, nem érhet a halálunk után meglepetés :).
2015. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Az ember célja a küzdés maga." Madách: Az ember tragédiája

Ha belegondolsz, mindig megpróbálsz valamit elérni. Ha valami sikerül, pillanatnyilag örülsz neki, de utána nem csak ülsz a babérjaidon, hanem új célt keresel.

2015. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Tehát szerintem jobb hinni, mint nem,mert akkor nem veszíthetünk semmit, nem érhet a halálunk után meglepetés"


Gratulálok, akkor máris egy nyomorult üzletté degradáltad az egész életfelfogásod.. Fő a biztonság igaz? Nem érzed, mekkora állszentség azért hinni, nehogy ráfaragjunk a végén?? Ha nem őszinte a hited, akkor fabatkát sem érsz vele, vagy szted át tudod verni Istent?? Az összes keresztény és jehova tanúja ilyen: fosnak, h mi lesz majd a végén, ezért inkább "megtérnek", gyónnak stb.. Ha tényleg úgy lenne, ahogyan ők hiszik, akkor mind pokolra jutnának (és legtöbb meg is érdemelné) Szerencsére sokkal valószínűbb, hogy nem így van.

Az élet értelme nem a küzdés, hanem a tapasztalatszerzés. Az hogy mára küzdéssé aljasították le, az már egy másik, elég szomorú történet.. Kellenek a célok, de nem küzdeni kéne értük, megdolgozni igen, de nem küzdeni. Habár mára a kettő közt szinte semmi különbég nincs, hiszen legtöbb ember nem jókedvéből dolgozik hanem mert kell, és itt válik a dolog "küzdelemmé" ami sztem inkább negatív fogalom, semmint pozitív. Ezért nem díjazom Madách főművét, sztem ritka nagy hülyeség.. (Már bocs a rajóngóktól)

2015. nov. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenki a fenyegetettség miatt hisz. Ha nem lenne a pokollal,fel nem támadással ,tüzes vassal, ördöggel ,házisertésként újjászületéssel stb való fenyegetés ,és másik végpontként a csupa jó öröm boldogság a végtelenig ,akkor mégis mennyi hívő lenne? Kb 5%
2015. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Előző kettő, hát mi hivők nagyon nem amiatt hiszünk mert akkor a pokolra kerülnénk, ez nagyon gyerekes felfogás.. Egyszerűen nekünk jó tudni azt, hogy ebben a nehéz világban nem egyedül vagyunk, hiszen Isten velünk van.
2016. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Elozo: Isten akkor is veled van, ha nem vagy hivo, nem jarsz templomba, sot akkor is veled van ha embert olsz, lopsz csalsz hazudsz. Mert nem tud nem veled lenni, hiszen te az O resze vagy. Amire te gondolsz az sztem inkabb az, h jo erzes egy kozosseg tagjanak lenni, plane ha az arra epul hogy valami NAGY orkodik felettunk es segit minket.
2016. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Az élet célja a küzdelem és a vele járó dicsőség.
2016. nov. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!