Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hölgyekhez! "Ha viszont a...

Hölgyekhez! "Ha viszont a férj hanyagolja érzelmileg, fizikailag a feleséget, akkor benne van a pakliban a megcsalás is. " Mit értetek érzelmi, fizikai hagyagoltság alatt?

Figyelt kérdés

Ezt a fenti mondantot olvastam előbb itt a gyakorin, és érdekelne, hogy pontosan melyek azok a dolgok, tulajdonságok, vagy épp ezek hiánya, melyek miatt elhanyagoltnak érezhetitek magatokat egy férfi mellett?


Mit érdemes megtenni, mit kellene kerülni?



2013. okt. 17. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem érzem rajta, hogy szeret, hogy én vagyok a legfontosabb neki, akkor tuti hogy előbb-utóbb kilépek a kapcsolatból. Itt nem azt értem, hogy babusgasson, fogja a kezem, nyaljon-faljon, hanem társam legyen mindenhogy. Lehet hogy pont jön valaki, aki kedvesebb, figyelmesebb (nem elsősorban a szex a legfontosabb), megértőbb, akkor elgondolkozom, hogy miért is vagyok egy olyan pasival, aki nem adja meg amire vágyom, és megpróbálom vele.
2013. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmi elhanyagoltság alatt értem azt, hogy nincsenek olyan dolgok a kapcsolatban, melyek jó érést keltenének benne, mint pl.:


- komoly beszélgetések, hogy érezze oda figyelsz rá

- ölelések, csókok

- csak kettesben programok

- kis figyelmes bókok, jó a frizurád, csini vagy, édes vagy, fini a főztöd,kellemes kis megjegyzések.

Apróságok, ami a kapcsolat sava-borsa érted!

- néha apró ajándékok egy szál virág - igaz az sem két forint- de egy darab csoki vagy valami, amit szeret. Néha napján.

- vigasztalás ha szomorú. Egy nő igényli, hogy figyeljenek rá de szerintem a pasik is csak nem merik kimutatni pedig ezzel nem lesznek férfiatlanok.


Nekünk nőknek az agyunkra tud menni ha a pasi bezárkózik a problámáival mert az olyan macsós, hogy majd én megoldom miközben, mi nők -akikben ugye egy kicsit túlteng az empátia meg a szeretet- hülyét kapunk, hogy a párunk kizár a lelki világából és szenvedni látjuk.


Na ezt ne csináld. Egy kapcsolatban ketten vagytok a te problémád az ti problémátok. Meg kell tanulni értelmesen kommunikálni és odafigyelni a másikra és megbeszélni a dolgokat. Ha a felek elvonulgatnak magukban az azt eredményezi, hogy kizárják az életük egy szegmenséből a párjukat, ami nemhogy összekovácsolná őket jóban-rosszban hanem eltávolodnak egymástól és magányérzetet kelt.


A fizikai elhanyagoltság meg hát a szex - a jó és figyelmes szex- hiánya.

Ne csak elintézd pár perc alatt a nők igénylik a kényeztetést. Na jó persze néha izgalmas ajtóstul rontani a házba és a dohányzóasztalon meg egyebek hihi:))))

Na szóval érted.

És az ölelések, meg a csókok, simogatása is ide tartozhat de az érzelmi elhanyagoltsághoz is.


Volt egy ismerősöm ő igazi sármőr volt néha kezet csókolt a feleségének. Néha viccből, hogy mennyire szereti, vagy egy jó ebéd után egy kedves szó kiséretében szóval néha. De ezt a felesége egy hétre beosztotta.


Mit érdemes megtenni? Hát ez annyira személy és kapcsolat függő... ha ő is melózik akkor fáradt tehát egy kicsit könnyíts rajta pl. a nagybevásárlásoknál cipekedhetsz -és ne jajgass mert tudom a pasik utálnak vásárolni pláne célirányosan mi meg nézelődünk:)

Érdemes megbeszélni ki, mit igényel, miben van szüksége segítségre.


És, ami nagyon fontos: sose feküdjetek le haraggal. Minél hamarabb tisztázzátok a félreértéseket. Figyeljetek oda arra, amit a másik mond ne süketeljetek el egymás mellett.


Figyelem, tisztelet, törődés, türelem, őszinteség, szeretet /kimutatása/, intelligens kommunikáció, kompromisszum készség. Csak röviden egy jó kapcsolat titkai.

2013. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Upsz* a pasik célirányosat vásárolnak mi meg nézelődünk. A közös vásárlásnál ki kell egyezni.
2013. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigieket! Úgy hiszem nem lesz gondom hátralevő éveimben! :)
2013. okt. 17. 14:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez változó. Pont olyan mint sokak szerint egy csók nem megcsalás, de a maradékok megcsalásnak vallják (szerintem is megcsalás amúgy).

Egy nőnek minden nap kell imponálni, kedveskedni neki. Ez nem arról szól hogy minden nap halmozd el drága ajándékokkal!! Öleled meg, húzd magadhoz, filmezésnél jól bújj hozzá, az ágyban pedig olykor gyengéd, olykor vad légy. Szeretjük NAGYON a közös programokat, szeretjük ha becézgetnek minket és ha néha kapunk egy csokit vagy egy szál rózsát majd ki ugrunk a bőrünkből (nem viccelek). Én ismerek olyan csajt aki ezek hiánya miatt elég mélabús...

Nem csoda ha ezek elhanyagolása révén vagy otthagyja a csaj a csávóját vagy megcsalja... Persze ez mind érvényes egy nőre is, mert kettőn áll a vásár !!!!

2013. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pasik, nem hiszem, hogy ennyire gépiesen gondolkodtok. Miért csak a testi kényeztetés létezik? - kérdem a kérdezőtől. Csakis lelki hanyagolásról lehet beszélni: meghallgatni a nő panaszait, orvosolni azokat, ölelni, puszilni, simogatni, ennyi. Nem csak szexelni.
2013. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amit a kérdésben idéztél azt egy mocskos féreg írhatta.

meg az első válaszoló is tipikusan egy ilyen lehetőség leső.

nem megoldja a problémát,megkeresi magában a hibát,hanem ha elunja a meglévő partnerét,cserél másik majomra.köp

az elhanyagolásnak oka van és két emberen múlik nem 1en.

de van itt néhány dolog ami azért alap,ha meg akarod tartani a nőt.

naponta 2-3x csókold meg.

havi 1-2x írj neki valami nyálas sms-t.

2 havonta 1x vidd el vacsorázni valahova.

2 havonta 1x vidd neki ágyba a reggelit.

heti 1x mosogass el magadtól.

2 hetente 1x porszívózz ki magadtól.

havonta 1x rúgj be vele.

2013. okt. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


6-os: nem én kérdem, én csak egy más (7-es szerint mocsok, lehet ebben is valami, de nem tudom) által feltett kérdésben szereplő részre kérdeztem rá. Vagyis, hogy ti hölgyek, mit értetek hanyagoltság alatt - tehát azt kellene megkérdezned, aki valóban feltete a tényleges kérdést magát.


És tudtommal melléírtam az érzelmit is...

2013. okt. 20. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!