Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért bunkók Szegeden az emberek?

Miért bunkók Szegeden az emberek?

Figyelt kérdés

Először amikor ide jöttem, még nem tűnt fel ez, sőt még vártam is, hogy Szegeden lehessek, de már itt vagyok egy jó ideje Szegeden, és eddig szinte csak kellemetlen tapasztalataim voltak a várossal kapcsolatban. Azt tudom, hogy az emberek sokfélék, és vannak akik bunkók stb.

De mint fentebb is írtam, nekem csak rossz tapasztalatim voltak itt, mind a várossal, mind az egyetemmel, és mind az emberekkel kapcsolatban. Tudom, h nincs olyan hely, ahol minden szép és jó, de ahol korábban éltem és tanultam, sokkal élhetőbb és barátságosabb hely volt.

Szóval nekem nagy csalódás volt, pláne hogy mindenki csak szépeket mondott róla...

Ti is tapasztaltatok hasonlót?

(Elsősorban azok véleményére lennék kíváncsi, akik máshonnan jöttek Szegedre. )



2013. nov. 12. 17:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
28%

Szerintem nem bunkóbbak, mint máshol. Személy szerint a cigányokat és az öregeket nem szívlelem. Előbbieket gondolom nem kell különösen magyarázzam, utóbbiakat azért nem, mert véleményem szerint itt nálunk nagyobb arányban bunkók, mint máshol. Legalábbis, több bunkó, tolakodó, "nem ép", beképzelt öregasszonyt ismerek, mint olyat, aki rendes és olyan, amilyennek szerintem egy öregasszonynak lennie kéne.


Én 16 évig laktam Szegeden, most egy környező településen lakom.

2013. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 piriiiiii ***** válasza:
89%
Én ezt még nem vettem észre... három éve járok be Szegedre suliba, de kifejezetten bunkót csak keveset láttam... meg hát, kinek mi a bunkó.
2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem Szeged a legjobb egyetemi város!!!!

Én imádom! A suli nagyon jó, színvonalas, erős. Rengeteg lehetőség van sportolásra, művelődésre, bulizásra. Ez persze Pesten is megvan, de Szegednek van egy intim hangulata, és nem utolsó sorban gyönyörű város!!!

Az emberekkel nincs gond, ugyanolyanok, mint máshol.

Lehet a te viselkedéseddel is van valami kis gond, mert én azt vallom, hogy azt kapsz, amit adsz!

2013. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kinek mi a jó. Az egyetemmel kapcsolatban én csak negatív dolgokat érzek. Értem azt arra, hogy a Bsc-t máshol végeztem, és emiatt itt máshogy kezelnek. Nem mondom, hogy az egész egyetem rossz, a saját szakomra értem a saját tapasztalataim alapján, és a minőségét sem mondanám jónak.

A rengeteg lehetőség alatt pontosan mit értesz? Bulizni ritkán járok, mivel a discokat és a "heringpartykat" nem szeretem. A kocsmákat szintén nem szeretem. A színvonalas beülős beszélgetős helyeket viszont igen, de azt eddig nem találtam itt. Sportlehetőségek valóban vannak, ebben igazad van, ez pozitívum. Művelődéssel kapcsolatban is adhatnál pár tippet, azt tudom, hogy a Reök-palotában szoktak lenni kiállítások, ill. a Móra Ferenc múzeumban, melyet már meglátogattam. Ill. nyáron a szabadtéri játékok.

Arra hogy a város szép, azt tudom mondani, hogy a sétálóutca valóban szép, de ha már egy utcával lentebb megy az ember... Elhanyagolt, és sok helyen láttam szemetet. A vízelvezetésről nem is beszélve, leesik egy kis eső, és már bokáig jársz a vízben. Ami pozitívum, az a tömegközlekedés, a villamosok rendben vannak. Ill. a dóm is szép. Csak hogy lásd, tudok pozitívat is mondani, de keveset sajnos.

A másik, a viselkedésem. Évekig kolis voltam, és ki tudtam jönni az emberekkel, vitám sem nagyon volt velük.

Nyilván vannak nekem is hibáim, mint minden embernek, de az alapvető tiszteletet megadom a másiknak mindig, és el is várom másoktól is. Abban igazad van, hogy "azt kapok, amit adok". De a valóságban sajnos nem így megy. Általában kedves vagyok az emberekkel, és segítem őket ha tudom, például a helyemet is adtam át sokszor időseknek, vagy gyerekes anyáknak. És még sorolhatnám, de sokmindent nem kaptam vissza ezekből, de attól függetlenül,még nem leszek bunkó, ugyanúgy segítek, ha tudok. De eddig Szegeden csak negatív dolgokkal találkoztam, például az rendszeres, hogy nekem jönnek az utcán.

Általában próbálom elfogadni az embereket, próbálom megismerni őket, beszélni velük, nem zárkózom el,és ez az egyetemen is így volt. De nem köszönnek csoporttársaim, holott 20-an vagyunk. Ez szerinted nem bunkóság?

Egyébként Debrecenből jöttem.

2013. nov. 12. 21:06
 5/15 anonim válasza:
63%
Ne haragudj, de honnan a fenéből jöttél, tán Álomországból?! Szeged igenis szép város, szerintem az egyik legszebb Magyarországon. Az írásodból nekem kicsit az jön le, hogy nem is törekszel jobban megismerni. Gondolom antiszociális lehetsz, vagy nincsenek barátaid, ha ennyire fontos, hogy hova menj bulizni, és nem az hogy jól érezd magad. A véleményt, miszerint azt kapsz, amit adsz pedig muszáj osztanom... Velem senki nem bunkó, sőt még a kéregető cigányasszonnyal is elbeszélgetek, ha arról van szó, és nem átkozódás a vége. Abszolút rajtad múlik, hogy milyen a város, nem másokon. És szerintem ne próbálj terelni, ha a TE lelki békéd és kisugárzásod nem kiegyensúlyozott. Lehet, hogy nem értesz egyet.. sőt biztos vagyok benne, ez csak egy ismeretlen meglátása.
2013. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem Álomországból jöttem, képzeld el. És képzeld vannak barátaim is, akikkel nagyon jól megvagyok, és amikor találkozok velük nagyon jól érezzük magunkat. Igen, az a fontos, hogy jól érezzem magam, de ne haragudj, tömegnyomorban, és részegekkel teli helyeken nem érzem jól magam. Már az is baj, ha valaki az igényes helyeket szereti? A másik, én nem leszóltam Szegedet, csak ezek a tapasztalataim, azokat írtam le, és érdekelt hogy mással is volt-e már hasonló. Ha megfigyelted volna, pozitív dolgokat is írtam. Nem vagyok antiszociális, már az elejétől kezdve próbáltam beszélni a többiekkel, és nem mondtam rájuk semmi rosszat. Sőt olyan dolgokat is tettem a "társaság" kedvéért, amiket alapból nem szeretek, hogy hátha, de ők már másnap sem köszöntek,holott semmi rosszat nem mondtam. Jaa, és az rajtam múlik szerinted, hogy nekem jönnek az utcán? Meg amikor jövök haza a boltból, a biciklis nekem jön és annyit nem mond hogy bocsi? Stb. Függetlenül mindentől én az alapvető emberi tiszteletről beszélek. A másik dolog, kíváncsi vagyok, hogy hány helyen járhattál, mert ha nem ismersz mást, nincs is mihez viszonyítanod. Voltam jobb és rosszabb helyen is mint Szeged, csak Szeged azért volt csalódás, mert mindenki szépeket mondott róla.

Meg te is egyből nekem ugrasz, holott csak a tapasztalataimat írtam le. Ez téged is minősít...

2013. nov. 13. 13:28
 7/15 anonim válasza:
63%
hát szegedi vagyok... csak nem akartam, hogy csalódj :D
2013. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
én is máshonnan jöttem Szegedre,és én nem tapasztaltam ilyet.
2013. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Pest után megváltás, velem még az ellenőrök és tündériek, az öregek megköszönik, ha átadod a helyet (Pesten ez nem divat), szóval imádok itt lenni. :D
2013. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem tetszik, menj el máshova, ahol több pozitívumot találsz.

Csoporttársaim 70%-a máshonnan jött és CSAK pozitív tapasztalataik vannak a várossal kapcsolatban.

Az írásodból az jön le, hogy te nem is akarod megismerni a várost. Elkönyvelted magadban, hogy itt minden rossz, nincs kultúra, szépség, az egyetemen is rosszul bánnak veled. Ennek semmi értelme, menj el innen, légszíves, mert csak erősíted a saját magad teóriáját. Most TE is szegedi vagy, TE vagy a bunkó.

2013. nov. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!